שתף קטע נבחר

רב של ישי: מרן אמר - 'כפו אותי, איימו עליי'

האם מחנה ישי יפרסם קלטת נוספת של מרן רגע לפני הבחירות? הרב יורם אברג'ל, שתומך בישי, סיפר בכנס בחירות כי הרב עובדיה היה נתון ללחצים אדירים בשנה האחרונה לחייו כדי לתמוך בדרעי, למרות שבלבו תמך בישי

שמונה ימים לפני הבחירות והחזית בין ש"ס של אריה דרעי ליחד של אלי ישי עדיין בוערת. אמש (יום א') בכנס בחירות של יחד בנתיבות סיפר הרב יורם אברג'ל על הלחצים הכבדים שהופעלו על הרב עובדיה יוסף בשנה האחרונה בחייו. "מרן בשנה האחרונה עבר תהפוכות לא קלות", אמר אברג'ל. "מרן אמר באחד השעורים המזעזעים ששמענו אי פעם: 'תדונו אותי לכף זכות, אני לא עשיתי שום דבר מעצמי. כפו אותי, לחצו עליי, איימו עליי קצת שיעשו כך או כך'".

 

אברג'ל, מנהיג קהילה חרדית-מזרחית מהגדולות בדרום הארץ שבעבר היה מזוהה עם ש"ס וכיום תומך באלי ישי, הוסיף וציטט את הרב יוסף: "'אני זקן וכבר קשה לי לכתוב. אני לא יכול', הוא אמר, 'נאלצתי לעשות מהלך שהוא על אפי וחמתי, אבל עדיין אני אוחז שהאיש שבכל ביתי נאמן הוא - הוא הרב אלי ישי'".

 

 

על הריצה של אלי ישי לכנסת בראשות מפלגה אחרת, אמר אברג'ל: "זה הדבר היחידי שיביא למרן את הנחת, שמה שלא הספיק בחייו עכשיו יראה מרן את נציגו האמיתי, הכבוד יחזור אליו כמו בהתחלה".

 

לדבריו, "היום מרן בשמים יושב שמח מהדבר החדש שנעשה, מההפתעה הזאת שהעם התאחד, שהעם דבק באמת, שהעם בחר גדול דור שמי שהולך אחריו נדבק בנצח, אנא, אנא עם ישראל, כל שניתן לנו, לעשות בחירה להחזיר את השמחה למרן. מה שביקש בסוף ימיו - הלימוד לכף זכות - אנחנו לא נלמד זכות, אנחנו נעשה זכות, אנחנו נביא לו את מה שהוא רצה, את מה שהוא אהב, להחזיר את העטרה ליושנה".

  

 

אנשי ישי אומרים כי יש בידיהם הקלטה של הרב יוסף המנוח שממנה עולה כי תמך בו וגיבה את הפרישה מש"ס והקמת יחד לאחר מותו. דבריו של אברג'ל, המצהיר כי שמע את הדברים באוזניו, הם עדות לקיומה של הקלטת, אשר טרם פורסמה

 

עוד בכנס, ה"מרן של יחד", הרב מאיר מאזוז, תקף את מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב שלום כהן, על דברים שאמר ערב בחירות 2013, נגד בני הציונות הדתית חובשי הכיפות הסרוגות: "הם עמלק? הם נלחמים בעמלק!", אמר מאזוז.

 

לדבריו, "הטעות האחרונה הייתה כשאמרו נציגי המפלגות החרדיות 'אנחנו הולכים עם השמאל'. עם השמאל פירושו של דבר לחזור על הסכמי אוסלו, לחזור על גוש קטיף, ומרן (הרב עובדיה) כתב בשבט תשס"ג: 'ומה שאמרתי בזמנו על הסכמי אוסלו בטל ומבוטל, זה לא תקף, חשבתי שיהיה שלום אמיתי, עכשיו, אני שלום וכי אדבר המה למלחמה'".

 

בתגובה לדברי הרב אברג'ל ולטענות בדבר קלטת נוספת של הרב עובדיה, הפיצו בש"ס סרטון שבו מסביר הרב עובדיה את החלטת מועצת חכמי התורה להחזיר את דרעי לתפקיד היו"ר ומשבח אותו. "זה היה פיקדון בידינו", אמר הרב, "לפני שנכנס לכלא הבטחתי לו: אתה תצא - ניתן לך לחזור. עכשיו אושר לנו להחזיר אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים