שתף קטע נבחר

רוני מאנה: "הייתי איש סודם של שרה וביבי. יש להם תחושה שישראל והישראלים קטנים עליהם"

בפוסט שפרסם בפייסבוק, כתב מאנה כי החליט לא להצביע נתניהו: "אני חש שצריך להחליף את השלטון - לגרש את הייאוש ולקרב את התקווה"

"הייתי איש סודם של שרה וביבי נתניהו. מטפל, תומך, פותר סכסוכים רגישים ותקריות לא נעימות. האיש שמזעיקים אותו באמצע הלילה, וזה שמדבר עם יאיר ואבנר כשאירועים לא נעימים פוקדים את המשפחה", כתב השבוע רוני מאנה בפייסבוק. הפוסט של מאנה, שנחשב בעבר למקורב מאוד לזוג נתניהו, שותף ברחבי הרשת.

 

לדבריו, "כל אלו נצורים עמי לעד. לא אספר מילה עד יום מותי. סודות המשפחה ורגעיה האינטימיים אינם חלק מזכות הציבור לדעת. אמנם שרה וביבי פגעו בי ובמשפחתי, ניסו לדרדר אותנו לתהום רגשי, כספי ובריאותי ונכשלו, אבל בניגוד אליהם שמתי לעצמי קו אדום". הוא מבהיר כי "מי שהפקידו בידיי את סודותיהם האינטימיים והכמוסים ביותר, לעולם לא ימצאו אותם חשופים בפומבי גם אם הדרך שבה בחרו, אין בה אפילו לא מידה אחת של חברות, הגינות או אנושיות".

 

מאנה פירט על הקשר עם משפחת נתניהו: "הייתי בשביל שרה וביבי חבר, הייתי אח. הייתי בשבילם הכול. כל דבר שהם היו צריכים, אני הייתי שם בשבילם. הטלפון היה פתוח בשבילם גם בשעות הקטנות של הלילה והיו כאלה המון. היום מתברר שטעיתי. התבשמתי מזה שהייתי קרוב לאנשים האלה. זה מדבק, זה מסחרר, זה 24 שעות. כל יום אתה כמו בתפקיד וזה נראה לך אמיתי. אתה לא יכול להיות אובייקטיבי כי הם שני שחקנים טובים. משתפים אותך, אתה עושה בשבילם את הדברים הכי קרובים והכי אישיים. מודה שזה בילבל אותי כמו שזה בילבל את כל החברים הקרובים ביותר שלהם".

 

"בשבועות האחרונים לא היססתי למתוח ביקורת על התנהלותם של ביבי ושרה. הקפדתי לעסוק בפן הפוליטי והמקצועי בלבד. אני אזרח המדינה, משפחתי חיה כאן, הוריי, ילדיי וזוגתי האהובה. איני מוכן לשתוק ומצפוני לא מאפשר לי לעבור לסדר היום כשאני רואה כיצד משטים בעם שלם, באנשים העובדים שעות ארוכות למחייתם, בחובשי כיפה המאמינים שראש הממשלה מכבד את אמונתם, בבני עדות המזרח המוטעים לחשוב שבית ראש הממשלה יושבים אנשים הרואים בהם אזרחים שווי ערך וזכויות, ובפעילים פוליטיים העושים ימים כלילות עבור מי שמלגלג עליהם בחדרי חדרים. לא פלא שכל מי שעבד לצידם באופן רשמי ולא רשמי נפגע. הרשימה ארוכה מאוד".

 

בנימין ושרה נתניהו (צילום: AP) (צילום: AP)
בנימין ושרה נתניהו(צילום: AP)

מאנה טוען כי "עבורם האנשים סביבם הם כלי חד פעמי להשתמש ולזרוק, וזה לא רק אני, זה גם מנהלי לשכה, יועצים, דוברים, שרים, חברי כנסת, חברים ורבים אחרים וכל מי שבא איתם במגע. יש להם תחושה שישראל והישראלים קטנים עליהם. שהם מורמים מהעם, שהם אמריקאים או אירופאים- ואנחנו מזרח תיכוניים פרימיטיבים לעומתם.

ישראל היא הבית שלי, כאן נולדתי וכאן נולדו ילדיי. הוריי קבורים כאן וכל חברי כאן".

 

מאנה ממשיך: "צריך להודות: ביבי עשה גם כמה דברים טובים אבל המאזן הכללי שלילי. גם בשלום, גם בביטחון, גם בכלכלה, גם בחברה, גם בדיור, גם בתעסוקה וגם בפריפריה. מערכות החינוך, הבריאות והרווחה קורסות, הגיע הזמן להגיד להגיד לו – 'תודה ולך הביתה'. אני פוגש עשרות ומאות זוגות צעירים בוגרי צבא שחלום על קניית דירה רחוק מהם מרחק שנות אור. אני פוגש מובטלים המשפילים את העיניים שאיבדו את הכבוד. אני בוכה איתם בלב. גם אם אני היום מתגורר בסי אנד סאן - ועבדתי קשה כדי להתבסס, אני עדיין אותו ילד שגדל בשכונת התקווה ומזדהה עם האנשים האלה".

 

"אני מאוד כועס על בנימין נתניהו ועל האישה שאיתו, אבל אני שפוי ומפוכח, כמו רבים אחרים אני חש שצריך להחליף את השלטון - לגרש את הייאוש ולקרב את התקווה.

יהיו כאלה שיגידו שיש לי חשבון אישי. לכל אלה אני אומר שיש לי חשבון רק לילדיי, למשפחתי ולאשתי, שאני רוצה שיחיו במדינה של משרתי ציבור ולא עושקי ציבור".

 

מאנה כותב גם על פרשת ליליאן פרץ: "לאישה אחת אני חב חובת סליחה. הייתי מעורב בעניין ליליאן פרץ. הייתי מעורב כי התבקשתי - וטעיתי. אני מבקש סליחה בהזדמנות זו מליליאן פרץ ומהעוול שנגרם לה. בני משפחת נתניהו לא נהגו בה כראוי וגם אני לא. אני מתנצל בפניה ומבקש את סליחתה ומאחל לה שהפצע שפעור בה יגליד. כשהיא הייתה צריכה אותי לא הייתי שם בשבילה ואני מצר על כך ומתבייש. ראיתי אז, כמו היום, את כל הדוברים החנפנים והשליחים מלכלכים ומגדפים אותה בכלי התקשורת ושתקתי. אני מקווה שתגלה גדלות נפש ותסלח לי. כל מה שליליאן פרץ סיפרה והעידה בתביעתה והכל נכון במאה אחוז - וחשוב שהציבור ידע זאת. לסיום רק אומר שאיני מוכן לחשוף שום דבר הקשור לחיים האישיים שלהם למרות שהדברים יחוללו רעידת אדמה במגזרים רבים. ממני לא ייצא דבר. חשוב לי שאנשים ידעו שהמרחק בין מה שנראה לבין המציאות לא היה רחוק כל כך. אני לא אצביע לביבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
רוני מאנה בביקור של השר ישראל כץ ב מאהל רוטשילד אוהלים מחאת הדיור
צילום: מוטי קמחי
מומלצים