שתף קטע נבחר

כחלון עוקץ את הליכוד: "בגין היה מתבייש באובדן הדרך"

יו"ר כולנו ציין את יום השנה ה-23 למותו של מנחם בגין בסטטוס שבו תקף את הליכוד שוויתר, לדבריו, על הדרך החברתית. "כמה פעמים אפשר עוד להפסיד בקרב על החיים?", שאל. ח"כ רגב מהליכוד: "כשר לא ראיתי אותו מרים דגלים חברתיים"

משה כחלון ממשיך בקו החברתי. "היום ב-9.3.1992, לפני 23 שנה, נפטר מנחם בגין", כתב כחלון בעמוד הפייסבוק שלו. "אם הוא היה חי הוא היה מתבייש. באובדן הדרך, בוויתור על הדרך החברתית שרואה אנשים, בשימוש הציני בעובדים, באובדן הממלכתיות. ליכודניק אמיתי הוא קודם כל חברתי".

 

שר התקשורת לשעבר שפרש מהליכוד לטובת הקמת מפלגה חברתית חדשה הוסיף וכתב: "בענייני ביטחון הציבור סומך על צה"ל שישמור עליו, אבל על מי הוא סומך שישמור לו על הכיס? שיגן לו על חשבון הבנק? שיילחם בטייקונים? ביוקר המחיה? כמה פעמים אפשר עוד להפסיד בקרב על החיים? אני מסתער ראשון וקורא אחריי. קורא לציבור לקום ולהסתער איתי בקרב על יוקר המחייה. להסתער ולנצח".

 

בדבריו התייחס כחלון, בין היתר, גם לתשדיר התעמולה של הליכוד שבו מושווים עובדי נמלים ורשות השידור למחבלי חמאס.

ח"כ מירי רגב. "כשר לא ראיתי את כחלון מרים דגלים חברתיים" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ מירי רגב. "כשר לא ראיתי את כחלון מרים דגלים חברתיים"(צילום: מוטי קמחי)

ח"כ מירי רגב מהליכוד אמרה בתגובה כי "כחלון יורק לכוס ששתה ממנה. הוא מדבר נגד הליכוד ומשתמש בשם של בגין שבמהלך כל התפקידים שלו בליכוד כח"כ וכשר לא ראיתי אותו מרים דגלים חברתיים אם בכלל חוץ מרפורמת הסלולר, תחת נתניהו. אני קוראת לליכודניקים שעזבו את הבית לטובת כחלון ומפלגות אחרות, לחזור הביתה".

 

אתמול אמר גורם בכיר בכולנו ל-ynet כי בימים האחרונים הגיעה פנייה מגורם בכיר מאוד במטה הליכוד ובמרכזה מסר ברור: "הם איימו עלינו: תודיעו שתמליצו על בנימין נתניהו להרכבת הממשלה, או שננהל נגד כחלון קמפיין אישי". בכולנו לא התרגשו מהאיום והודיעו לליכוד כי לא יביעו תמיכה פומבית במי מהמועמדים עד שיתברר מי מהם מוכן לקבל את המצע החברתי של כחלון ואת שורת הרפורמות המתוכננות לכנסת הבאה.

 

בתוך כך, גם יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג תקף היום בפייסבוק את הליכוד וראש הממשלה נתניהו כשגם הוא מתייחס, בין היתר, לתשדיר הליכוד שנגנז ועורר סערה.

 

"על שנאת חינם חרב בית המקדש. נתניהו מפלג את העם. הוא משסה ציבור בציבור, מכפיש קבוצות אוכלוסייה שלמות, מבלי להתבלבל משווה בין עובדים למחבלים, ואנשי ביטחון שחושבים אחרת - לבוגדים", כתב הרצוג. "הוא פוגע בשכירים, בעבודה המאורגנת, סופרים, מילואמניקים, במתנגדיו הפוליטיים - למעשה בכל מה שיכול לשרת את המטרה היחידה שקדושה בעיניו: הישרדותו בשלטון. נתניהו מפלג את העם, בזה הוא טוב מכולם. בלשקר, לקרוץ, לשסות ולהדיח".

 

 

הבוקר עובדי נמלים שחירפו את נפשם בלחימה מול חמאס אמרו כי לא יצביעו למי שמשווה אותם לאויבים. מפעיל גשר בנמל חיפה אמר: "אני רס"ן במילואים. ראיתי את התשדיר והחוורתי. נתניהו חצה כל גבול". חברו לנמל הוסיף: "הסרטון מבזה אותנו".

 

מתקפה נוספת הגיעה מתוך המפלגה. יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה, פנחס עידן, ששובץ במקום ה-36 ברשימת המפלגה לכנסת, שלח אתמול מכתב לראש הממשלה שבו כינה את הסרטון "הסתה חמורה" ותבע ממנו להתנצל באופן אישי. "מדובר בתשדיר בחירות מביש, שערורייתי ומסית, זהו שפל חסר תקדים", כותב עידן במכתבו. "אני מאמין בכל ליבי בדרך של הליכוד, אבל היום, כאיש ליכוד המייצג אלפי עובדים, אני מתבייש. עובדים רבים, שבמשך שנים הצביעו לליכוד, טוענים בפניי כי לא יוכלו להצביע יותר עבור מפלגה שהפכה ציבור עובדים שלם לאויב".

 

גם תושבים בעוטף עזה מתחו ביקורת על הסרטון שבו התפאר נתניהו בניצחון לכאורה על חמאס במבצע צוק איתן. יפעת בן שושן, תושבת נתיב העשרה, אמרה בשיחה עם ynet: "נתניהו ניצח את חמאס? זה פשוט לצחוק לנו בפרצוף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים