שתף קטע נבחר

ליברמן: את התשובה הפלסטינים יקבלו ממני כשר הביטחון

משרד החוץ הפלסטיני השווה את אמירות יו"ר ישראל ביתנו "למדיניות עריפת הראשים של דאעש". ליברמן הגיב: "ראיתי שהרשות תפנה נגדי לבית הדין הבינלאומי בהאג. את התשובה לכך הם יקבלו ממני בתור שר הביטחון"

יו"ר ישראל ביתנו עונה לפלסטינים - אבל מבטיח להגיב לדבריהם מלשכת שר הביטחון. לאחר הודעה של משרד החוץ הפלסטיני, בה גונו דברי שר החוץ אביגדור ליברמן וזכו לאיום בפנייה לבית הדין הבינלאומי בהאג, אמר ליברמן כי "את התשובה לכך הם יקבלו ממני בתור שר הביטחון".

 

בעמוד הפייסבוק שלו כתב השר ליברמן: "ראיתי שהרשות הפלסטינית תפנה נגדי לבית הדין הבינלאומי בהאג בגלל הדברים שאמרתי, על-כך שצריך לפעול ביד קשה נגד אויבינו ואלו שפועלים נגד מדינת ישראל. את התשובה לכך הם יקבלו ממני בתור שר הביטחון".

יו"ר ישראל ביתנו ליברמן. עונה לפלסטינים (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
יו"ר ישראל ביתנו ליברמן. עונה לפלסטינים(צילום: עידו ארז)

אמירותו של ליברמן הגיעה על רקע הודעה של משרד החוץ הפלסטיני, שגינתה את אמירותיו והשוותה אותן למדיניות עריפת הראשים של ארגון דאעש. בהודעה נכתב עוד כי הנושא יהיה אחד הנושאים שבגינם הפלסטינים יפנו לבית הדין הבינלאומי בהאג.

 

ל-ynet נודע כי הודעת משרד החוץ הפלסטיני עוררה כעס ואי נוחות בקרב גורמים שונים ברשות הפלסטינית המתעסקים בנושא. אותם גורמים הבהירו כי הודעת משרד החוץ אינה רצינית ונועדה לצורכי יחסי ציבור פנים פלסטינים. זו גם הסיבה שההודעה נכתבה בשפה הערבית בלבד ולא באנגלית. לדבריהם, לא פונים לבית הדין הבינלאומי בהאג בשל אמירה מסוימת, אלא בתיקים חמורים בהרבה, כמו פשעים נגד האנושות.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שר החוץ ליברמן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים