שתף קטע נבחר

הרצוג: "נתניהו פילג ופירק, אני אחבר"

רק הצבעה למחנה הציוני יכולה להביא להחלפת נתניהו, אומר יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג בראיון ב-ynet, שבוע לפני הבחירות. "נתניהו מסית. אני רואה הרבה ליכודניקים שנואשו ממנו", הוא מספר. "לליכוד אפילו אין מצע, רק סרטים עם פופקורן". הוא גינה את אמירתו של גרבוז

"האופציה היחידה היא שהמחנה הציוני תהיה המפלגה הגדולה ביותר, תיקח את המושכות ותשנה את עתיד המדינה. נתניהו מסית ומדיח. המחנה הציוני בראשותי יעשה הכול כדי לחבר את הקבוצות בעם ולאפשר תקווה לדור הצעיר שנמאס לו גם מהמשחקים, ההשמצות והטחת העלבונות והבוץ. הוא רוצה תוכניות מעשיות". אלו דבריו הבוקר (ג') של יו"ר המחנה הציוני והמועמד לראשות הממשלה יצחק הרצוג לאולפן ynet. צפו בראיון:

 

הרצוג הבהיר בראיון כי הוא לא חושב כלל על ממשלת אחדות והוא בטוח שיוכל להרכיב ממשלה. "נתניהו נכשל ואני מתכוון לקחת אחריות על כל מה שקורה במדינה", אמר הרצוג. "אני מציע לא להתרגש ממה שכולם אומרים לפני הבחירות. כולם מבינים שבסופו של דבר האדם היחיד שיוכל לאחד בין כל הקבוצות בעם, היחיד שבא עם סיפור אישי כדמות שהמשפחה שלו חצתה את כל הקבוצות בעם, הוא אני ורק אני אוכל לאחד ולמצוא את המכנה המשותף וליצור קואליציות נכונות לטובת העם והמדינה".

 

לדברי ראש המחנה הציוני, המסע שלו ברחבי הארץ נותן לו תחושה של שינוי שמורגש בעם. "אני חושב שאזרחי המדינה מבינים היום שיש רק אלטרנטיבה אחת. מי שרוצה לשים קץ לשלטון ביבי ולשנים של כלום חייב לבוא איתי ולהצביע למחנה הציוני", אמר הרצוג.

 

"האזרחים מרוצים", הוא הוסיף בראיון באולפן ynet. "אני מביא פתרונות מלאים לדיור, ליוקר המחיה, לפרנסה, לבריאות, לחינוך ולרווחה וכמובן לביטחון".

 

 

הרצוג התייחס בראיון ל"נאום הקומץ" של הסופר והצייר יאיר גרבוז בעצרת השמאל בכיכר רבין בשבת האחרונה וגינה את הדברים. "אני לא מוכן שיפסלו אדם בגלל אמונה או דעה. היופי בעם שלנו הוא שאיש באמונתו יחיה. היופי בעם שלנו זה דווקא הפסיפס הזה".

 

לדברי הרצוג, לא מעט תומכי ליכוד אמרו לו שהם משלמים את המחיר בגלל המדיניות שנקט נתניהו. "הייתי בכנס לא מזמן והגיע אחד מפעילי הליכוד בעיר מסוימת ואמר לי: 'הבן שלי לא מוצא דירה ונואשתי מהעתיד של מה שהולך לקרות'. הוא אמר לי שפעם הוא היה שורף מודעות של פרס ושל ברק והיום הוא איתנו".

 

הרצוג הבהיר כי הוא לא רואה אפשרות שנפתלי בנט יהיה חלק מהממשלה בראשותו. "אני מתכוון להניע מהלך מול הפלסטינים. בנט אומר מיד לספח 100 אלף פלסטינים. צריך גם להדק מחדש את הקשר עם ארה"ב ולהדק את הקשר האסטרטגי".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
הרצוג באולפן ynet
צילום: עופר עמרם
מומלצים