שתף קטע נבחר

העלון של ליברמן יורה לכל כיוון: "לפיד ייקר את הוודקה, נפתלי בנט בובה של רבנים"

ביטאון מפלגת ישראל ביתנו המופץ ברוסית בעשרות אלפי עותקים לא לוקח שבויים: נתניהו הוא ברז'נייב שתם זמנו, הבית היהודי כולל "פונדמנטליסטים שזרים לנו" ולהרצוג אין ניסיון. אז למי להצביע? "ליברמן אנרגטי, צעיר ונקי"

נתניהו הוא ברז'נייב הדבוק לכיסאו, נפתלי בנט הוא בובה של רבנים, יצחק הרצוג בפוליטיקה רק בזכות אבא שלו ולפיד אחראי להתייקרות הוודקה. את הביקורת הנוקבת והמשעשעת לפרקים הזאת ניתן לקרוא בעלון "העיתון שלנו", ביטאון מפלגת ישראל ביתנו בשפה הרוסית, שלקראת בחירות 2015 מופץ בכמה עשרות אלפי עותקים. ולמי ממליץ העלון להצביע? לאביגדור ליברמן כמובן, כי "המשטרה כל הזמן חוקרת אותו והוא יוצא נקי".

 

ההשוואה של בנימין נתניהו ללאוניד ברז'נייב, בעבר מנהיג ברית המועצות, היא עלבון גדול שכן ברז'נייב נתפס בקרב יוצאי רוסיה כדמות נלעגת, פוליטיקאי הדבוק לכיסאו ומושא לבדיחות. כך מסביר אלכס טנצר, פעיל בקרב קהילת יוצאי רוסיה בישראל.

 

"נתניהו מסיים את הקדנציה השלישית שלו כראש ממשלה", נכתב בעלון, אך לא ברור מי חתום על הטקסט. "במדינה דמוקרטית לא יושבים כל כך הרבה זמן בתפקיד. בישראל אין הגבלה על משך הכהונה של ראש הממשלה. בתפקידים אחרים יש מגבלות. לדוגמה: לא מזמן החליפו רמטכ"ל אחרי ארבע שנים. למה? כי אסור שמנהיג יישב יותר מדי זמן".


נתניהו. מה הוא כבר עשה? (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
נתניהו. מה הוא כבר עשה?(צילום: רויטרס)

והביקורת נמשכת גם על פועלו – או אי-פועלו – של ראש הממשלה שבה היה ליברמן שותף בכיר: "מה הוא עשה בתפקיד בתקופה האחרונה? אילו פריצות דרך עשה? לכל פוליטיקאי זמן תפוגה וזה של נתניהו כבר פקע. לאן זה מוביל את המדינה – אנו כבר יודעים. נתניהו הופך לברז'נייב ישראלי. הוא נואם פנטסטי אבל הוא חוזר על עצמו בדיבורים. ביבי כבר אמר הכול. נגמרו לו הכדורים (באקדח, א"א). אין לו רעיונות. כאשר אין רעיונות משלך לוקחים רעיונות ממישהו אחר. כשלשמור על השלטון זו מטרה – לא שומרים על האידיאולוגיה. זאת הסיבה ששרון התחיל להיות שמאלני בתקופה האחרונה שלו בשלטון. זאת הסיבה שנתניהו מוכן ללכת לקראת החרדים ולעשות ברית פוליטית עם שמאלנים".

 

העלון תוקף את בנט ומציג אותו כדתי פונדמנטליסט שמופעל על ידי רבנים. "אנחנו צריכים לדעת שבמפלגה של בנט שולטת ועדת הרבנים", נכתב. "הוא מונה על ידם כמנהל בשביל למשוך את הקולות של החילונים. בלי תמיכה של חילונים הבית היהודי לא תצליח להקים מדינת הלכה. הסיסמאות הימניות של בנט נועדו לאותה מטרה. קל להגיד 'לספח שטחים' אבל קודם כול זה בלתי אפשרי לביצוע, ומצד שני זה מסוכן לישראל. ואנו גם לא רוצים שתקום מדינת הלכה ושתהיה כאן מדינה דו-לאומית. להצביע לבנט זה לתמוך בישראלים פונדמנטליסטים שזרים לנו ומסוכנים למדינה שלנו".

 

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד חוטף בעלון של ליברמן על היעדר ההשכלה שלו ועל כך שייקר את האלכוהול: "מנחה הטלוויזיה המוכשר הצליח להפוך לשר אוצר בלי השכלה. כל ההישגים שלו במשרד האוצר היו רק כותרות גדולות. כשהוא קיבל את התפקיד הוא הבטיח במצע למצוא 20 מיליארד שקל בתקציב. הדבר היחידי שהוא עשה בשביל זה הוא העלאה של כמעט פי שניים במחירי הוודקה".

נפתלי בנט. "מסוכן לישראל" (צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות) (צילום: עמית שאבי,
נפתלי בנט. "מסוכן לישראל"(צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות)

 

 

על יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג נכתב: "מספיק לראות פעם אחת את בוז'י הרצוג כדי להבין שהבן אדם הזה בפוליטיקה רק בגלל שהוא בן של הנשיא לשעבר חיים הרצוג. במה הוא מפורסם? שהוא נתן לאהוד ברק להפוך לראש הממשלה עם הקמת עמותות פיקטיביות שנתנו כסף בשביל תעמולת בחירות. היום יש עמותות חדשות שמקבלות את הכספים מארגוני שמאל בחו"ל. הניסיון הכי גדול שלו הוא תיק העבודה והרווחה בממשלת אולמרט, ועם ניסיון כזה רוצה להפוך לראש הממשלה? רק בן אדם שלא מכבד את עצמו יתמוך בהרצוג".

 

העיתון תוקף את החרדים ואומר שהם מתפללים לשלטון הליכוד: "לדבר טוב אתה מתרגל. אנחנו כבר שכחנו שאנחנו שנתיים בממשלה בלי חרדים. התרגלנו שהגמלאים מקבלים זכויות חדשות. התרגלנו שחיילים משוחררים מקבלים סיוע פי שניים. אבל שכחנו שבשלטון עם יהדות התורה וש"ס – כל התקציבים הלכו לישיבות ומשפחות חרדיות. הממשלה הזאת הייתה ראשונה בלי חרדים אבל כנראה האחרונה. הוא (נתניהו, א"א) כבר קרא להם להצטרף לממשלה ונתן להם כבר הבטחות גדולות לביטול גיוס חרדים, סיוע כלכלי ותקציבים. אנחנו כבר שכחנו מה הסיבה לבחירות המוקדמות ב-17 במרס. נתניהו רצה להקים ממשלה עם חרדים וליברמן התנגד".

 

העיתון ממליץ כמובן לקוראיו להצביע לאביגדור ליברמן: "אין לו את העייפות של ביבי. הוא מלא רעיונות, אנרגיה וכוח. יש לו ניסיון פוליטי עשיר וכישורים ניהוליים הרבה יותר גדולים מאשר לפוליטיקאים החדשים. הוא עמד בראש הרבה משרדים ובכל משרד עשה מהפכה בשביל מדינת ישראל. הוא מלא כוח, בן 56, צעיר ונקי. המשטרה כל הזמן חוקרת אותו והוא יוצא נקי. נותנים לו כבוד בכל בירות העולם מוושינגטון עד מוסקבה. יש לו חזון על עתידה של ישראל. הוא היחיד שבא עם תוכנית ברורה, תוכנית ליברמן, וחוץ מזה הוא אחד משלנו. הוא מכיר את הבעיות שלנו. הוא התחיל כסבל והגיע לשר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים