שתף קטע נבחר

באסם ג'אבר זכה בשליטה בערוץ "הַלָא.טיוי"

מועצת הכבלים והלווין אישרה את העברת השליטה בערוץ לידי באסם ג'אבר, בעליהם של אתר החדשות פאנט ופורטל ניסוואן. על פי המתווה החדש, "רשת" ו"ענני תקשורת" יחזיקו בפחות מ-20% מהערוץ. ג'אבר: "החלטה היסטורית"

הערוץ הערבי "הַלָא.טיוי" עובר לשליטתו של איש העסקים בסאם ג'אבר: מועצת הכבלים והלווין אישרה את העברת השליטה לידי איש העסקים בשבוע שעבר. ג'אבר מחזיק בקבוצת התקשורת "פנורמה", אותה ייסד ב-1986, הכוללת בתוכה את אתר החדשות פאנט ופורטל הנשים ניסוואן, והיא נחשבת לקבוצת התקשורת ערבית הגדולה ביותר בישראל.

 

כתבות נוספות בערוץ ymedia

 

הַלָא.טיוי (בערבית - هلا) הוא ערוץ טלוויזיה ישראלי המשדר בשפה הערבית. הערוץ החל את שידוריו בשנת 2012, ושידוריו מועברים בלווין ובכבלים.
ההחלטה על העברת השליטה התקבלה לאחר חודשים של משא ומתן מתמשך, שבסופו חתמו בעלי המניות על ההצעה שהוגשה על ידי ג'אבר, ולאחר מכן הועבר ההסכם לאישורה של מועצת הכבלים והלוויין. על פי המתווה החדש, בסאם יהפוך לבעל השליטה בערוץ עם 82.58%, "רשת" תחזיק ב -12.52% ממניות הערוץ וחברת ההפקות "ענני תקשורת" ב-4.9 אחוזים.

 

קשיי הקמה של למעלה מעשור

על פי החלטת משרד התקשורת שהתקבלה בסוף שנות ה-90, הוקמו חמישה ערוצים ייעודיים שמטרתם הייתה לפנות לפלחי אוכלוסייה מסוימים - ערוצי נישה שמימונם מפרסומות, ובהם הערוץ הערבי "הַלָא.טיוי".

 

הקמת הערוץ לוותה בקשיים רבים ונמשכה למעלה מעשור. לאחר שני מכרזים כושלים שהוצאו על ידי מועצת הכבלים והלוויין, פורסם מכרז נוסף, שלישי, ובו תנאים מקלים ביותר לטובת הזוכה. עם זכייתה של קבוצת "הַלָא.טיוי" החל הערוץ לקרום עור וגידים.

 

על פי סקר שערכה לשכת הפרסום הממשלתית, אתר פאנט הוא האתר הפופולארי והנצפה ביותר מבין אתרי החדשות הערביים, בפער גדול מהמקום השני.

 

ג'אבר הודה לחברי המועצה על האמון: "מדובר בהחלטה היסטורית שתוביל להקמת ערוץ ערבי-ישראלי ראוי, מוביל ומצליח, שייתן מענה לציבור הערבי בישראל ויספק תוכן איכותי חסר פשרות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פנורמה
באסם ג'אבר. "החלטה היסטורית"
צילום: פנורמה
מומלצים