שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

ליברמן באולפן ynet: "להחזיר את ההרתעה"

יו"ר ישראל ביתנו התארח באולפן ynet, ציין שהוא מעודד ביום הבחירות והדגיש כי מפלגתו תגיש לנתניהו קווי יסוד ברורים: "עונש מוות למחבלים, מיגור שלטון חמאס, ולוודא שבג"ץ לא יכול לפסול חוקים של הכנסת"

"אני מאוד מעודד, מבחינתי המדד הכי טוב הוא מדד תחנת הדלק כשאתה נכנס לתחנת דלק. אני פשוט רואה אנשים שעטים ובאים להצטלם. התעלומה תיפתר היום". אחרי שהצביע סמוך לביתו שבנוקדים, התארח הבוקר (יום ג') שר החוץ ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, באולפן ynet והתייחס לסוגיות השונות שעומדות על הפרק. אחרי שראש הממשלה נתניהו אמר מוקדם יותר כי שיחת הטלפון הראשונה שיעשה לאחר סגירת הקלפיות תהיה לנפתלי בנט, ליברמן אמר בתגובה כי "אני מבטיח שהטלפון הראשון שאעשה יהיה לבת שלי כדי לשאול על הנכדים, והשני יהיה לפרטנר הטניס שלי".

 

על המשא ומתן הקואליציוני העתידי אמר ליברמן: "ביום חמישי נדע סופית את מצב המנדטים ואחרי זה יתחיל המשא ומתן. אנחנו למעשה פרסמנו את קווי היסוד שלנו, נתניהו יודע מה אנחנו רוצים: לקבל בתוך קווי היסוד גם עונש מוות למחבלים, גם את מיגור שלטון חמאס, וגם לוודא שבג"ץ לא יוכל לפסול חוקים של הכנסת. היה פה סיכול ממוקד עלינו, פיגוע אסטרטגי, ואנחנו לוקחים הכול ברוח ספורטיבית. זה חלק מהנוף הפוליטי שלנו ואנחנו מתמודדים איתו".

 

ליברמן אמר עוד כי "אתמול ביקרתי בנתיב העשרה, אתה תראה מהחלון את חמאס בלי בושה בונה ביצורים. הדבר הזה חייב להיפסק. אנשים לא יכולים לגדל את הילדים כשהם רואים חמאסניקים. דעתי הייתה לפני המבצע ותוך כדי שחייבים להסיר את האיום הזה. המדינה לא יכולה להרשות לעצמה כל שנתיים מבצע צבאי, כל שנתיים להפסיק את שגרת החיים. חייבים לחסל את חמאס, חייבים להטיל עונש מוות על מחבלים, אנחנו חייבים להחזיר לעצמנו את ההרתעה".

 

על רצונו להיות שר הביטחון בממשלה העתידית אמר ליברמן: "בסופו של דבר שר הביטחון והצבא באים לקבינט, מביאים את המצגות, מכוונים את העניין, וזה שלא ניתנה פקודה לאחר 51 יום לחסל את חמאס משפיע עלינו. כיום קשה מאוד גם ברמה המוסרית להטיף מוסר. רוב עם ישראל עסוקים בדברים שלהם,

הם קולטים את המסר. אנחנו עשינו את המקסימום ואני אומר תבואו ותצביעו למפלגות הציוניות. חשוב לשמר את הצביון הציוני והיהודי".

 

בהתייחסו לרשימה הערבית המשותפת אמר שר החוץ: "המכנה המשותף היחידי ביניהם הוא השנאה לישראל. איזה זיק של תקווה? הבן אדם מופיע, אומר 'דאעש מנסים לחקות את התנועה הציונית' ואף אחד במפלגה לא מעז לגנות אותו. בסופו של דבר הוא מקבל את המרות של זועבי, מוכן להפסיד שני מנדטים ולא חותם על מרצ. טוב שהם יכולים לחגוג פה, פה הם מנצלים את הדמוקרטיה כדי להרוס את מדינת ישראל מבפנים. שייסעו לסוריה ולעיראק ויראו איך חיים ואז יבואו בטענות למדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים