שתף קטע נבחר

הרצוג: "נתניהו מפלג את העם, אני אאחד אותו"

מתקפה חריפה של יו"ר המחנה הציוני נגד ראש הממשלה: "על שנאת חינם חרב בית המקדש. נתניהו מכפיש קבוצות אוכלוסייה שלמות, משסה ציבור בציבור, משווה בין עובדים למחבלים. ישראל ראויה להנהגה אחרת". מירי רגב בתגובה: "בוז'י, תתאמן על מיתרי הקול שלך"

"ביבי מפלג את העם - אני אאחד אותו". כך כתב היום (ב') יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג בעמוד הפייסבוק שלו, בין היתר, בתגובה לתשדיר הליכוד שבו מושווים עובדי הנמלים ורשות השידור למחבלים מחמאס.

 

"על שנאת חינם חרב בית המקדש. נתניהו מפלג את העם. הוא משסה ציבור בציבור, מכפיש קבוצות אוכלוסייה שלמות, מבלי להתבלבל משווה בין עובדים למחבלים, ואנשי ביטחון שחושבים אחרת - לבוגדים", כתב הרצוג. "הוא פוגע בשכירים, בעבודה המאורגנת, סופרים, מילואמניקים, במתנגדיו הפוליטיים - למעשה בכל מה שיכול לשרת את המטרה היחידה שקדושה בעיניו: הישרדותו בשלטון. נתניהו מפלג את העם, בזה הוא טוב מכולם. בלשקר, לקרוץ, לשסות ולהדיח".

 

הרצוג הוסיף: "מדינת ישראל ראויה להנהגה אחרת. שקולה, אחראית, וכזו שמקבלת את כל קבוצות האוכלוסייה. מדינת ישראל ראויה להנהגה שמחפשת את המכנה המשותף, המאחד. בדיוק ההפך ממה שעושה נתניהו. על שנאת חינם חרב בית המקדש, ולצערי בשנים האחרונות, ובמיוחד בימים האחרונים, נתניהו הפך את הפצת שנאת החינם לשיטה. נתניהו מפלג את העם, אבל ישראל ראויה להנהגה אחרת. נתניהו מפלג את העם - אני אאחד אותנו".

 

הרצוג ונתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי,AFP) (צילום: אלכס קולומויסקי,AFP)
הרצוג ונתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי,AFP)

עובדי נמל חיפה (מימין לשמאל): חסון עמר, אילן אפרת, מריח רוסתום ושרון קניסברג  ()
עובדי נמל חיפה (מימין לשמאל): חסון עמר, אילן אפרת, מריח רוסתום ושרון קניסברג

"ר ועד העובדים ברשות שדות התעופה, פנחס עידן (צילום: איתי בלומנטל, אלכס קולומויסקי) (צילום: איתי בלומנטל, אלכס קולומויסקי)
"ר ועד העובדים ברשות שדות התעופה, פנחס עידן(צילום: איתי בלומנטל, אלכס קולומויסקי)

 

 

הרצוג תקף את נתניהו על תשדיר "קבוצת התמיכה" ועל התגובות בליכוד לדברי מאיר דגן בעצרת להחלפת השלטון בכיכר רבין. הבוקר עובדי נמלים שחירפו את נפשם בלחימה מול חמאס אמרו כי לא יצביעו למי שמשווה אותם לאויבים. מפעיל גשר בנמל חיפה אמר: "אני רס"ן במילואים. ראיתי את התשדיר והחוורתי. נתניהו חצה כל גבול". חברו לנמל הוסיף: "הסרטון מבזה אותנו".

 

מתקפה נוספת הגיעה מתוך המפלגה. יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן, ששובץ במקום ה-36 ברשימת המפלגה לכנסת, שלח אתמול מכתב לראש הממשלה שבו כינה את הסרטון "הסתה חמורה" ותבע ממנו להתנצל באופן אישי. "מדובר בתשדיר בחירות מביש, שערורייתי ומסית, זהו שפל חסר תקדים", כותב עידן במכתבו. "אני מאמין בכל ליבי בדרך של הליכוד, אבל היום, כאיש ליכוד המייצג אלפי עובדים, אני מתבייש. עובדים רבים, שבמשך שנים הצביעו לליכוד, טוענים בפניי כי לא יוכלו להצביע יותר עבור מפלגה שהפכה ציבור עובדים שלם לאויב". 

 

גם תושבים בעוטף עזה מתחו ביקורת על הסרטון שבו התפאר נתניהו בניצחון לכאורה על חמאס במבצע צוק איתן. יפעת בן שושן, תושבת נתיב העשרה, אמרה בשיחה עם ynet: "נתניהו ניצח את חמאס? זה פשוט לצחוק לנו בפרצוף. כשראיתי את ה'מחבל' בסרטון חשבתי שצוחקים איתי, אבל אחרי כמה דקות הבנתי שצוחקים עליי. זה סרטון עלוב ותלוש מהמציאות. נתניהו ואנשיו לא בוחלים באמצעים כדי לעוות עוד יותר את המציאות. זה סרטון שלועג לכל תושבי עוטף עזה ולמי שסבל בימי מבצע 'צוק איתן'".

 

ח"כ רגב. "פרפורי גסיסה" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ רגב. "פרפורי גסיסה"(צילום: מוטי קמחי)

 

ח״כ מירי רגב מסרה בתגובה: "דבריו של בוזי הם פרפורי הגסיסה האחרונים שלו. הפוסל במומו פוסל. עצרת ההסתה של השמאל היא ההוכחה לפילוג והשנאה שמנסה השמאל להביא עלינו". היא הציעה לו "לך להתאמן על מיתרי הקול שלך כי חבל על המאמץ. העם מבין שרק הליכוד בראשות נתניהו מאחד את העם וראש הממשלה הבא יהיה נתניהו".

 

 

"אנחנו משלמים, להבדיל ממך"

בינתיים משיכים עובדים מנמל אשדוד לתקוף את נתניהו בעקבות הסרטון. גם הם, רובם תושבי אשדוד שספגו אלפי רקטות במערכות מול החמאס, זועמים על ההשוואה. מרקו אזואלוס, מנופאי בנמל אשדוד, קצין במילואים, סמח"ט בפיקוד העורף ששירת בצוק איתן, ענה לנתניהו: "אין בנמל אף אחד שמכין לנו קפה או תה. אנחנו מכינים לבד להבדיל ממך. ואפילו משלמים על זה. שקל אחד אמנם, אבל משלמים. אנחנו גם שותים קולה וספרייט וגם על זה משלמים. את הבקבוקים הריקים אנחנו אוספים ואת כספי הפיקדון תורמים לנזקקים. שוב, להבדיל ממך.

 

"עד כמה נמוך ירדת? מה אתה עוד מסוגל לעשות כדי להציל את משרתך? מה עוד תעלה כקורבן בשביל הישרדותך? ככה מתנהג ראש ממשלה? אנחנו עובדים מסורים, חרוצים, מתפרנסים בכבוד, מגדלים את ילדינו לאהבת המדינה, לשירות משמעותי בצה"ל, משרתים במילואים, ראשונים לכל מצב חירום במדינה, ולזה אתה משווה אותנו? חמאסניקים? זה מה שאתה מביא איתך לבחירות? שנאת חינם? פילוג? הסתה? שקרים? ובקיצור גועל נפש. בנימין נתניהו, לא איראן היא סכנה קיומית לעם ישראל. אתה היא הסכנה הקיומית, האמיתית והמוחשית לעם ישראל. תתבייש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי,AFP
הרצוג ונתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי,AFP
מומלצים