שתף קטע נבחר

פעיל ימין שפך מיץ על זועבי. צפו בתקיפה

מערכת הבחירות מידרדרת לפסים אלימים: פעיל "עוצמה יהודית" נעצר לאחר שתקף את הח"כית בכנס ברמת גן. ח"כ מיכל בירן מהעבודה: "חטפתי מרפק בבטן. זה היה אלים ומזעזע"

עימות אלים במהלך כנס בחירות ברמת גן: בכנס, שנערך במכללה למשפט ובו השתתפה גם חנין זועבי, שפך אחד הנוכחים באולם מיץ לעבר חברת הכנסת מהרשימה הערבית המשותפת. הצעיר, תושב רמת גן בן 28, נעצר על ידי שוטרי מרחב דן. במהלך הכנס הונף דגל פלסטין ויועצת התקשורת של בל"ד, אמילי מואטי, פונתה לבית החולים איכילוב לאחר שהותקפה ונחבלה באירוע. היא שוחררה תוך זמן קצר. צפו בתקיפה.

 

התוקף שנעצר הוא פעיל המפלגה הימנית הקיצונית "עוצמה יהודית". מהמפלגה, שרצה ברשימה משותפת עם אלי ישי ונציגה ברשימת "יחד" הוא ברוך מרזל, נמסר: "יש להצטער שהמשטרה עושה דרמה מהאירוע. זועבי עשתה פרובוקציות ונדרוש לשחררו לאחר חקירה". לקראת הכנס נכתב בעמוד הפייסבוק של מרזל: "מוזמנים להגיע ולמחוק לחנין את החיוך".

 

תזכורת: ב-2013 הותקף אחמד טיבי בתה רותח

 

חברת הכנסת מהמחנה הציוני מיכל בירן אמרה כי "במהלך המהומה והרוחות שהתלהטו חטפתי מרפק בבטן וכמעט העיפו אותי מהמדרגות. זה היה אלים ומזעזע. שני הצדדים הגיעו מתודלקים מראש ולא נתנו להרגיע את הרוחות".

רגע תקיפת זועבי ()
רגע תקיפת זועבי

ההודעה בעמוד הפייסבוק של מרזל: "בואו למחוק לחנין את החיוך" ()
ההודעה בעמוד הפייסבוק של מרזל: "בואו למחוק לחנין את החיוך"

בירן הגישה תלונה במשטרת תל אביב נגד מרזל על הסתה לאלימות, וטענה כי הוא קרא לפעיליו לתקוף חברי כנסת באירוע. "לא ייתכן ששליחי ציבור יסיתו ויקראו לאלימות. מרזל נוטה לשכוח זאת, אבל מדובר במערכת בחירות דמוקרטית. הוא הודה לאנשיו אחרי האירוע ובכך הודה בהסתה. זה איש שאסור שיהיה חבר בכנסת ישראל. אלו כבר לא דיבורים, אלא מעשים מסוכנים, ח"כ זועבי נפגעה מהמתפרעים וכן דוברת הרשימה המשותפת", הזהירה בירן.

 

יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, הגיב: "מערכת הבחירות הנוכחית ממשיכה את גל הגזענות, ההדרה והאלימות שאפיינו את תקופת כהונתה של הממשלה האחרונה. עצוב לראות שאפילו במוסדות אקדמים כבר אין אפשרות לנהל שיח פתוח ולהציג מגוון של דעות. האלימות נגד זועבי וצוותה מקורה באמירות קשות ומסוכנות של נבחרי ציבור, שבמקום לנהוג באחריות מלהיטים שנאה וכעס בניסיון לקושש קולות בקלפי. הרשימה המשותפת תמשיך לפעול נגד אלימות ולעידוד שיח שוויוני ודמוקרטי".

 

דובר המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, עמיחי זבולוני, מסר: מדובר בפרובוקציה מכוונת ומכוערת של פעילי ברוך מרזל ואנשי חנין זועבי, אשר ניסו במכוון לחבל בכנס. האירוע אירע בכנס נשים ופוליטיקה שאורגן עלי ידי סטודנטיות של המרכז ואנו מצרים על כך שגורמים קיצוניים ואינטרסנטים חיבלו בפעילות סטודנטיאלית מבורכת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רגע התקיפה
חנין זועבי, היום
מומלצים