שתף קטע נבחר

ה"אקונומיסט": ביבי הוא עסקה רעה לישראל

השבועון הכלכלי הנחשב קובע במאמר כי התנהלותו של ראש הממשלה פזיזה, מסביר כי עדיף לישראל בלעדיו וקורא להעניק הזדמנות ליצחק הרצוג. לצד שבחים לנתניהו על מדיניותו הכלכלית, טוען "האקונומיסט" - רה"מ לא אמין

"בנימין נתניהו רהוט, נמרץ - אך לא אמין בעיני חבריו ואויביו גם יחד", כתב הלילה (יום ו') העיתון "האקונומיסט", במאמר שכותרתו "ביבי הוא עסקה רעה", הקורא לאזרחי ישראל לתמוך ביצחק הרצוג.

 

במאמר, מזכיר "האקונומיסט" את אמירתו של נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי באוזנו של ברק אובמה: "אני לא סובל אותו. הוא שקרן". העיתון הכלכלי החשוב מזכיר גם כי אובמה לא מחה על דבריו.

 

על רקע "מסמך הוויתורים" שנחשף ב"ידיעות אחרונות" והצהרתו של נתניהו כי "נאום בר אילן" אינו רלוונטי עוד, טוען כי "האקונומיסט" כי השאלה הגדולה כעת היא "האם ביבי הוא אדם של משא ומתן או של כיבוש?". העיתון ממשיך לתאר את התנהלותו של נתניהו כפזיזה כשהימר על התמיכה חוצת המפלגות של ארה"ב בישראל בנאומו לקונגרס.

 

השבועון הבריטי מצהיר בריש גלי: "ביבי הוא עסקה רעה לישראל. עדיף לה בלעדיו". לדבריו, "הרצוג אומנם לא כריזמטי אך הוא מיושב בדעתו ויש לו צוות ביטחוני וכלכלי אמין. הוא מעוניין בשיחות עם הפלסטינים ולשפר את הקשר עם אובמה. מגיעה לו הזדמנות להוכיח את עצמו".

 

בהמשך טוען העיתון כי נתניהו אינו דוד בן גוריון, שכמוהו כיהן כראש ממשלה תקופה ארוכה. לטענת השבועון, חסרונותיו של נתניהו עולים על הישגיו. אולם לא הכול רע. לפי "האקונומיסט", הכהונה הארוכה של נתניהו נשענת על מזל, ערמומיות ונאמנותה של הליכוד. בעיתון משבחים את ראש הממשלה על הליברליזציה שהחיל בכלכלה הישראלית ועל העובדה שהצליחה לשרוד תחת מנהיגותו את המשבר הכלכלי.

 

נתניהו מקבל חיזוקים מהעיתון גם על השארת הנושא האיראני על השולחן ועל שמירה על ביטחון ישראל בתקופה של האביב הערבי.

"מנגד, ביבי שימר את הכיבוש הצבאי על הגדה המערבית ועל רצועת עזה. וזה צריך לשמש נגדו".

 

לבסוף חותם "האקונומיסט" כי "ללא מדינה פלסטינית ישראל תסכן את הרוב היהודי בה או תאבד את המוסריות שלה בכך שתכניע את האוכלוסייה הפלסטינית ותשלול ממנה את זכויותיה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
"התנהלות פזיזה". "האקונומיסט על נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים