שתף קטע נבחר

חברי ליכוד עוברים לכחלון - ויש גם תומך מפתיע

שמעון צ'רנוחה, כדורגלן העבר של בית"ר ירושלים והנבחרת, הודיע על תמיכתו במפלגת כולנו וקרא לבית"רים: "אם אתם ליכודניקים אמיתים, הצביעו כחלון". בשטח מעידים על גל מעבר של ליכודניקים לכחלון

"ליכודניק אמיתי מצביע כחלון" - אחת הסיסמאות של משה כחלון בבחירות - מצליחה להביא לתוצאות גם בשטח. במפלגת כולנו מספרים כי בימים האחרונים הולך וגובר זרם של חברי תנועת הליכוד שהחליטו שלא לתמוך במפלגה ובנתניהו -  ולהצביע ל"כולנו".  

 

כחלון גייס גם תומך מפתיע. צפו בסרטון:

  
מדובר בעשרות פעילים מרכזיים, ראשי סניפים או נציגי הליכוד בשלטון המקומי שהודיעו באופן פומבי או בשיחות פרטיות כי יצביעו לכחלון.
 

מקורביו של כחלון סיפרו כי חלק מהפעילים מכריזים על המעבר לכולנו באופן פומבי ואחרים מעדיפים להודיע על החלטתם לתמוך בכחלון ולא בנתניהו באופן דיסקרטי יותר. בכיר בליכוד הסביר: "השטח של הליכוד מת. הסניפים משותקים. אנשי ליכוד מוצאים בית אצל כחלון".

 

אחד הפעילים הבולטים בליכוד שפועל למען כחלון הוא ראש מועצת חבל מודיעין, שמעון סוסן. סוסן הצליח לגייס לטובת כחלון גם פעילים מרכזיים בליכוד שהודיעו כי לא יצביעו הפעם למפלגה. גם יו"ר סניף הליכוד באשדוד לשעבר וסגן ראש העיריה כיום בוריס גיטרמן הודיע כי יצביע לכחלון. אחד המעוזים הגדולים של הליכוד הוא בסניף ירושלים – שם הודיעו פעילים רבים כי לא יצביעו לליכוד.

 

אחד מהם הוא שמעון צ'רנוחה, איש ליכוד ותיק ושחקן בית"ר ירושלים בשנות ה-60. "כל השנים בחרתי ליכוד. הפעם אני כחלון", אמר אתמול צ'רנוחה. "אני שומע על הרבה מאוד אנשי ליכוד מאוכזבים שיצביעו כחלון. קשה להסתיר את זה. יש אכזבה מהליכוד. לא סתם כחלון עזב. אני רואה את הדור הצעיר שלנו. מצבם קשה, המדינה במשבר, לצעירים שלנו אין עתיד וכבר לא חולמים על דירה יותר. הציבור מיואש, אנשים עוזבים את הארץ. לכחלון יש בדיוק את המתכון איך לטפל בבעיות האלו. הגיע הזמן לתת לו את ההזדמנות".

 

בכיר בתנועת הליכוד אישר כי התופעה של פעילי שטח שעוזבים את הליכוד לטובת כחלון – מוכרת וידועה. "בהתחלה חשבנו להוציא לכולם מכתבי הדחה מהתנועה, אולם כדי לא לעשות רעש ולעורר את המגמה הזאת – החלטנו לטפל בה רק אחרי הבחירות".

 

אמש נפגש כחלון עם מטה הצעירים של כולנו בפאב הסרבסה בתל אביב. "עוד לא שמעתי על אף צעיר או צעירה שעזב את הארץ בגלל האיומים של דאעש או איראן", הוא אמר להם. "כן שמעתי על צעירים שעוזבים לברלין ולמקומות אחרים בגלל יוקר המחיה, בגלל משבר הדיור, בגלל הפערים החברתיים הבלתי נתפסים במדינה שלנו. אני מתחייב לנצח עבורכם את יוקר המחיה ממשרד האוצר ולפתור את משבר הדיור".

 

כחלון הוסיף: "אני יודע שיש הרבה אנשים שמרגישים ייאוש. נשארו לנו פחות מיומיים, ואתם חייבים להעביר את המסר שהייאוש הוא המתנה הכי גדולה שאנחנו יכולים לתת לטייקונים ולקבוצות הכוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים