שתף קטע נבחר

מס' 19 בליכוד לא שולל אפשרות לחלוקת ירושלים

"לא ניתן חמאסטן ביהודה ושומרון", אומר יואב קיש, מועמד מספר 19 ברשימת הליכוד, אבל מגלה גמישות אפשרית ביחס לירושלים: "אני רוצה לחזק את ירושלים, יש לי בעיה עם המצב הקיים. ביום שיהיה פרטנר נשב ונראה"

המועמד מספר 19 ברשימת הליכוד, יואב קיש, מודה הבוקר (יום ה') באולפן ynet כי ייתכן שלליכוד לא תהיה ברירה אלא לחלק את ירושלים. קיש, שעשוי להפוך בשבוע הבא לראשונה לחבר כנסת, מודע לסקרים שחוזים למפלגתו ירידה במספר המנדטים, אבל טוען כי הוא אינו מוטרד: "ברמה האישית יש לי עבודה ואם אני אכנס או לא אכנס לכנסת אני אהיה בסדר".

 

צפו בקיש מדבר על ירושלים:

"יש אצלנו דאגה, אנחנו בהרגשה של 'נלחמים על הבית'", אמר קיש, "בהרגשה שאם המחנה הלאומי-ימני לא יתעשת נתעורר לממשלת שמאל קיצונית שנתמכת על ידי הערבים. אנחנו מנסים לשדר את זה - והציבור יכריע".

 

קיש טען באולפן ynet כי הליכוד לא ברח בבחירות הללו מהנושאים החברתיים, למרות התמקדותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בנושא האיראני והביטחוני: "גם כשעלה דו"ח המבקר על הדיור אמרנו שנלמד את הלקחים וניישם אותם, אנחנו אחראים לזה שלא נעשה מספיק בדיור, חד משמעית. גם לגבי יוקר המחיה". הוא הדגיש: "בסוף הכלכלה פה יציבה, אין אבטלה, עברנו משברים עולמיים והצלחנו לייצב מדינה שמסוגלת לתקצב את עצמה והאזרחים בה עובדים, זה הישג

שאותו שכחו".

 

הראיון המלא עם קיש:

קיש אמר כי הליכוד אינו מתנער מנאום בר אילן שבו הביע נתניהו הסכמה להקמתה של מדינה

 פלסטינית עתידית. "עבר זמן ואין פרטנר. לא יכול להיות מצב שאבו מאזן תוקף אותנו בכל החזיתות הבינלאומיות, לא מוכן לדבר, עושה הסכם קואליציה עם חמאס ואנחנו נגיד שהכל בסדר. אין פרטנר, זה ברור, ומה שעוד יותר ברור זה שאנחנו לא נאפשר חמאסטן ביו"ש".

 

מהליכוד נמסר בתגובה: "עמדת ראש הממשלה נתניהו והליכוד חד משמעית - ירושלים המאוחדת והשלמה תישאר בריבונות ישראל לנצח. לא יהיו שום פשרות או ויתורים בירושלים. ראש הממשלה אמר זאת בשלוש מילים: ירושלים מחוץ למשחק".

 

לאחר הראיון ביקש גם קיש למסור: "אני מזמין את כולם להקשיב לסרטון המלא של הראיון ולא לקרוא את הכותרת שמעולם לא נאמרה על ידי. לאורך כל השיחה הבהרתי שהליכוד לעולם לא יחלק את ירושלים, לא נחזור לקווי 67', לא נאפשר חזרת פליטים ונשמור על רצועת הביטחון המזרחית. אנחנו לא נאפשר מדינת חמאסטן ביהודה ושומרון. לכל מי שעיניו בראשו ברור שאין פרטנר בצד הפלסטיני. לשאלה אם ניתן להגיע להסכם ללא ויתורים עניתי 'אני לא יודע ולא מתייחס לנושאים ערטילאיים', המרחק משם לכותרת הוא רחוק מאוד בלשון המעטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים