שתף קטע נבחר

ליברמן: רוצה להיות שר ביטחון כדי שאוכל להגיב כמו שנתניהו ויעלון לא הגיבו

יו"ר ישראל ביתנו מאמין שבניגוד לסקרים, מפלגתו תקבל מספר דו-ספרתי של מנדטים, ולא מסתיר את רצונו להיות שר ביטחון. "לא ניתנה פקודה לחסל את חמאס בגלל נתניהו ויעלון", אמר בראיון לאולפן ynet, ואחריו המשיך למערת המכפלה בחברון

ליברמן בטוח בהצלחת מפלגתו ומסמן את התיק בממשלה הבאה: בראיון לאולפן ynet הבהיר הבוקר (א') יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כי הוא לא קיבל הבטחה לתיקים, אך הוא אינו מסתיר את רצונו להיות שר הביטחון הבא של מדינת ישראל. לאחר הראיון הוא ביקר במערת המכפלה בחברון. צפו בראיון:

 

 

 

ליברמן, היום (צילום: דוברות "ישראל ביתנו") (צילום: דוברות
ליברמן, היום(צילום: דוברות "ישראל ביתנו")

"יש לנו קווי יסוד ברורים פתוחים לעיני כול. אנחנו רוצים להבטיח שהממשלה הבאה תתחייב לחסל את שלטון חמאס בעזה ותעביר חוק של עונש מוות למחבלים", אמר ליברמן בראיון, ונשאל אם התבקש לא לתקוף את ראש הממשלה. "מדברים על ההבדלים ולא תוקפים. אני חושב שמי שרוצה הנהגה שיודעת להחליט ולקבל החלטות, אין לו ברירה וחייב להצביע עבור ישראל ביתנו".

 

לדברי ליברמן, מיגור חמאס לא קרה כי בממשלה הקודמת של נתניהו בתקופת מבצע עמוד ענן היה שר הביטחון אהוד ברק. "צריך לוודא שזה לא רק סעיף על הנייר אלא שגם אחרי זה יהיה ביצוע. אז צריך את ליברמן כנראה במשרד הביטחון".

 

 

על מבצע צוק איתן אמר ליברמן כי נתניהו ויעלון לא נתנו פקודה לחסל את חמאס ותקף את האי-תגובה נגד פעולת חיזבאללה, שבה נהרגו שני חיילים בהר דב. "זה דבר בלתי נסבל. פשוט אסור שמישהו יעז להרוג חייל ישראל ולא יזכה למענה אמיתי. כדי להשיג את המטרות אין דרך אחרת אלא לשבת במשרד הביטחון".

 

ליברמן נשאל אם הוא כבר יודע על מי ימליץ לראשות הממשלה לאחר הבחירות ואמר: "ב-2009 לבני קיבלה יותר מנדטים והציעה יותר מנתניהו והלכנו איתו ועשינו אותו ראש ממשלה. שום דבר עוד לא אישי. אנו רוצים לוודא שאנחנו יכולים לקבל את היתרונות שלנו בקווי היסוד של הממשלה הבאה".

 

על הסקרים שמנבאים לו מספר חד-ספרתי נמוך של מנדטים אומר ליברמן כי ביום הבחירות יתברר אחרת והוא בטוח שמפלגתו תקבל מספר דו-ספרתי של מנדטים. "אני מציע שנדבר בלילה שבין שלישי לרביעי ונקבל הוכחה פעם נוספת שטועים בקשר לישראל ביתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות "ישראל ביתנו"
ליברמן במערת המכפלה, היום
צילום: דוברות "ישראל ביתנו"
מומלצים