שתף קטע נבחר

מקומם: נציג הרשימה הערבית לכנסת השווה בין התנועה הציונית לדאעש

ראש מערך ההסברה של הרשימה הערבית הלהיט את הרוחות בפאנל באוניברסיטת בר אילן: "דאעש - כמו התנועה הציונית ב-48'". לדבריו, חמאס אינו ארגון טרור. במחנה הציוני הגיבו בחריפות: "התבטאות שערורייתית". אלקין: "מי שמאפשר לזועבי להתמודד שלא יופתע"

שבוע בדיוק לפני הבחירות מתלהטות הרוחות במערכת הפוליטית: ראש מערך ההסברה בערבית של הרשימה המשותפת, רג'א זעאתרה, עורר היום (ג') סערה גדולה כשהשווה בין המדינה האיסלאמית (דאעש) לתנועה הציונית, וטען שחמאס אינו ארגון טרור. במהלך פאנל פוליטי שארגנה אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן אמר זעאתרה כי "מאיפה דאעש למדו את הדברים האלה? תחפשו מה התנועה הציונית עשתה בשנת 1948. מעשי האונס, הביזה, הרצח... אותם דברים אחד לאחד. דאעש הוא השותף האסטרטגי של מדיניות סרבנות השלום של מדינת ישראל".

 

זעאתרה בפאנל (צילום: אגודת הסטודנטים בר אילן) (צילום: אגודת הסטודנטים בר אילן)
זעאתרה בפאנל(צילום: אגודת הסטודנטים בר אילן)

זעאתרה אחרי: "לא מתחרט, מאמין בכל מילה" 

אחרי הפאנל אמר זעאתרה: "אני לא מתחרט על מה שאמרתי. אני מאמין בכל מילה ומילה. במהלך היום נוציא הודעה מסודרת בתגובה לדברים שנאמרו". סווידאן רפעת, היועץ האקדמי של הסטודנטים הערבים באוניברסיטה, אמר בתגובה כי "אווירת העימות הייתה חיובית, ובאווירה טובה זו התנהל גם שיח דמוקרטי הדדי בין נציג המפלגה הערבית לבין סטודנטים יהודים".

 

במחנה הציוני גינו בחריפות את דבריו של זעאתרה. "אנו מצפים מראשי הרשימה להתנער לאלתר מההתבטאות השערורייתית שמשווה בין ישראל לבין דאעש, וכן מאמרתו כי חמאס הוא לא ארגון טרור", נמסר מהמחנה הציוני. "ההשוואה בין עורפי ראשים חסרי כל צלם אנוש, לבין אומה שקמה מחדש ותרמה לעולם רבות - היא בלתי נסבלת ומעידה על בורות ושנאה".

 

עוד אמרו במחנה הציוני כי "אנו מאמינים כי אזרחי ישראל הערבים מצפים מהרשימה המשותפת שתקדם את זכויותיהם ואת צורכיהם ותפתור את בעיותיהם הכלכליות והחברתיות, ולא תלבה בהסתה ושקרים שישיגו ההפך. מצער מאוד שדוברי הרשימה המשותפת פוגעים ברצון של הציבור הערבי והיהודי לחיות בדו קיום. המחנה הציוני יילחם בכל ניסיון מבית ומחוץ לפגוע במוסריות הקמתה של מדינת ישראל בזכות קיומה כמדינה יהודית ודמוקרטית עם שוויון זכויות מלא. כך גם אנו נלחם בחמאס - ארגון טרור איסלאמיסטי שפועל להשמדתה של ישראל ונוודא

שיישאר ברשימת ארגוני הטרור".

 

גם יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד ח"כ אלקין פרסם הודעת גינוי. לדבריו, "מי שמאפשר לחנין זועבי להתמודד לכנסת לא צריך להיות מופתע כשחבריה משבחים את החמאס או מקשרים את הזוועות של דאעש לתנועה הציונית. אני רק תוהה למה ידלין ומפלגת העבודה בחרו להחרים את מרזל אבל לא הפריע להם לשבת ליד תומך חמאס".

 

מהרשימה המשותפת נמסר בתגובה כי "הדברים נאמרו במענה לפרובוקציה של אחד ממשתפי הפאנל שטען שדאעש למדו את מעשיהם מנציג הרשימה המשותפת. הרשימה המשותפת הוציאה עמדה רשמית נחרצת נגד פשעי דאעש, והיא מגנה אותם ללא שום קשר לכל מאורע היסטורי אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אגודת הסטודנטים בר אילן
זעאתרה בכנס
צילום: אגודת הסטודנטים בר אילן
מומלצים