שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרופא החזיר לרחם בטעות 7 עוברים - האישה הפילה
  לבית משפט השלום הוגשה תביעה נגד גינקולוג מכבי אשר החזיר לאישה בטיפולי פוריות 7 עוברים. בעקבות טיפולי הפוריות נוצר גירוי יתר בשחלה, היא נאל צה לעבור כריתת שחלה ודימום התפשט בגופה עד כדי סכנה לחייה. התוצאה: האישה עברה הפלה, ונותרה עם נזקים קשים

  רשלנות של הגינקולוג גרמה להריון להסתיים בהפלה: צעירה תובעת את קופת החולים מכבי ואת הגינקולוג המטפל, לאחר שבמהלך טיפולי פוריות נגרם גירוי יתר לשחלה והתוצאה: ברחמה הופרו 7 ביציות, מה שהוביל להפלה ולנזקים בריאותיים קשים.

   

  התביעה הוגשה על ידי עורכי הדין שירה פרידן ודני סרור בבית משפט השלום בתל אביב.

   

  עוד חדשות בריאות

  אנחנו לעומת אירופה: איך הבריאות של הישראלים?

  רופא תובע 2.5 מיליון: "טיפול שגוי גרם לי נכות"

  הכירו: האישה שכותבת כל יום מכתב למער' הבריאות

   

  לא בוצעה הערכה טרום טיפולית

  הפרשה החלה ביוני 2011, כאשר הצעירה פנתה למרפאת גינקולוג במסגרת קופת החולים מכבי, ודיווחה על נסיונות להרות מזה כחצי שנה.

   

  חודש אחר כך היא החלה לעבור שני מחזורים של טיפולי פוריות, לדבריה מבלי שבוצעה הערכה טרום טיפולית מלאה וללא בדיקות המחויבות בפרוטוקול. חלק מהטיפולים כלל לא תועדו ברשומה.

   

  חודש אחר כך הראתה בדיקת האולטרסאונד כי קיימת התפתחות של זקיקים (ביציות בוגרות) בשחלה, מה שמעיד על סכנת התפתחות הריון מרובה עוברים. עם זאת לטענתה לא הופסק הטיפול והרופא לא נקט בבירור נוסף.

   

  יממה אחר כך בוצעה ההזרעה, ובאותו יום היא החלה להתלונן על כאבים עזים בבטנה אשר הלכו והחמירו בהדרגה. מאותו רגע היא פנתה פעמים רבות למסגרות רפואיות ובהן מוקד חירום, חדרי מיון והרופא עצמו אולם לטענתה הרופא זלזל בה ולא העניק לה טיפול מתאים.

   

  לבסוף התובעת אושפזה בבית החולים איכילוב בתל אביב, לאחר שבדיקת האולטרסאונד הראתה כי ברחמה שבעה עוברים. בשל הסיכונים הרבים הכרוכים בהיריון מרובה עוברים, הוחלט לבצע הפלה יזומה.

   

   

   

  האישה הגיעה עד סכנת חיים

  לאחר ההפלה סבלה התובעת מדימום פנימי ניכר מהשחלה השמאלית, שהתפשט לאיזור הכבד, הטחול והבטן העליונה עד כדי סכנת חיים. כדי להשתלט על הדימום הרב, נשקל הצורך בפתיחת הבטן וכריתת השחלה.

   

  האישה איבדה את הכרתה, נזקקה לעירויי דם והדימום בסופו של דבר פסק. היא שוחררה לביתה כעבור שישה ימי אשפוז "מייסרים ומורטי עצבים" לדבריה.

   

  מומחה למיילדות וגינקולוגיה קבע בחוות דעתו, כי הטיפול הרפואי על ידי הגינקולוג נעשה שלא לפי אמות מידה רפואיות מקובלות וחורג מהפרקטיקה הנהוגה המחייבת וגרם במישרין לגירוי היתר השחלתי הקשה ולהריון השביעיה שלא היה מנוס מסיומו היזום.

   

  "התרחשות ההיריון, ועוד כשמדובר בשבעה שקי הריון תרמה להחמרת המצב והובילה להחלטה הבלתי נמנעת להפסיק את ההיריון", ציין המומחה, "תוצאות טיפול הפריון חייבו את הפסקת ההיריון, בעוד שטיפול קפדני וזהיר, בהתאם לפרקטיקה הנוהגת והמקובלת, היה מאפשר השגת היריון עם סיכוי ריאלי לסיומו המוצלח".

   

  ממכבי שרותי בריאות נסר בתגובה: "טרם קיבלנו את כתב התביעה. כאשר נקבל את כתב התביעה נלמד את פרטיו ונמסור התייחסות מפורטת בבית המשפט".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: index open
  הרופא החזיר לרחם האישה 7 עוברים
  צילום: index open
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים