שתף קטע נבחר

מילואימניקים מחו ברשת: "נתניהו, תתבייש"

דבריו של ראש הממשלה לפיהם "להם יש V15, לנו יש צו 8", עוררו כעס בקרב חיילי מילואים שפרסמו תמונות שלהם במדים: "מי אתה שתעז להאשים אותנו, ועוד תראה את עצמך ראוי לשלוח אותנו שוב למלחמה? תתבייש"

מחאה יצירתית ברשת של מילואימניקים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו: מפרסמים תמונות בפייסבוק משירות המילואים,  בעקבות דבריו של נתניהו אמש בעצרת הימין על מתנגדיו, לפיהם "להם יש V15, לנו יש צו 8", דברים שעליהם חזר גם הבוקר (יום ב') בראיון לערוץ 2.

 

מילואימניקים שזעמו על הדברים טענו כי מדובר בניסיון לנכס את השירות הצבאי לימין. הם החלו להעלות לפייסבוק תמונות מגיוסם האחרון בצו 8. שניים מהם הם אבישי (29) וטליה (28) בן ששון גורדיס מירושלים שפרסמו תמונה של שניהם יחד עת גויסו למילואים במקביל.  


תומר דרור עם חבריו לצוות המילואים ()
תומר דרור עם חבריו לצוות המילואים

 

"נתניהו, שמתיימר להיות ראש הממשלה של כולנו, ששלח את צה"ל ואת חיילי המילואים להילחם בעזה, האשים אתמול בכיכר רבין את מצביעי השמאל ש 'להם יש V15 ולנו יש צו 8'", כתבה טליה בדף הפייסבוק שלה והוסיפה: "אני רוצה לשאול, איך אתה לא מתבייש? כשהזמינו אותי בשנה א' ללימודים לשלושה שבועות של צו 8, כשזימנו אותי בקיץ ליותר מחודש של מילואים בצו 8, כשאבישי זומן השנה לכמעט 60 יום, אנחנו באנו יחד עם עוד אלפי מצביעי שמאל. מי אתה שתעז להאשים אותנו ש'להם יש V15 ולנו יש צו 8', ואז עוד תראה את עצמך ראוי לשלוח אותנו שוב למלחמה? תתבייש לך. אנחנו בינתיים נמשיך לבוא כשיקראו לנו ולהגן אפילו על אנשים כמוך שמבקשים להתכחש לעשייה שלנו".

 

לצד שיתופים רבים ותגובות תומכות, חלק מהמגיבים טענו כי באמירתו, ראש הממשלה בסך הכול קרא לימין ללכת להצביע "כאילו מדובר בצו 8". על כך אומרת בן ששון גורדיס: "התחושה שהניסוח המדויק שבטוח עבדו עליו קשות הוא כדי לשלול את הלגיטימציה שלנו להחזיק בעמדות שלנו. מה שמשתמע מהאמירה הזאת הוא שמי שמחזיק בעמדות שמאליות לא תורם למדינה. בתור מי שמחזיק בדעה הזו כדי להגן על המדינה גם ברמה הביטחונית - זו אמירה מקוממת".

 

 

מילואימניק נוסף שפרסם תמונה הוא אור רפופורט (29), מנכ"ל תנועת הצעירים "ציוני דרך" הפועלת לחיזוק החברה הישראלית ומשרת במילואים כקצין מודיעין. גם חברו ליחידת המילואים יובל חץ (30), עובד בחברת ייעוץ אסטרטגי, עשה כן. "במסגרת תהליך ניכוס הפטריוטיזם, אמר אתמול ראש הממשלה שלי, שבזמן ש'לנו' (הימין) יש צו 8, 'להם' (השמאל) יש את V15", כתב רפופורט לצד התמונה, "אז ביבי. אני מודה ומתוודה. תפסת אותי על חם. במהלך שנת 2014 קרא לי ארגון V15 לביצוע 40 ימי מילואים. אפילו הכריחו אותי לעלות על מדים מוזרים שיש להם. במסגרת המילואים ביצענו מגוון הכשרות ותרגילים להפלת שלטון בנוסח סקנדינבי. בתמונה - אני וחבר סקנדינבי בהכשרה של V15 מתכננים להפיל את השלטון".

 

ל-ynet הסביר רפופורט: "במהלך השנים האחרונות נעשה ניסיון עלוב להפוך את הציונות לנכס בלעדי של מחנה הימין ולהציג את השמאל כבוגדני. שירתתי במשך חמש שנים כקצין, אני עושה 30 ימי מילואים בשנה, משלם מסים, מנהל ארגון חברתי ומתנדב מאות שעות כל שנה במסגרות חינוכיות וחברתיות. כמוני גם כל החברים שלי, אנחנו לא זקוקים לשיעור באהבת המולדת, אנחנו זקוקים למנהיגות שתפסיק להפחיד אותנו ותתחיל להוביל אותנו לעתיד טוב יותר".

 

על הטענות מנגד כי מדובר בסך הכול בקריאה של נתניהו לבוחרים "להתגייס להצביע", אמר: "מדובר בעיניי בהיתממות ילדותית. מדבריו של נתניהו משתמע באופן חד משמעי כי הוא סבור שמי שלא מתכוון להצביע לו אינו חלק מהעם ואינו אוהב את חיילי צה"ל".

 

מילואימניק נוסף שמחה על דבריו של נתניהו הוא תומר דרור (28), לוחם מילואים בגדוד הסיור של חטיבת אלכסנדרוני. דרור העלה תמונה של צוות המילואים שלו עם ציוד הלחימה והסביר כי שירות המילואים אינו שייך לצד אחד של המפה הפוליטית. "נתניהו לא פספס הזדמנות לשסע ולפלג את הציבור הישראלי וכעת הוא הגיע ללב ליבה של החברה, משרתי המילואים. אנחנו לא ניתן לו לעשות את זה. במילואים משרתים ימנים ושמאלנים, יהודים ושאינם יהודים, כך יישאר למרות שראש הממשלה רמז אתמול שרק המחנה שלו משרת. אסור לתת לרמיזה הזו לעבור ללא תגובה", אומר דרור. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמונות מהמילואים האחרונים
מומלצים