שתף קטע נבחר

נתניהו: לפיד שותף טבעי; הליכוד: זה נאמר בטעות

ראש הממשלה הפתיע בראיון רדיו דרום כשהגדיר את יו"ר יש עתיד כמי שעשוי לשבת בממשלתו הבאה, אם ירכיב אותה. הליכוד: "הוא התבלבל, התכוון לליברמן". לפיד התבדח: "ליברמן זה ההוא עם הזקן"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התראיין היום (ו') לרדיו דרום 95.8 והגדיר את יאיר לפיד כשותף טבעי שלו. נתניהו אמר כי אם הליכוד יצליח לסגור את הפער מהמחנה הציוני, שעומד כיום על פי הסקרים השונים על ארבעה מנדטים, הוא יפעל להקמת ממשלה לאומית רחבה. אחרי כמה שעות הוציאו בליכוד הבהרה, לפיה נתניהו התכוון ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, ולא ללפיד.

 

"אני רוצה שיצביעו למפלגה שלי, לליכוד, והפער ייסגר", אמר נתניהו בראיון. "אני ארכיב ממשלה לאומית רחבה עם הליכוד ועם השותפים הטבעיים - אבל אני כמובן מצפה לראות מהשותפות הטבעיות שלנו, מכחלון ולפיד, שהם יצביעו בשבילנו".

 

האזינו לדברי נתניהו:

 

ראש הממשלה נתניהו וח"כ לפיד. יחד? (צילום: EPA) (צילום: EPA)
ראש הממשלה נתניהו וח"כ לפיד. יחד?(צילום: EPA)

מנהיגי המפלגות, ביום שישי האחרון שלפני הבחירות (צילום: רועי עידן, אביהו שפירא, ג'ורג' גינסברג, עידו ארז, מוטי קמחי, גיל יוחנן, אלי מנדלבאום) (צילום: רועי עידן, אביהו שפירא, ג'ורג' גינסברג, עידו ארז, מוטי קמחי, גיל יוחנן, אלי מנדלבאום)
מנהיגי המפלגות, ביום שישי האחרון שלפני הבחירות(צילום: רועי עידן, אביהו שפירא, ג'ורג' גינסברג, עידו ארז, מוטי קמחי, גיל יוחנן, אלי מנדלבאום)

דבריו של נתניהו סותרים באופן חד את אמירותיו של יאיר לפיד, ולפיהן הוא יפעל כדי שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא. יו"ר יש עתיד חזר על עמדתו מספר פעמים, וטען כי לנתניהו לא אכפת מהאזרחים ולכן יש להחליפו. לגבי כחלון, הרי שיו"ר "כולנו" סירב להתחייב על זהות האיש שעליו ימליץ לנשיא ביום שלאחר הבחירות, והוא ציין כי יישב בכל ממשלה שתמלא אחר התנאים של מפלגתו.

 

מהליכוד נמסר בתגובה כי נתניהו התבלבל במהלך הראיון ובטעות אמר את שמו של לפיד, כשבעצם התכוון לליברמן. "תוך כי הדיבור ציין בשגגה ראש הממשלה את השם 'לפיד' במקום השם 'ליברמן'. עמדתו החד משמעית של ראש הממשלה, שאותה הביע עשרות פעמים בחודשים האחרונים ובימים האחרונים, ברורה: יש עתיד היא מפלגת שמאל מובהקת, שתמליץ על בוזי וציפי כראשי הממשלה ותשב רק בממשלת שמאל. ראש הממשלה נתניהו הודיע כי יקים ממשלה לאומית עם שותפינו במחנה הימין. הליכוד לא יישב בממשלת אחדות עם העבודה ולפיד".

 

לפיד התייחס לדברים וכתב בדף הטוויטר שלו: "שמעתי שנתניהו התבלבל ביני לבין ליברמן ברדיו דרום. מר נתניהו, ליברמן זה ההוא עם הזקן".

 

יעלון בא לשוק: אסור למתלבטים להישאר בבית

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הגיע ההיום (ו') לשוק הכרמל בתל אביב מלווה בחברי הכנסת של הליכוד ומתפקדים בכדי לעורר את השוק מחדש, אחרי שאתמול ביקרו בו אנשי המחנה הציוני. "העם תומך בנו מבין את צו השעה ויצביע נכון בקלפי ביום הגורלי", אמר יעלון, שצעד תחת אבטחה כבדה.

ח"כ גילה גמליאל עם השר יעלון (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
ח"כ גילה גמליאל עם השר יעלון(צילום: איתי בלומנטל)

 

השר יעלון בשוק. אבטחה כבדה (צילום: איתי בלומנטל) (צילום: איתי בלומנטל)
השר יעלון בשוק. אבטחה כבדה(צילום: איתי בלומנטל)

 

 
 

במהלך הצעדה נכנסו יעלון, מלווה בשר גלעד ארדן, חברי הכנסת אופיר אקוניס וגילה גמליאל ויו"ר התא הגאה בתנועה, עו"ד אמיר אוחנה, לחנויות ברחוב קינג גורג' ודיברו עם תושבי תל אביב. "באנו להגיד למתלבטים שלא יישארו בבית

ביום שלישי כי הם עלולים לקבל ממשלת שמאל בראשות ציפי ובוז'י", אמר אקוניס, כשתפילין על ראשו בדוכן צעירי חב"ד. "האנשים אומרים שטוב שבאנו ועוררנו אותם כי הם היו אדישים. סכנת ממשלת שמאל מוחשית מתמיד".

 

מספר אזרחים צעקו "בוז" לפמליה של הליכוד, אולם רבים העדיפו ללחוץ את ידם ולהצטלם לתמונות סלפי עם הפוליטיקאים. "אני לא אצביע לביבי אבל להצטלם עם הנבחרים זה כיף", אמרה ציפי שערכה קניות לשבת. "העם מאס בממשלת נתניהו, יהיה כאן מהפך".

 

בין הצועדים בתל אביב גם חברי התא הגאה של הליכוד שבמרכז העיר מרגישים בבית. "הציבור תוסס ומתעניין והשטח הבוקר התעורר", אמר עו"ד אמיר אוחנה. "זה מאבק לא על רק על ההנהגה אלה על מי ישב ליד ההגה, ואנחנו אומרים שרק ביבי יכול". 


פורסם לראשונה 13/03/2015 12:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל סלם
נתניהו ולפיד בימים אחרים
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים