שתף קטע נבחר

יו"ר ועד עובדי נתב"ג לנתניהו: "הפכתם אותנו לאויב. לא נוכל להצביע ליכוד"

פנחס עידן, הממוקם במקום 36 ברשימת הליכוד לכנסת, דורש התנצלות אישית מראש הממשלה בעקבות פרסום התשדיר שהשווה עובדי מדינה למחבלים. "כאיש ליכוד המייצג אלפי עובדים - אני מתבייש. עובדים רבים, שבמשך שנים הצביעו לליכוד טוענים בפניי כי לא יוכלו להצביע יותר למפלגה שהפכה ציבור עובדים שלם לאויב", הוא כתב. ראש הממשלה עצמו הופיע בסרטון, אך אתמול טען שר הביטחון: "נתניהו לא ידע"

במכתב חריף ויוצא דופן דורש יו"ר ועד העובדים ברשות שדות התעופה, פנחס עידן - הממוקם במקום ה-36 ברשימת הליכוד בכנסת - שראש הממשלה בנימין נתניהו יתנצל באופן אישי על הפגיעה בעובדים, כפי שהתבטאה לדבריו בסרטון ששודר ביום חמישי במסגרת תעמולת הבחירות של הליכוד. בסרטון נערכה השוואה בין עובדי מדינה למחבלים. המכתב של עידן פורסם אתמול לראשונה בערוץ 2. שר הביטחון בוגי יעלון אמר אתמול (א') כי ראש הממשלה אומנם הופיע בסרטון, אך לא ידע על תוכנו.

 

עידן כתב בפתח המכתב: "לפני ימים אחדים עלה תשדיר בחירות של מפלגת הליכוד. מדובר בתשדיר בחירות מביש, שערורייתי ומסית נגד ציבור שלם של עובדות ועובדים שהקדישו את מיטב שנותיהם לטובת מתן שירות לציבור הישראלי. ההשוואה בין עובדת ברשות השידור ועובד נמל לבין פעיל חמאס היא מקוממת, פוגענית ומסיתה. זהו שפל חסר תקדים. גם אם ממשלה מחליטה להוביל רפורמות, לכל הפחות זכאים אותם עובדים נפגעים לחמלה, בוודאי לא לבוז ולהסתה נגדם. זו אינה דרכו של הליכוד. אלה אינם הערכים עליהם גדלנו. תפקידך כראש ממשלה, בין היתר, הוא לאחד את השורות ולפעול לטובת כל אזרחי ישראל - לא נגדם".

 

עידן והמכתב ששלח לראש הממשלה נתניהו (צילום: איתי בלומנטל, אלכס קולומויסקי) (צילום: איתי בלומנטל, אלכס קולומויסקי)
עידן והמכתב ששלח לראש הממשלה נתניהו(צילום: איתי בלומנטל, אלכס קולומויסקי)
 

עידן הוסיף במכתבו לנתניהו: "אדוני ראש הממשלה, כל חיי אני איש ליכוד. יתרה מכך, בבחירות המקדימות האחרונות בליכוד אף התמודדתי ברשימה הארצית. אני מאמין בכל ליבי בדרך של הליכוד, במורשתו של ז'בוטינסקי ובדרכו של מנחם בגין. היום, כאיש ליכוד המייצג אלפי עובדים - אני מתבייש. עובדים רבים שבמשך שנים הצביעו לליכוד טוענים בפניי כי לא יוכלו להצביע יותר למפלגה שהפכה ציבור עובדים שלם לאויב. לא

ברור לי מה מקור הגאווה בפיטורי עובדים, בפלגנות ובליבוי שנאה. לא ברור לי כיצד בקמפיין הליכוד הפכו כל עובדי המגזר הציבורי, ואולי גם המגזר הפרטי, לאויבי העם".

 

במכתב, שכותרתו "הסתה חמורה", כתב עידן: "כמי שמייצג במשך שנים רבות אלפי עובדים בשירות המדינה, אני דורש ממך להתנצל באופן פומבי ואישי על הפגיעה החמורה בציבור עובדים שלם הפועל למען אזרחי ישראל. עליך לקחת אחריות, כפי שמנהיג מחויב לעשות, לחזור בך מהתשדיר ולצאת בהתנצלות בלתי אמצעית, לא באמצעות דוברים או בשם המפלגה, כי אם בשמך".

 

מהליכוד נמסר אמש בתגובה: "הליכוד התנצל על הסרטון והוריד אותו משידורי התעמולה מיד. אנחנו מכבדים את כל העובדים בישראל ולא הייתה לנו כוונה לפגוע באיש".

 


פורסם לראשונה 08/03/2015 20:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
פנחס עידן. "אני מתבייש"
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים