שתף קטע נבחר

עודה השתתף במיצג: "צה"ל הורג ילדים"

חיילים שהורגים נשים וילדים בעזה, גדרות וחלקי חומה שמדמים מחסומים, יחס אלים של שוטרים - כל אלה ועוד היו חלק ממיצגים שבהם צפו תומכי חד"ש והרשימה המשותפת בשפרעם

מאות בני אדם השתתפו באירוע שארגנה מפלגת חד"ש בשבוע שעבר ליד עיריית שפרעם, תחת הכותרת "צה"ל לא שווה", במטרה לתמוך ברשימה המשותפת ולהילחם נגד השירות הלאומי והגיוס לצה"ל. בין המשתתפים: ראש הרשימה המשותפת עו"ד איימן עודה וח"כ מוחמד ברכה.

 

באירוע הופיעו שחקנים בכמה הצגות, שבהן לבשו מדי צה"ל ושיחקו חיילים שהורגים נשים וילדים בעזה. בנוסף, גדרות וחלקי חומות הועמדו סביב המתחם כדי לדמות את המצב בשטחים ובמחסום קלנדיה. במיצג נוסף התייחסו להריסת הבתים בקרב הפזורה הבדואית בנגב והיחס האלים של השוטרים לתושבים, ובקטע אחר הציגו את ראש הממשלה בנימין נתניהו נכנס ואומר, "צריך לגרש את הערבים מהמדינה".

 


חומות ופגיעה באזרחים - במיצגים בשפרעם ()
חומות ופגיעה באזרחים - במיצגים בשפרעם
 

עודה וברכה בשפרעם ()
עודה וברכה בשפרעם

פעיל חד"ש אמג'ד שביטה אמר: "פרויקט 'צה"ל לא שווה' הוא פרויקט פוליטי. הפעם כותרתו הייתה להילחם בסכסוך ולא להתגייס לצה"ל. הייתה לנו הזדמנות באירוע הזה לעודד הצבעה לרשימה המשותפת".

 

אחד המשתתפים סיכם: "היה לנו אירוע מוצלח מאוד, טוב להציג את מעשי הפשיעה שמבצעים חיילי צה"ל בעזה ובשטחים. זאת דרך טובה להעביר את המסר לכולם".

 

אין זו הפעם הראשונה שבה מציגים את המיצגים הללו, גם בזמן מבצע "צוק איתן" ערכו אירוע דומה במחאה על הלחימה, והציגו את חיילי צה"ל כרוצחים בעזה. גם במהלך הצגת תוכנית פראוור מחו באופן דומה, וקיימו מופע שבו הציגו את המשטרה מגיעה לגרש את הבדואים מאדמתם בנגב, ותוקפת תושבים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים