שתף קטע נבחר

כחלון: הצעירים יורדים מהארץ בגלל הדיור, לא בגלל איראן

יו"ר כולנו הגיב באולפן ynet ל"הבטחה" של נתניהו למנותו לשר אוצר: "לא סומך על זה, זה תרגיל". לדבריו, "אם לא יהיה שר אוצר חברתי, ישלמו עוד שנה 12 אלף שקל לדירה שכורה בת"א ו-3 מיליון שקל ל-3 חדרים בנתניה"

יו"ר כולנו מזהיר כי אם הוא לא יהיה שר האוצר הבא, מחירי הדיור עלולים להמשיך ולנסוק. בראיון לאולפן ynet היום (א') אמר משה כחלון כי "אף צעירה ואף צעיר לא ירדו מהארץ לא בגלל איראן ולא בגלל דאעש. הם ירדו בגלל שלא הייתה להם תקווה, בגלל שלא היה להם סיכוי לרכוש דירה, בגלל שלא ראו איך הם בונים את החיים שלהם פה".

 

 

 

לדברי כחלון, "הילדים שלנו שמסיימים צבא, מסיימים אוניברסיטה - עוזבים את הארץ כי אין להם עתיד והם לא יכולים לרכוש דירה. הם משלמים 7,000-6,000 שקל על מחסן בתל אביב.ואם זה ימשיך ככה ולא יהיה שינוי חברתי ולא יהיה פה שר אוצר חברתי פעם אחת ולתמיד, בעוד שנה וחצי ישלמו פה 12 אלף שקל לדירה בתל אביב ו-3 מיליון שקל על 3 חדרים בנתניה. זה אסור שיקרה".

 

כחלון הוסיף כי "מי שצריך למנות את שר האוצר הבא זה הציבור". בתגובה להבטחה לכאורה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לפיה כחלון יהיה שר האוצר בממשלתו, ענה יו"ר כולנו: "אני לא סומך על זה, אני לא רגוע. אשב רק עם ראש ממשלה שיטפל ביוקר המחיה. התעלול הזה, או התרגיל הזה, יכול לגרום לאנשים להגיד אוקיי, כחלון יהיה באוצר אפשר להצביע למפלגה אחרת. אסור לעשות את זה".

 

שר התקשורת לשעבר הגיב גם למתקפה של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט: "בנט חושב שאם הוא יתנפל עליי זה יעזור לו. הציבור יודע - אני איש מחנה לאומי. הייתי במחנה הלאומי. אבל חברתי, רגישות, בגין, ימין פרגמטי. אני שם הייתי ושם אשאר, ולא בנט ולא אף אחד אחר לא יכול להזיז אותי מהעמדות האלה. אני מעולם לא הסתרתי אותן. אבל אני שם דגש על הנושאים החברתיים. אנחנו רוצים פה חמלה, אנחנו רוצים פה רגישות. אי אפשר ללכת חד-ממדי כל הזמן. צריך שתי רגליים לממשלה: חברתית ומדינית".

 

בתשובה לשאלה על מי ימליץ לנשיא, ענה: "מי שיביל את הדרך החברתית - אנחנו איתו. אני חושב שאני הייתי הכי ברור. שמעתי את יאיר פעם שהוא ישב עם ביבי, לא ישב עם ביבי, ישב עם השמאל, לא ישב עם השמאל. שמעתי את ליברמן, שמעתי את כולם. אני אומר לך חד-משמעית - אני אשב רק עם מי שיוביל את הדרך ויטפל באמת בדיור ויטפל ביוקר המחיה ובפערים החברתיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
משה כחלון
צילום: ירון ברנר
מומלצים