שתף קטע נבחר

לבני ויתרה על הרוטציה: "אני עשיתי מעשה. עכשיו תורכם - אזרחי ישראל - לעשות מעשה"

אחרי שהודיעה כי תוותר על הרוטציה, אומרת לבני ל-ynet: "הבהרתי מזמן את המובן מאליו לי ולהרצוג: כדי להחליף את נתניהו ביום שאחרי - הרוטציה לא תהווה בעיה". היא הוסיפה: "הרצוג ואני חזית אחת. נעשה הכול בדרך לניצחון"

אחרי שהודיעה על ויתור על הרוטציה עם מועמד המחנה הציוני לראשות הממשלה יצחק הרצוג, אמרה אמש (יום ב') ח"כ ציפי לבני ל-ynet: "היה לי חשוב להבהיר שאצלנו ההחלטות מתקבלות כדי להחליף את נתניהו. שמתי את כל השיקולים בצד כדי להחליף אותו. אני עשיתי את המעשה, עכשיו תורכם - אזרחי ישראל - לעשות מעשה. המטרה היא להחליף את נתניהו. בזה אנחנו מתמקדים, בזה האזרחים צריכים להתמקד היום. הרצוג ואני חזית אחת".

הרצוג ולבני. הרצוג מועמד לראשות הממשלה ל-4 שנים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הרצוג ולבני. הרצוג מועמד לראשות הממשלה ל-4 שנים(צילום: AFP)

לבני, שעל-פי הסיכום עם הרצוג הייתה אמורה להחליף אותו כראש ממשלה כעבור שנתיים אם רשימת המחנה הציוני תקים את הממשלה, הוסיפה: "השותפות הזאת יצרה את הדינמיקה במהלך גדול, אבל אזרחי ישראל יצביעו בעד המחנה הציוני עם לבני והרצוג. הבהרתי מזמן את המובן מאליו לי ולהרצוג - כדי להחליף את נתניהו ביום שאחרי, הרוטציה לא תהווה בעיה. וכל האזרחים צריכים להסתכל על מה שאנחנו עושים. אנחנו לא פוליטיקאים שבאו לסדר לעצמם משהו, בטח שלא סידור עבודה. נעשה הכול בדרך לניצחון". על תגובת ראש הממשלה להודעתה היא אמרה: "נתניהו בפניקה".

 

 ח"כ מירי רגב (ליכוד) אמרה כי "בוז'י נכשל במבחן המנהיגות הראשון שלו. הוא לא עומד בלחץ התקשורת והסקרים. זה רק מראה שהוא רחוק מלהיות מנהיג שעומד על עקרונות ודרך. זהו פאק נוסף באמינות של בוז'י". לדבריה, "כמו שאדלר נוהג להגיד, בוז'י פשוט לא מתאים להיות ראש ממשלה".

ח"כ מירי רגב. "בוז'י לא מתאים"  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ח"כ מירי רגב. "בוז'י לא מתאים" (צילום: מוטי קמחי)

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר: "הוויתור על הרוטציה הוא הוכחה שבוז'י ולבני תופרים ממשלה עם החרדים, אחרת למה לוותר על הרוטציה. אני רואה ביומיים האחרונים איך מכינים כולם את הכניעה לחרדים, הם כבר הודיעו שהם יוותרו על השוויון בנטל ויחזירו את כל התקציבים של הישיבות והכול על חשבונכם, זה כסף שלכם".

 

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט צייץ בתגובה בטוויטר: "לקראת אחדות ביבי-בוז'י, ציפי מוותרת על רוטציה". בתגובה רשמית מסר בנט כי דיבר על ממשלת האחדות "כבר כמה שבועות, ולא האמינו לנו. ציפי לבני הסירה את הדרישה לרוטציה כדי להביא לממשלת אחדות עם השמאל. רק שלשום בערב תקף נתניהו את הרצוג שמוכן לחלוקת ירושלים, ואמש הסתבר שהוא מקים איתו ממשלה". 

הרצוג על קבר סבו הרב הראשי לשעבר, אתמול ()
הרצוג על קבר סבו הרב הראשי לשעבר, אתמול

הרצוג עלה לקברו של סבו, הרב הראשי לשעבר יצחק הלוי הרצוג. מועמד המחנה הציוני לראשות הממשלה כתב בדף הפייסבוק שלו: "רגע לפני תחילת הבחירות בחרתי לעלות לירושלים, לקבר סבי הרב יצחק אייזק הלוי הרצוג, שהיה הרב הראשי של ארץ ישראל.

 

"סבי חיבר את התפילה לשלום המדינה: 'אבינו שבשמיים צור ישראל וגואלו ברך את מדינת ישראל ראשית צמיחת גאולתנו'. תפילה שנאמרת בכל שבת בבתי הכנסת של הציונות הדתית. סבא שלי לחם בתוקף בספר הלבן מול האנגלים, ומצד שני ידע לחבר את העם והלך בדרכי נועם. הוא ההשראה שלי למנהיג שיכול לחבר את העם ולצד זה לשמור על האינטרסים שלו".


פורסם לראשונה 16/03/2015 21:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ ציפי לבני
צילום: מוטי קמחי
מומלצים