שתף קטע נבחר

אלי ישי: "נעניק קרקע בחינם בפריפריה"

יו"ר יחד מבהיר בראיון באולפן ynet כיצד אחדות של "חרדים, דתיים לאומיים, כיפות שחורות, סרוגות, שקופות, כיפה אדומה" - תביא לדאגה למסורת ישראל ולשכבות החלשות, ותמנע זליגת קולות מהמחנה הלאומי למפלגות שמאל. על הצבתו של ברוך מרזל ברשימה: "למה לא שואלים את איימן עודה על חנין זועבי?"

"אנחנו לא הצ'חצ'חים של יאיר גרבוז", כך הבהיר הבוקר (יום ג') ח"כ אלי ישי, ראש מפלגת יחד - העם איתנו, בראיון באולפן ynet.

 

ישי הדגיש כי הוא אינו מעוניין "לדבר על אריה דרעי או על ש"ס", ותהה מדוע שבים ושואלים אותו על הסמן הקיצוני ברשימה, ברוך מרזל. "יחד היא תנועה שנועדה לאחד את העם, ומדברת על המסורת היהודית, לא כמו מה שאמר יאיר גרבוז. הוא פגע במנשקי מזוזות. אבל רוב העם היהודי מנשק מזוזה. מנשק ספרי תורה. אוהב את המסורת. אנחנו רוצים לחזק, לומר לגרבוז שלא יחשוב שאנחנו הצ'חצ'חים שלו. אנחנו רוצים לשמור על המסורת, על התורה, על ערכים". 

 

בנוגע לשאלה על הפיצול מש"ס והקרע עם ח"כ אריה דרעי הסביר ישי כי הקלטת שבה תועד הרב עובדיה יוסף מברך אותו ומסמנו כראש התנועה, להבדיל מאריה דרעי, לא יצאה לתקשורת מטעמו. "הבית של הרב עובדיה יוסף מתועד ומוקלט במהלך 20 השנים האחרונות יום ולילה - גם לצורכי בטיחות וגם לצורך תיעוד היסטורי. אבל אני לא הוצאתי אף קלטת וגם לא מתכוון להוציא קלטות, זו לא דרכי". יחד עם זאת, לדבריו, "אני מושמץ. אומרים דברים שקריים. זה אחד הדברים שמקוממים אותי ומאוד מציקים לי". 

 

הוא הצהיר שהברית בינו לבין הליכוד בראשות בנימין נתניהו חתומה, להבדיל ממנהיגי מפלגות אחרים: "ליברמן וכחלון ועוד מפלגות לא אומרים עם מי הם הולכים. אנחנו הצהרנו - הולכים עם נתניהו, הולכים להרכיב ממשלה לאומית, דואגים למחנה הלאומי".

 

את הצבתו של ברוך מרזל במקום הרביעי ברשימה הסביר ישי כך: "אף אחד לא שאל את איימן עודה איך הוא הלך עם חנין זועבי ועוד כמה חברי כנסת שהם בעצם בוגדים במדינה". הוא אמר עוד כי בשנת 1992 "הבאנו שלושה מנדטים מהמחנה הלאומי שנפל, אבל קיבלנו את אוסלו. אני רוצה למנוע את אוסלו ג'. לקחתי את עוצמה לישראל כדי שהמנדטים לא ילכו לאיבוד". ביושבו בסיעת ש"ס במהלך אישור הסכמי אוסלו נמנעה המפלגה בהצבעה על אוסלו א'. להסכמי אוסלו ב' אכן התנגדה, ואילו את הסכם וואי - שהיווה המשך לאוסלו - כיבדה סיעתו בתמיכה בכנסת.

 

 

ביחס לערביי ישראל הבהיר: "אני לא שונא ערבים, אני שונא אויבים", והזכיר כי "לפני ארבע שנים ביקשתי מהיועץ המשפטי לממשלה אישור לשלול את האזרחות של חנין זועבי ועזמי בשארה. כנ"ל לגבי אזרחים שבוגדים במדינה. לדעתי, מי

שדורס, יורה, זורק אבן - צריך לשלול לו את האזרחות. רק זה יחזיר את ההרתעה. כי מי שמצטרף לארגון טרור, מי שזורק אבנים, מי שפוגע באזרחי מדינת ישראל ומי שרוצה להרוס את המדינה היהודית מקומו מאחורי סורג ובריח. מקומו מחוץ למדינת ישראל".

 

מבחינתו, תנועת יחד בראשותו "הביאה בשורה. יצרה היסטוריה. לקחה חרדים, דתיים לאומיים, כיפות שחורות, סרוגות, כיפות שקופות, כיפה אדומה, דתי, חילוני - כולם ביחד. אנחנו רוצים להעביר מסר: כולנו מאוחדים", והדגיש: "הדברים החשובים הם שתנועת יחד טוענת גם למסורת ישראל, גם לדאגה לשכבות החלשות. אנחנו מתכננים כרגע הקצאת קרקע חינם בפריפריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
ישי. "לאחד את העם"
צילום: עופר עמרם
מומלצים