שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

ריבלין בקלפי: אני מפציר בכם - צאו להצביע

בעת הצבעתו בירושלים קרא הנשיא לאזרחי ישראל: "קחו את גורלכם בידיכם, קחו את גורלה של המדינה. אל תשאירו את ההכרעה לאחרים"

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הצביע בקלפי בבית הספר "יפה נוף" בירושלים. "אני מפציר בכולכם - צאו להצביע. אנו מצביעים היום עבורנו - עבור ילדינו, זקנינו, תושבי עוטף עזה ותושבי גבול הצפון. אל תשאירו את ההכרעה בידי אחרים", אמר.

 

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
 

"זהו בוקר מרגש מאוד עבורנו. גם כשאני מצביע בפעם השמונה עשרה בחיי אני נרגש. זהו יום של חגיגה דמוקרטית אמיתית - מתוך התחושה הזו הגענו רעייתי ואני אל הקלפי הבוקר. אני עוד זוכר היטב את הוריי יוצאים להצביע עבור הכנסת הראשונה של מדינת ישראל לבושים בגדי חג ונרגשים לרגל היום. לקחת את גורלם בידם ולהכריע את עתיד המדינה כפי שהם רואים זאת. בעיניי, ההתרגשות הזו צריכה ללוות את כולנו היום, כל אזרח ואזרח".

 

הנשיא פנה אל אזרחי ישראל וקרא להם לצאת ולהצביע: "אני מפציר בכולכם, צאו להצביע. אנו מצביעים היום עבורנו - עבור ילדינו, עבור צעירינו, עבור זקנינו, עבור תושבי עוטף עזה ועבור תושבי גבול הצפון. קחו את גורלכם בידיכם, קחו את גורלה של המדינה. זו לא רק זכות גדולה, זו חובה גדולה. אל תשאירו את ההכרעה בידי אחרים".

 

ריבלין אמר כי בפני מדינת ישראל עומדים אתגרים רבים, "אתגרים חברתיים, אתגרים כלכליים, אתגרים ביטחוניים. היום אנו מקבלים את היכולת להשפיע על הדרך שבה ייראו חיינו, ואסור לנו לוותר על כך".

 

רעיית הנשיא, נחמה, ציינה כשהטילה את המעטפה אל הקלפי כי מכל הפעמים שבהן זכתה להצביע כאזרחית המדינה, זו ללא ספק ההצבעה המרגשת מכולן בעיניה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הנשיא מצביע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים