שתף קטע נבחר

הרצוג על משבר הדיור: חטא שאי אפשר לכפר עליו

ראש המחנה הציוני מזהיר משאננות לאור הסקרים האחרונים שניבאו לו פער של ארבעה מנדטים מהליכוד: "הציבור מאס בבנימין נתניהו. אני זקוק למנדט משמעותי מהציבור כדי להחליף אותו". על משבר הדיור: "נתניהו אומר שיתקן בפעם הבאה, אין סיבה להאמין לו". לפיד: לא נשב בממשלה שלא תילחם בשחיתות

 "אני לא חושב שאפשר לקבוע שהבחירות הסתיימו. הימים האחרונים גורליים וכדי להחליף את נתניהו אני זקוק למנדט משמעותי מהציבור". כך הסביר היום (שבת) ראש המחנה הציוני יצחק הרצוג בעקבות הסקרים שפורסמו בסוף השבוע, שלפיהם הוא זוכה לארבעה מנדטים יותר מהליכוד.

 

במחנה הציוני אמרו בסוף השבוע שעל מנת להחליף את נתניהו, הם זקוקים לפער מנדטים גדול יותר. הרצוג גם תקף את דבריו של נתניהו בראיונות שלשום, שלפיהם במשבר הדיור הוא "יטפל בקדנציה הבאה". הרצוג אמר: "שמעתי אותו אומר שהוא זיהה את משבר הדיור מזמן והוא יתקן אותו בפעם הבאה. ההתעלמות שלו בשנים האחרונות מהמחאה החברתית היא חטא שאי אפשר לכפר עליו".

  

הרצוג אמר גם כי "שש שנים הוא לא דיבר על הדיור, הפיל את האשמה על אולמרט ופתאום הוא אומר שהוא אחראי. אז על איזה נתניהו אנחנו מדברים? ראש הממשלה צריך לתת תשובות לציבור. אני מצפה ממנהיג שמתכוון להוביל לתת תשובות לציבור ולא להתחמק ולא לברוח. כל מערכת הבחירות הוא הסתתר. לא התעמת עם הבעיות ולא דן עליהן".

 

באירוע שבתרבות בראשון לציון ביקש הרצוג להזהיר משאננות. "אני צריך להיות בפער מובהק וברור כדי שאוכל להרכיב קואליציה משמעותית משום שזו כמעט הזדמנות אחרונה לשנות את פני המדינה. הציבור מאס בבנימין נתניהו ובשלטונו הכושל. אני מצעי אחריות ואני מתכוון לנצח ובשביל זה אני צריך כוח פוליטי משמעותי. מנדט אחד פחות או יותר ליש עתיד לא ישפיע, אבל מנדט אחד יותר למחנה הציוני ישפיע משמעותית".

הרצוג באשדוד, אמש (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
הרצוג באשדוד, אמש(צילום: רועי עידן)

 

 

 

  

"אין ויכוח שזה איום אסטרטגי", הוסיף המועמד לראשות הממשלה על הגרעין האיראני. "יש מחלוקת קשה לגבי הדרך. הדרך לא הניבה תוצאה אלא רק סיבכה. תארו לכם שהכנסת הייתה מזמינה ראש מדינה ידידותית מבלי שהממשלה וראש הממשלה היו מעורבים בתהליך. מישהו היה מקבל את זה? זה בלתי נתפס".

 

הרצוג הוסיף התייחס לדפוסי ההצבעה בחברה הישראלית ונתן כדוגמה את העולים מחבר העמים, שבמשך שנים הצביעו לימין. לדברי הרצוג, המצב השתנה. "אנחנו רואים מעבר של ציבור שהיה מאוד נטוע בימין והיום מבקש שינוי וחיים טובים יותר, יכולת לרכוש דירה בתנאים סבירים ורוצה להתפרנס בכבוד אבל יוקר המחיה הורג אותו", אמר הרצוג.

"נתניהו והרצוג עוסקים במכירת חיסול מול החרדים". לפיד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"נתניהו והרצוג עוסקים במכירת חיסול מול החרדים". לפיד(צילום: מוטי קמחי)

לאחר הרצוג עלה לבמה באירוע יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שהבהיר כי מפלגתו לא תשב בממשלה שלא תילחם בשחיתות. "אדם שהורשע בעבירה עם קלון לא יכול להיות ח"כ, שר או ראש עיר בישראל. צריך להפסיק את הכספים הקואליציוניים. אנחנו המפלגה היחידה ב-20 השנים האחרונות שלא לקחה את הכספים הללו. אם יש כסף צריך לתת לנכים, לעיוורים ולמי שצריך. אנחנו צריכים להבטיח שתהיה שקיפות מוחלטת בחטיבה להתיישבות ואני לא אשב בממשלה שלא שתילחם בשחיתות".

  

על הבחירה שעומדת בפני הציבור ביום שלישי אמר לפיד: "זה לא משחק של מנדטים. אתם הולכים להצביע על ערכים וכל הדיבור הזה על להעביר מנדטים מפה לשם הוא דיבור לא ראוי ולא מקובל עליי".

 

יו"ר יש עתיד גם תקף את נתניהו והרצוג. "יש פה סוג של מכירת חיסול משני הצדדים. גם נתניהו וגם הרצוג מבטיחים לחרדים מאחורי הקלעים שהם יבטלו את השוויון בנטל", האשים לפיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים