שתף קטע נבחר

הערב עצרת "ישראל רוצה שינוי" בת"א; רחובות ייחסמו

מארגני העצרת, שבה ינאם ראש המוסד לשעבר מאיר דגן ותחל ב-19:30, אמרו כי צפוי "מפגן כוח אדיר של אזרחים שייצבעו את כיכר רבין במאות אלפי ידיים, וידרשו להחליף את השלטון ולשנות את סדרי העדיפויות במדינה"

הערב (מוצאי שבת) תתקיים בכיכר רבין בתל-אביב עצרת "ישראל רוצה שינוי". בשל הצפי למשתתפים רבים בעצרת ייסגרו לתנועה רחובות באזור. המשטרה גם מבקשת להימנע מלהגיע עם כלי רכב פרטיים ולהשתמש בתחבורה ציבורית.

 

מארגני העצרת - שתחל בשעה 19:30 - מסבירים כי צפוי "מפגן כוח אדיר של אזרחים שייצבעו את כיכר רבין במאות אלפי ידיים, וידרשו להחליף את השלטון ולשנות את סדרי העדיפויות במדינה". בין הנואמים יהיו ראש המוסד לשעבר מאיר דגן , מיכל קסטן קידר אלמנתו של סא"ל דולב קידר ז"ל שנהרג בצוק איתן, הפעילה החברתית אורלי בר לב, האלוף במיל' עמירם לוין, הצייר והסופר יאיר גרבוז והפעיל החברתי תמיר חג'ג.

הכנות אחרונות של במת העצרת בכיכר רבין (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הכנות אחרונות של במת העצרת בכיכר רבין(צילום: מוטי קמחי)
 

מתכוננים לעצרת בתל-אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מתכוננים לעצרת בתל-אביב(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

 

 (צילום: עופר רימון) (צילום: עופר רימון)
(צילום: עופר רימון)

בדרך לעצרת. חברי הקיבוצים פלך (למעלה) וחצרים בדרכם לכיכר  (צילום: עופר רימון) (צילום: עופר רימון)
בדרך לעצרת. חברי הקיבוצים פלך (למעלה) וחצרים בדרכם לכיכר (צילום: עופר רימון)

החל מהשעה 18:00 ייחסמו לתנועה הרחובות הבאים: אבן גבירול ייחסם לתנועה לשני הכיוונים בין שאול המלך לארלוזורוב, רחוב פרישמן ייחסם לתנועה מכיכר מסריק עד אבן גבירול, שדרות דוד המלך ייחסמו לתנועה מויצמן עד אבן גבירול, רחוב גורדון ייחסם לתנועה משלמה המלך ועד מלכי ישראל, רחוב מלכי ישראל (צד מזרחי) ייחסם לתנועה משד' חן עד בן גוריון, שדרות בן גוריון ורחוב הדסה ייחסמו לתנועה משלמה המלך ועד אבן גבירול, רחוב בלוך ייחסם לתנועה מארלוזורוב עד אבן גבירול.  כבר החל משעות הבוקר לא הותרה חניית כלי רכב ברחובות הבאים: רחוב אבן גבירול מצייטלין עד בלוך משני הכיוונים, רחוב מלכי ישראל (צד מזרחי) בין שד' חן לבן גוריון לכיוון צפון, רחוב מלכי ישראל (צד צפוני) בין אבן גבירול לפרישמן לכיוןן מערב.

 

הנהגים המגיעים לאירוע בכלי רכב מתבקשים על ידי המשטרה להשתמש בחניונים הבאים: חניון בזל, חניון מגדל המאה, חניון בן סרוק, חניון גן העיר, הדסה-אבן גבירול, חניון מרכז ויצמן, חניון גולדה, חניון מגדל המוזיאון, חניון כנרית.

 

ראש המוסד לשעבר, האלוף (מיל') מאיר דגן, אמר לפני העצרת: "כמי ששירת את מדינת ישראל במשך 45 שנים בשורה של תפקידים ביטחוניים, כולל בשעותיה הקשות ביותר, אני חש שאנו נמצאים בתקופה קריטית לעתידנו וביטחוננו. אין לי כל עניין אישי עם ראש הממשלה, אשתו, הוצאותיו ואורחותיו - אני מדבר על המדיניות שאותה הוא מוביל. מדובר במדיניות הרסנית לעתידה וביטחונה של ישראל. כמי שגידל פה את ילדיו וכעת גדלים כאן נכדיו, וכמי שמאמין בכל ליבו בחלום הציוני - אני חש סכנה להמשך קיומו של החלום הזה, ועל כך אבוא לדבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט
מאיר דגן. ינאם בעצרת
צילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט
מומלצים