שתף קטע נבחר

עמירם לוין ינאם בעצרת במוצ"ש: "סכנה להמשך החלום הציוני"

האלוף במיל' יצטרף למאיר דגן ולשורת נואמים ופעילים בעצרת "מיליון ידיים" בכיכר רבין. "מדיניות נתניהו הרסנית"

אלוף פיקוד הצפון לשעבר עמירם לוין יהיה הנואם האחרון בעצרת שמתוכננת למוצאי שבת הקרובה בכיכר רבין בתל אביב, בקריאה להחלפת השלטון. הוא מצטרף בין היתר לראש המוסד לשעבר, האלוף (במיל') מאיר דגן.

 

"כמי ששירת את מדינת ישראל במשך 45 שנים בשורה של תפקידים ביטחוניים, כולל בשעותיה הקשות ביותר, אני חש שאנו נמצאים בתקופה קריטית לעתידנו וביטחוננו", אמר לוין לקראת העצרת שמארגנת תנועת "מיליון ידיים". "אין לי כל עניין אישי עם ראש הממשלה, אשתו, הוצאותיו ואורחותיו - אני מדבר על המדיניות שאותה הוא מוביל. מדובר במדיניות הרסנית לעתידה וביטחונה של ישראל. כמי שגידל פה את ילדיו וכעת גדלים כאן נכדיו, וכמי שמאמין בכל לבו בחלום הציוני - אני חש סכנה להמשך קיומו של החלום הזה, ועל כך אבוא לדבר".

 

הוא הוסיף כי "המשך השלטון על עם אחר יהפוך את הצבא המוסרי והחזק בעולם לבלתי מוסרי וחלש. ישראל חייבת להחזיר לעצמה את היוזמה,

 לקבוע את הגבולות הסופיים של המדינה כדי להבטיח ביטחון ורוב יהודי מוצק. מי שמפחד להוביל את היוזמה להסדרים מדיניים וביטחוניים באזור, יפנה בסוף את הכל עד המילימטר האחרון. רק יוזמה תוכל להשאיר חלק מהשטח וההתיישבות בידינו".

 

עוד ישתתף בעצרת אדמונד לנקרי, יו"ר ועד העובדים של מפעלי ים המלח, שאמר: "אנו עדים לאוזלת הידיים של הממשלה בקשר למניעת פיטורי עובדים. לא הגיוני שהמדינה לא מתערבת בכל מה שקשור בפיטורי עובדים בכל המדינה, במיוחד בנגב. הטייקונים גורפים מיליארדים ומפטרים עובדים, והממשלה בשלה, לא מגיבה כלל".

 

בעצרת העל מפלגתית, שכותרתה "ישראל רוצה שינוי" ישתתפו בין היתר הארגונים דוגמא אישית, תנועת הקיבוצים, לוחמי 73 והתנועה לעתיד הנגב המערבי. היא תיערך במוצ"ש ב-19:30 בכיכר רבין בתל אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן, "ידיעות אחרונות"
עמירם לוין
צילום: שאול גולן, "ידיעות אחרונות"
מומלצים