שתף קטע נבחר

אלמנתו של דולב קידר לקראת העצרת בשבת: "לא יכולה לשתוק יותר"

מיכל קסטן-קידר, ששכלה את בעלה בצוק איתן, תשתתף בעצרת "ישראל רוצה שינוי" בכיכר רבין: "איבדתי את אהבת חיי הקיץ, אני כבר לא מרשה לעצמי לשבת בצד". ראש המוסד לשעבר מאיר דגן ינאם אף הוא בעצרת בת"א בשבת

בין הנואמים בעצרת "ישראל רוצה שינוי", שתתקיים במוצ"ש בכיכר רבין בתל אביב, תהיה מיכל קסטן-קידר, אלמנתו של סא"ל דולב קידר ז"ל, מפקד גדוד גפן בבית הספר לקצינים שנהרג במבצע צוק איתן. בשיחה עם ynet היא אמרה היום (ה'): "אני הולכת להגיד בעצרת שאני יודעת שיוקר המחיה מעיק, ושבלתי אפשרי לקנות פה דירה, אבל אני איבדתי את אהבת חיי בקיץ האחרון, והייתי מבקשת מהבוחרים שיצביעו עבור מי שינסה למנוע את המלחמה הבאה ולא רק למי שיבטיח להוריד את מחירי הקוטג'".

 

סא"ל קידר ז"ל זכה לצל"ש אלוף פיקוד דרום, לאחר שהסתער עם רכבו לעבר מחבלים שחדרו לשטח ישראל ונהרג בתקרית שלפי הערכות סיכלה פיגוע בתושבי האזור ובחיילים. "אי אפשר להמשיך לעבוד בשיטה של כיבוי שריפות", ממשיכה אלמנתו. "בכל קיץ יש מלחמה ונהרגים חיילים שהם אבות של, בנים של, אחים של, ואף אחד לא עושה מספיק כדי למנוע את זה. יש הרגשה שעובדים רק בשיטה של כוח ועוד יותר כוח, דבר שלא עובד, בטח שלא בעזה".  

אלמנת דולב קידר, מיכל קסטן קידר (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
אלמנת דולב קידר, מיכל קסטן קידר(צילום: יובל חן)

ההחלטה לצאת בגלוי למחאה ציבורית, היא מסבירה, הגיעה לאחר האסון שפקד אותה: "אלו הדעות שהיו לי תמיד. כל פעם שהייתה מלחמה הייתי מתמלאת בפחד מהול בכעס. כל לחימה הייתה גורמת לי לתחושות האלה אבל ישבתי בצד. אחרי מה שקרה לי אני לא מרשה לעצמי יותר לשבת בצד. הפסקתי לעשות את השיקולים של האם זה יפגע בי, יקטלג אותי כשמאלנית ואנשים לא יאהבו אותי. קרה לי הדבר הכי נורא בעולם ואני לא יכולה יותר לשתוק".

 

כשנחשפה לעצרת שתתקיים במוצאי שבת היא פנתה למארגנים בבקשה לעלות על הבמה: "אחת המארגנות של הפגנה היא גם אלמנה. ראיתי משהו שהיא פרסמה ומאוד הזדהיתי עם זה. החלטתי לדבר גם אני וזה המעט שאני יכולה לעשות: לעלות לבמה ולדבר חמש דקות".

 

 

 

העצרת, יוזמה של הארגון "מיליון ידיים", תתקיים במוצ"ש ב-19:30 בכיכר רבין בתל אביב תחת הכותרת "ישראל רוצה שינוי".

ישתתפו בין היתר הארגונים "דוגמא אישית", תנועת הקיבוצים, לוחמי 73 והתנועה לעתיד הנגב המערבי.

 

בנוסף לקסטן, בין הנואמים יהיו ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, אלוף פיקוד צפון לשעבר עמירם לוין, האמן והאוצר יאיר גרבוז, יו"ר ועד מפעלי ים המלח אדמונד לנקרי, נציגת תנועת הנגב המערבי רונית קציר ועוד.

 

אלוף במיל' דגן אמר כי "כמי ששירת את מדינת ישראל במשך 45 שנים בשורה של תפקידים ביטחוניים, כולל בשעותיה הקשות ביותר, אני חש שאנו נמצאים בתקופה קריטית לעתידנו וביטחוננו. אין לי כל עניין אישי עם ראש הממשלה, אשתו, הוצאותיו ואורחותיו - אני מדבר על המדיניות שאותה הוא מוביל. מדובר במדיניות הרסנית לעתידה וביטחונה של ישראל. כמי שגידל פה את ילדיו וכעת גדלים כאן נכדיו, וכמי שמאמין בכל לבו בחלום הציוני - אני חש סכנה להמשך קיומו של החלום הזה, ועל כך אבוא לדבר".

 

האלוף (מיל') לוין אמר לקראת האירוע: "כשראש הממשלה בארה"ב הוא המנהיג של כולנו, אבל את המעט שאמר בקונגרס היה עדיף להשמיע בחדר הסגלגל בארבע עיניים, אז אולי היה יכול היה להשפיע. המשך השלטון על עם אחר יהפוך את הצבא המוסרי והחזק בעולם לבלתי מוסרי וחלש. ישראל חייבת להחזיר לעצמה את היוזמה, לקבוע את הגבולות הסופיים של המדינה כדי להבטיח ביטחון ורוב יהודי מוצק. מי שמפחד להוביל את היוזמה להסדרים מדיניים וביטחוניים באזור, יפנה בסוף את הכל עד המילימטר האחרון. רק יוזמה תוכל להשאיר חלק מהשטח וההתיישבות בידינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
מיכל קסטן קידר
צילום: יובל חן
מומלצים