שתף קטע נבחר

סקר "ידיעות אחרונות": המחנה הציוני 26 מנדטים, הליכוד 22

מהסקר עולה כי המחנה הציוני מוביל בפער של 4 מנדטים לעומת הליכוד. הרשימה הערבית המשותפת מסתמנת כרשימה השלישית בגודלה. יש עתיד והבית היהודי עם 12 מנדטים כל אחת. תוצאות הסקר המלא היום ב"ידיעות אחרונות"

הסקר האחרון שלפני הבחירות לכנסת ה-20: המחנה הציוני בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני מקבל 26 מנדטים והליכוד 22. כך עולה מסקר, שפורסם הבוקר (יום ו') ב"ידיעות אחרונות". הסקר נערך על-ידי מכון "מדגם" של ד"ר מינה צמח ומנו גבע ותוצאותיו מבוססות על מדגם של 1,032 בעלי זכות הצבעה.

 

על אף הפער הנשקף מהסקר, כדי להרכיב את הממשלה הבאה נראה שהרצוג יזדקק לניצחון בפער גדול יותר.

 

עוד מהסקר עולה כי הרשימה המשותפת של המפלגות הערביות צפויה להיות מפלגה השלישית בגודלה עם 13 מנדטים. הבית היהודי ויש עתיד מקבלות על-פי הסקר 12 מנדטים כל אחת וכולנו של משה כחלון 8 מנדטים. עוד עולה מתוצאות הסקר, כי ש"ס זוכה ב-7 מנדטים, יהדות התורה ב-6, ישראל ביתנו ומרצ 5 כל אחת ויחד עם 4 מנדטים.

 

הרצוג יזדקק לפער גדול יותר במנדטים כדי להרכיב ממשלה (צילום: אלכס קולומויסקי,AFP) (צילום: אלכס קולומויסקי,AFP)
הרצוג יזדקק לפער גדול יותר במנדטים כדי להרכיב ממשלה(צילום: אלכס קולומויסקי,AFP)

 

 

משתתפי הסקר נשאלו גם מהו הנושא העיקרי שלפיו תצביע בבחירות? 55.2% מהנשאלים בסקר אמרו הנושא הכלכלי-חברתי ו-28.4% אמרו הנושא הביטחוני.

 

 

הסקר נערך אתמול על-ידי מכון מדגם של מינה צמח ומנו גבע, בהזמנת "ידיעות אחרונות" וממצאיו מבוססים על תגובותיהם של 1,032 אנשים, מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה המרבית בסקר היא 2.5%. 

 

הסקר מלא מתפרסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות"

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
פתקי ההצבעה כבר מוכנים
צילום: AFP
מומלצים