שתף קטע נבחר

גם דתיים הגיעו לעצרת בת"א: "אי אפשר יותר לשתוק, צועדים לאסון"

אלון גרינברג מירושלים היה בין חובשי הכיפות בעצרת: "חלק מהיהדות זה למחות על עוולות חברתיות". הכירו את האנשים שהגיעו לכיכר

קשישים וצעירים, תושבי תל אביב והפריפריה, חילונים ודתיים הגיעו אמש (שבת) לכיכר רבין בתל אביב. המסר המשותף שלהם: חוסר שביעות רצון ממצבם הכלכלי, ממצב המדינה וחשש מהעתיד שמצפה להם. "גם אם המצב הכלכלי במדינה היה מדהים - היה צריך להחליף את ביבי בגלל שהוא זורע שנאה, פחד, פילוג בעם", אמרה אחת המשתתפות בעצרת.  

 

 

מימין לשמאל: גרינברג ובן זכאי. "יוקר המחיה והדיור הן בעיות שיתפוצצו לנו בפנים" ()
מימין לשמאל: גרינברג ובן זכאי. "יוקר המחיה והדיור הן בעיות שיתפוצצו לנו בפנים"

אלון גרינברג מירושלים היה בין עשרות חובשי הכיפות שהגיעו לעצרת ההמונים. "חלק מהיהדות זה למחות על עוולות חברתיות ולהיות הומני", הסביר. "אני מאמין שביבי לא מוביל את המדינה למקום טוב. אנחנו מדברים הרבה על הסכם שלום ולא מגיעים לשום מקום. תמיד מאשימים את הצד השני אבל הצד שלנו לא עושה דבר לקרב את המשא ומתן, זה כבר נמאס". כמי שעובד במשך 40 שנה במערכת הבריאות אומר גרינברג כי הממשלה בראשות נתניהו מנסה להפריט גופים שאסור שיופרטו. "הוא הרס את מערכת הבריאות וגרם לה נזק חסר תקדים. יוקר המחיה והדיור הן בעיות שיתפוצצו לנו בפנים, אי אפשר יותר לשתוק".

 

דן בן זכאי, גם הוא מירושלים, הוסיף: "ביבי מוכר את המדינה ושיקוליו מונעים משרידות פוליטית. לעניין הדתי אין כל קשר כי ההתנהלות שלו מובילה לאבדון ובידוד לאומי. הרבה חברים שלי מאבדים תקווה, נראה שאנחנו צועדים לקטסטרופה".  

העצרת אמש בתל אביב (צילום: AFP) (צילום: AFP)
העצרת אמש בתל אביב(צילום: AFP)
 

ששון ואביבה שלם. "השלום יקדם גם עניינים חברתיים" ()
ששון ואביבה שלם. "השלום יקדם גם עניינים חברתיים"
 

מיכל אורד. "קדנציה אחרי קדנציה מקבלים אותו דבר" ()
מיכל אורד. "קדנציה אחרי קדנציה מקבלים אותו דבר"
 

מנחם טילמן. "רואה בראש הממשלה הנוכחי סכנה לעתיד המדינה" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
מנחם טילמן. "רואה בראש הממשלה הנוכחי סכנה לעתיד המדינה"(צילום: עידו ארז)

 

עמית קירשנר מגבעתיים הגיע עם בנו, דן בן שנה ושבעה חודשים שלבש חולצה מקורית: "נשמח אם ביבי יסיים את תפקידו הפוליטי. תמיד שאומרים לי שאין אלטרנטיבה לביבי. זו לא השאלה. גם הבן שלי יכול טוב יותר ממנו. הייתי בהפגנה וציפיתי לראות יותר אנשים אחרי שש שנים של ביבי בשלטון. את הבן לקחתי כדי שתהיה תקווה לשינוי ושהעתיד יהיה טוב יותר".

"לרגע לא שוכח את החיים עצמם". דן הקטן מגבעתיים  (צילום: עמית קירשנר) (צילום: עמית קירשנר)
"לרגע לא שוכח את החיים עצמם". דן הקטן מגבעתיים (צילום: עמית קירשנר)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
 

תושב רחובות, בן 75, סיפר שהגיע למען ילדיו ונכדיו: "באתי לכאן כי אני לא רוצה את הליכוד בשלטון. בכל שנותיו בנימין נתניהו לא עשה כלום, רק דיבר. הוא לא חידש לנו שום דבר, לא נתן לנו תקווה. אני מהולנד במקור ובשנים האחרונות חשבתי לא פעם לעזוב את הארץ כי אני פשוט מתוסכל. אני כאן בשביל הילדים והנכדים שלי. אני רוצה שיבטיחו להם עתיד טוב יותר, שהם יוכלו לקנות דירה, להתקיים בכבוד ולא להיות עסוקים בהישרדות".

 

בועז גלס, בן 44 מכפר סבא הגיע לכיכר עם אשתו: "יש לי תחושה שלראש הממשלה אין דרך, אין תוכנית. ביבי מוביל אותנו לאבדון. ההחלטה שלו לנאום בקונגרס גרמה לי לבוא לכאן היום. הקשבתי לנאום שלו, זה היה נאום של אדם בכיין ומסכן ולא של מי שמוביל מדינה כמו ישראל. הוא הלך לבכות לחברינו החזקים, כשברור שאין לו תוכנית. הוא לא מסוגל להתמודד עם הבעיות האמיתיות. אני רוצה שתהיה פה ממשלה אחרת, בשביל הילדים שלי. ביבי היה עסוק לחלוטין בלהיות ראש ממשלה, לא ראינו שום תוכנית, שום דאגה לאזרח הפשוט. בעיית הדיור זה חשוב, אבל הוא מדבר רק על איראן".  

יוכי שלח. "ביבי זורע שנאה, פחד ופילוג בעם" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
יוכי שלח. "ביבי זורע שנאה, פחד ופילוג בעם"(צילום: עידו ארז)
 

בועז גלס. "יש לי תחושה שלראש הממשלה אין דרך, אין תוכנית" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
בועז גלס. "יש לי תחושה שלראש הממשלה אין דרך, אין תוכנית"(צילום: עידו ארז)

איילת אייזן. "הגיע הזמן למנהיגות יותר אחראית" (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
איילת אייזן. "הגיע הזמן למנהיגות יותר אחראית"(צילום: עידו ארז)

יוכי שלח הגיעה לעצרת ממושב ביצרון: "אחרי שש שנים של ממשלת ביבי והליכוד חייבים פה שינוי, מפני ששום דבר טוב לא קרה, צריך לצאת לקלפי ולהחליף את השלטון, מאוד פשוט. המצב שלי באופן אישי הוא בסדר גמור, אני הצלחתי לבנות את החיים שלי באופן עצמאי, אבל יש לי ארבעה ילדים שנעזרים בי תמיד מבחינה כלכלית. אני רואה את הבעיות הכלכליות שהם מתמודדים איתן וזה בלתי אפשרי. אבל גם אם המצב הכלכלי במדינה היה מדהים - היה צריך להחליף את ביבי בגלל שהוא זורע שנאה, פחד, פילוג בעם. אני רואה את האנשים פה וכולי תקווה שיהיה מהפך".

  

 

מיכל אור-עד מתל אביב: "יש תחושה שהציבור לא מסוגל להזיז דברים, קדנציה אחרי קדנציה מקבלים אותו דבר. אני רוצה להאמין שיהיה שינוי ולא נקבל שוב אותו דבר, מפחידה אותי מאוד המחשבה הזו".

 

ילנה וגיא הגיעו מתל אביב. ילנה: "רוצים שינוי ונמאס מביבי כי הוא עושה רק נזק. אנחנו מפחדים שהוא ינצח שוב פעם. הדרך של ביבי ובנט אלימה ולא נכונה. צריך לעבוד עם השכל. ביבי פונה רק לקהל שלו, ימנים וחרדים. המדינה לא זזה כבר שנים ואנחנו דורכים במקום". גיא הוסיף: "יוקר המחיה ועניין משבר הדיור קשה לנו. כל המשאבים הולכים להתנחלויות ולשטחים ואני רוצה שהכסף יילך לחינוך". ששון ואביבה שלום הגיעו לכיכר רבין מבת חפר: "באנו לשנות את השלטון, כי כולם מושחתים. ביבי לא טוב בבית, לא טוב במדינה וגם כלפי חוץ. הוא מקלקל את היחסים עם כל כולם. אנחנו רוצים לקדם את השלום כי הוא מקדם גם את העניינים החברתיים".

 

מנחם טילמן, 69 מבית ינאי: "אני מאוד מודאג, אני רואה בראש הממשלה הנוכחי סכנה לעתיד המדינה. יש לי שלוש בנות ועשרה נכדים, וזה המינימום שאני יכול לעשות. צריך פה הנהגה שמעמידה את מדינת ישראל, ולא את דאגתה האישית, בראש דאגותיה. לא אכפת לי מי זה יהיה, בתנאי שיצעיד אותנו למקום טוב ובטוח מבחינה מדינית וביטחונית".

 

איילת אייזן, תושבת תל אביב: "הגעתי לכאן כי צריך להחליף את השלטון, צריך להחליף את ביבי. אני חושבת שהגיע הזמן למנהיגות יותר אחראית. אני פחות מוטרדת מכל הקשור להסדר מדיני, כי בסופו של דבר כולם יעשו את אותו הסדר. אני יותר מוטרדת מהמצב החברתי-כלכלי. הוא יותר חשוב. המדינה זנחה את מעמד הביניים, והגיע הזמן לשנות. אנחנו הצלחנו לקנות דירה אחרי גיל 40, אבל באשר לעתיד הילדים שלי אני כבר לא יודעת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חובשי כיפה בעצרת
מיכל אורד. "רוצה להאמין שיהיה שינוי
מומלצים