שתף קטע נבחר

לפיד: "נתניהו והרצוג יעשו דילים עם החרדים"

יו"ר יש עתיד מגיב על המתקפה שיש עתיד סופגת משני המועמדים לראשות הממשלה: "הם יעבירו את הכסף לחרדים, מציע לכולם להוריד את הטונים"

"מדאיג אותי שנתניהו והרצוג לוקחים כסף ומוכנים להעביר אותו לכל מיני דילים עם החרדים, לבטל את השוויון בנטל ולהחזיר את תקציבי הישיבות. אם יש עתיד לא תהיה גדולה, הכסף של הציבור יילך למקומות הלא נכונים", יממה לפני בחירות 2015 מגיב יו"ר יש עתיד יאיר לפיד למתקפה שהוא חווה – מימין ומשמאל – הן מכיוון המחנה הציוני והן מכיוון הליכוד. צפו בראיון שלו ל-ynet:

 

 

 

על ההנחה שלגוש המרכז-שמאל עדיפה עלייה במספר המנדטים של המחנה הציוני הוא אומר: "הנשיא בעצמו אמר: מי שירכיב את הממשלה זה מי שיוכל להרכיב קואליציה. הטענה הזאת שהם חייבים לגדול היא מופרכת. אני מציע לאנשים - אל תצביעו לפי חישובים קואליציוניים. תצביעו לפי הערכים שלכם. תשאלו את עצמכם למי אתם מאמינים".

 

לטענת לפיד הוא לא ראה את עצרת הימין אתמול בכיכר רבין, אבל התייחס לאווירה הכללית בבחירות 2015 ולטקטיקה ההתקפית שנוקטות רוב המפלגות: "זו לא דרכנו. יש בזה משהו שמכער את החברה הישראלית. הופכים את הבחירות לתחרות השמצות והכפשות ואנשים עולים על במות בשביל ההזדמנות להגיד כמה מילים מרושעות על הצד השני וזה מכתים אותנו כחברה אנושית. אני מציע לכולם להוריד את הטונים. אלה בחירות חשובות ומשמעותיות, אבל זה לא מצדיק להעמיק קרעים בתוך החברה הישראלית".

 

- אתה מוכן להמר על התוצאות למה שיקרה מחר?

"אני לא יודע לעשות הימורים פוליטיים. אני כבר לא פרשן פוליטי. אני חושב שגם הפרשנים הפוליטיים שמו לב שאנחנו מגיעים לישורת האחרונה במומנטום מאוד חזק. עכשיו יש את 24 השעות שבהן אנחנו עושים את הדבר שאנחנו הכי טובים בו, שזה להיות בשטח בפריסה רחבה. יש לנו 15 אלף פעילים ומתנדבים, צבא ממש, שנמצא בכל מקום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ', אבי חי, מוחמד שינאווי
יאיר לפיד
צילום: אורי דוידוביץ', אבי חי, מוחמד שינאווי
מומלצים