שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רכב חשמלי - כמה באמת הוא חוסך בשנה
  מחקר חדש בבריטניה קובע כי שימוש ברכב חשמלי יכול לחסוך לבעליו סכומי כסף נכבדים. כל זאת עוד לפני התועלת הבריאותית

  נהג ממוצע יחסוך 6,000 שקל בשנה (כ-1,000 פאונד) אם יחליף מכונית "רגילה" בחשמלית - כך טוענים חוקרים בבריטניה. במחקר שפורסם לאחרונה נכתב כי החסכון בעלויות דלק למשק הבריטי יעמוד על 13 מיליארד פאונד אם כלל הציבור יחליף לרכב חשמלי. מחיר הבנזין כיום בבריטניה עומד על 1.1144 פאונד בממוצע (6.72 שקל), מקביל למחירו בישראל (6.65 שקל בשירות מלא).

   

  רכב חשמלי (צילום: רועי צוקרמן)
  רכב חשמלי(צילום: רועי צוקרמן)

   

  עוד נטען כי מעבר למכוניות חשמליות, גם כאלו שנדרשות לטעינה מרשת חשמל מבוססת תחנות כוח מזהמות, תוריד את פליטת הפחמן דו-חמצני במדינה במחצית.

  זאת לעומת יעד של 95 גרם CO2 לק"מ בממוצע עד שנת 2020 של האיחוד האירופי, שמבטא ירידה קטנה בהרבה.

   

  למהלך שכזה יהיו גם השלכות חיוביות בכל הנוגע לבריאות הציבור. החוקרים מצאו כי הפחתת פליטת חלקיקים רעילים דוגמת חנקן חמצני, במיוחד ממכוניות דיזל, תפחית באופן משמעותי את התחלואה בקרב בני אדם הנוגעת לזיהום. לצורך כך, החוקרים קוראים לממשלת בריטניה להגדיל את תשתית הטעינה למכוניות חשמליות כך שתתמוך בשישה מיליון כלי רכב עד 2030, דבר שיוביל לצמצום פליטת חלקיקים רעילים ב-91%.

   

  "התועלת לבריאות הציבור בשיפור איכות האוויר מוערכת במיליארד עד 1.2 מיליארד פאונד לכלכלה הבריטית", מסבירים החוקרים. זאת, בעיקר בעלויות הבראת ושיקום נפגעי זיהום אוויר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רכב חשמלי - כמה באמת הוא חוסך בשנה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים