שתף קטע נבחר

סלפי בקניון: ראשי המפלגות במרוץ אחרי הקול

כל המועמדים בבחירות הגיעו לקניון ברחובות - העיר שנחשבת למייצגת "הקול הישראלי" - ענו לשאלות והצטלמו. הרצוג קיבל קריאות עידוד, כמו גם מירי רגב. ישי בירך אישה ובטוח שמפלגתו תפתיע. ומה חזתה קוראת בקלפים ליאיר לפיד? הכתבה תשודר בערוץ 10

כל קול קובע: בזה אחר זה הגיעו בשבוע שעבר נציגי המפלגות לקניון עופר ברחובות שם נפגשו עם תושבי העיר, ענו לשאלותיהם והצטלמו עמם לתמונות סלפי. אחת מהן הייתה תרצה פורמן, תושבת העיר, שזיהתה את יו"ר כולנו משה כחלון ודלקה בעקבותיו. "אני חושבת שאצביע לו. אני מקווה שהוא לא יאכזב".

 

ראשי המפלגות הוזמנו לכתבה שתשודר הערב (יום א') בחדשות 10 וצולמה ברחובות, שייצגה כמעט במדויק את תוצאות הבחירות הקודמות. כולם מנסים לקושש כל קול לקראת יום הבוחר בשלישי הקרוב. עם כניסתו של ראש המחנה הציוני יצחק הרצוג לרחבה המרכזית בקניון, השטח התעורר בצעקות עידוד. "קריאות האהבה האלו מסמנות ניצחון", אמר הרצוג. "אנשים מריחים את הניצחון ומבינים שהמדינה הולכת לקראת המהפך. אני אביא אותו".

 

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר שהוא אופטימי לקראת ההצבעה ביום שלישי: "אני לא מהמר כמה מנדטים נקבל, אבל השטח חי ודינמי ויש הרבה שמחה". תוך כדי הליכה, פגעה רגלו של לפיד בדוכן של קוראת בקלפים. רמז לבאות? "לפי מה שאני רואה העתיד של לפיד בסדר", אמרה בעלת הדוכן הילה הדסה חביב.

 

"האמת שרציתי שיאיר יישב כאן, אבל הוא המשיך ללכת", אמרה חביב. שחוזה את תוצאות הבחירות. "מי שינצח זה ביבי, אחרי זה יגיע בנט", מעריכה חביב. "אם הרצוג היה הולך לבד, ככה אני רואה, הוא היה מצליח יותר".

 

נציגת הליכוד בהפנינג הייתה ח"כ מירי רגב שהתקבלה בקניון בתשואות ובמחיאות כפיים סוערות. "זאת הרגשה מצוינת", אמרה רגב. "נתניהו ימשיך להיות ראש הממשלה, אין לי ספק בכך". מטעם ישראל ביתנו הייתה מספר 2 ברשימה, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, שאמרה כי מפלגתה תזכה בשמונה מנדטים לפחות בבחירות.

 

 

כחלון הגיע להפנינג עם תחושה מצוינת. "אנחנו לקראת הסוף ועם הפנים ל-17 במרס. הציבור יבחר כמה מנדטים נקבל ואני מקווה שנצליח. רק הציבור יקבע".

 

יו"ר מפלגת יחד ח"כ אלי ישי בירך את אחת מתושבות העיר שהניחה את ידה על ראשו והצהיר שמפלגתו תהיה הפתעת הבחירות. "בתור מי שהבחירות זה לא פעם ראשונה עבורו, הפעם זה מורכב ביותר", אמר ישי. "אני יצאתי למהלך שהיה חשוב לי, למען עם ישראל. כשאני מסתובב אני רואה שהציבור רוצה מסורת, תורת ישראל, ערכים, אהבת הארץ ודאגה לחלש".

 

במהלך ההפנינג הוצב קלפי ברחבת הקניון שאיתו רצו לבצע מדגם, אולם פרופ' קמיל פוקס, סוקר ערוץ 10, מצא ליקויים ופתקים שנעלמו. "יש 24 מפלגות וברור שלא שמו כאן את הפתקים של כולם", אמר פוקס. "אפשר לראות למשל שאין כאן פתק של יהדות התורה. התופעה הזאת שמנסים להשפיע על התוצאות היא כמו בחיים האמיתיים".

 

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט דאג להצטלם עם עשרות מעריצים ומעריצות שהתגודדו סביבו בהתרגשות. "יש כאן הרגשה מצוינת ורואים שהשטח זורם אלינו. אני מאוד אופטימי בבחירות האלה", אמר בנט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ליאור פז
פעילי יש עתיד בקניון ברחובות
צילום: ליאור פז
מומלצים