שתף קטע נבחר

זייף ת"ז, קיבל 650 אלף ש' - ולא יישב בכלא

סטודנט למשפטים ערך מסע הונאה שבמסגרתו רימה את בנק לאומי, מע"מ, בעלי חברה לציוד כבד וסוחר סלולריים. אז איך אושרה לו עסקת טיעון?

סטודנט למשפטים בן 25 זייף תעודת זהות ופתח באמצעותה חשבון בנק ותיק עוסק מורשה, והצליח לבצע שורה ארוכה של עבירות מרמה שבעזרתן קיבל ציוד כבד וכסף מזומן בסכום כולל של כ-650 אלף שקל. הוא נתפס לבסוף, אבל חרף חומרת העבירות אישר בית המשפט השלום בירושלים הסדר טיעון שאליו הגיע עם הפרקליטות, וגזר עליו שישה חודשי עבודות שירות בלבד.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

את תעודת הזהות הוא זייף באמצעות הדבקת תמונתו על גבי תעודה גנובה, אבל הן בבנק לאומי (שם פתח חשבון) והן במשרדי מע"מ (שם פתח תיק עוסק מורשה) לא זיהו את הבעייתיות.

 

במרס 2013, לאחר שהבנק הפיק עבורו כרטיס אשראי ופנקס צ'קים, הוא פנה לחברה העוסקת בציוד כבד וביקש לשכור במות הרמה למשך חודש. לשם כך הוא הציג לבעל החברה את תיק העוסק מורשה ותעודת הזהות המזויפים, ושילם 24,570 שקל בצ'ק – מהחשבון המזויף כמובן.

 

ביום שלמחרת, שני גררים הובילו עבורו את הכלים הכבדים למגרש בכפר סמוך ליישוב בית אריה. כשהצ'ק חזר זה כבר היה מאוחר מדי, ובעל החברה לא הצליח לאתר את האיש ואת הציוד, בשווי של 450 אלף שקל.

 

כחודשיים לפני כן יצר הנאשם קשר באמצעות בן דודו עם מכר שהתעניין בקניית טלפונים ניידים, והציע למכור לו כ-80 מכשירי "אייפון" ו"גלקסי". הוא שכנע את האיש כי לאחר שישלם יגיע אליו סוכן שימסור לו את הסחורה. האיש שילם 51,500 דולר במזומן, אך את המכשירים הוא מן הסתם לא קיבל.

 

הנאשם נתפס לבסוף, והוגש נגדו כתב אישום המייחס לו עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, זיוף ורישום כוזב במסמכי תאגיד. למרות ריבוי העבירות החמורות, המדינה הגיעה לבסוף להסדר טיעון עם הנאשם, שיוצג על ידי עו"ד אושרי בן ישי.

 

בהתאם להסדר, שנערך עם פרקליטות מחוז ירושלים, נמחקו האישומים הנוגעים לטלפונים הסלולריים והמדינה ביקשה לגזור עליו שישה חודשי עבודות שירות בלבד ופיצוי של 24 שקל לבעל חברת המנופים.

 

סנגורו ציין, כי אין לחובת הנאשם הרשעות קודמות וכי הוא סטודנט למשפטים והרשעה עלולה לפגוע בעתידו.

 

השופטת חנה מרים לומפ החליטה לכבד את הסדר הטיעון, וציינה שהנאשם, בן 25 בלבד וללא עבר פלילי, לקח אחריות על מעשיו. בהתאם להסדר היא הטילה עליו חצי שנה עבודות שירות, שמונה חודשי מאסר על תנאי ותשלום פיצוי של 24 אלף שקל לבעל החברה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים