שתף קטע נבחר

סינדרלה גרסת הפשע: הגנב והנעל החסרה

גנבים פשטו על שדות חקלאים בנגב וגנבו ציוד בשווי של יותר מ-300 אלף ש"ח. החקלאים ניסו לעלות על עקבותיהם לאחר שבצילומי האבטחה נראה אחד מהם ללא נעל, אך היא לא נמצאה. "מקרה דרומי יכול לקרות שוב"

גניבה מהאגדות: החקלאי יריב ג'רבי וחבריו ממושב ניר משה שבמועצה האזורית מרחבים שבנגב סורקים את שטחי המושב כבר כמה ימים כדי למצוא נעל. לא את הנעל של סינדרלה, אלא את הנעל של אחד מחברי הכנופיה שיצאה עם שלל של 300 אלף שקלים במוצאי שבת. צפו בתיעוד:

 

כנופיית גנבים פשטה על המושב וגנבה מחשבים מתוך שישה טרקטורים וארבעה קומביינים. ללא המחשבים, המכונים "מוח", לא ניתן להפעיל את הכלי ועלותו של כל "מוח" נאמדת ביותר מ-30 אלף שקלים. חברי הכנופיה הגדילו לעשות ורשמו בגריז את מספר הטלפון שלהם במקרה שהחקלאי יסכים לשלם כופר עבור הציוד שנגנב.

 

בבוקר שלמחרת הגניבה התעוררו החקלאים וגילו את ממדי הנזק. כשהם ניגשו למצלמות האבטחה במשק של חג'בי גילו כי הפשיטה תועדה במצלמות האבטחה. בתיעוד נראו שלושה גנבים ואחד מהם כשהוא צועד בין הכלים ומדדה ללא נעל.

 

החקלאים ואנשי הביטחון סברו כי הנעל יכולה להוות נקודת מפתח לחקירה ולגילוי זהות הגנבים ויצאו לחפש את הנעל באזור השדות. עד כה היא לא נמצאה. בהמשך גם התברר כי אותה כנופיה פעלה באותו הלילה גם באזור קיבוץ גבולות במועצה האזורית אשכול וגנבה משם חלקים זהים. הפרשה נחקרת כעת על-ידי מג"ב דרום.

גנב ללא נעל ()
גנב ללא נעל

הכלים החקלאיים שמהם נגנבו המחשבים ()
הכלים החקלאיים שמהם נגנבו המחשבים

 

 

"הכנופיה הזו פעלה אצלנו במושב שלוש שעות", סיפר חג'בי שבבעלותו 6,000 דונמים של גידולי תפוחי אדמה, חיטה וירקות למיניהם. "הגנבים יודעים שללא ה'מוח' של הכלי, הוא משותק והחקלאים מאוד לחוצים ומוכנים לשלם כסף כדי שיחזירו להם את החלקים".

 

חג'בי מספר כי הוא לא יוצר קשר עם הגנבים ולא מתעסק איתם, אך מבהיר כי מדובר בנזק גדול מאוד לפרנסה של החקלאים כתוצאה מהגניבות. "כלי שלא עובד משמעותו שהחקלאי צריך לשלם לקבלן חיצוני או להמתין זמן ארוך עד שהביטוח ישלם על הגניבה", סיפר החקלאי.

 

שי חג'ג', ראש המועצה האזורית מרחבים, הגיב לתופעת הגניבות החקלאיות ולגל הפריצות ביישובים והזהיר מפני מקרים כמו זה של שי דרומי, שירה למוות בשנת 2007 בפורץ שנכנס לחוותו: "זו מלחמת ההתשה שלנו בנגב. אם לא תתבצע פעולה מיידית של משטרת ישראל למיגור התופעה לחלוטין, מקרה דרומי עלול לחזור לעצמו".

 

חג'ג' הוסיף כי "המועצה, כוחות מג"ב והמשטרה משקיעה מאמצים בהגברת הסיורים ובאבטחת היישובים כדי למנוע פריצות לבתי מגורים ולמשקים כדי למנוע פריצות. בחודשים האחרונים חלה ירידה משמעותית בכמות הפריצות ובימים הקרובים יתווספו עוד שתי ניידות סיור למועצה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים