שתף קטע נבחר

ממליך המלכים: כחלון יקבע מי יהיה ראש הממשלה

בלעדיו לאף אחד אין קואליציה: כולנו זכתה לעשרה מנדטים על פי סקרי ערוץ 10 ו-1, ולתשעה לפי סקר ערוץ 2 - ובשל העובדה שלאף צד אין גוש חוסם - כחלון יהיה זה שיקבע מי יקים ממשלה. "שר האוצר הבא", צעקו במטה כחלון לאחר היוודע התוצאות. בפייסבוק כתב כחלון: "ישראל שלנו חייבת לחזור לידיהם של הישראלים". כחלון מסרב לפי שעה לקבוע פגישות, עד שייוודעו תוצאות האמת

הוא יהיה ממליך המלכים: משה כחלון, בהתמודדותו הראשונה כיו"ר מפלגה, צפוי להיות זה שיכריע מי יהיה ראש הממשלה הבא, בעקבות התוצאות הצמודות במיוחד במרוץ בין הליכוד למחנה הציוני. כולנו זכתה לעשרה מנדטים על פי סקרי ערוץ 10 וערוץ 1, ולתשעה מנדטים לפי סקר ערוץ 2 - אבל בלעדיו אף אחד מהמתמודדים על ראשות הממשלה לא יוכל כנראה להקים קואליציה. כחלון מסרב לפי שעה לקבוע פגישות. הוא שוחח גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וכן עם יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, אך הדגיש כי לא ייפגש עמם וימתין לתוצאות אמת. נתניהו התקשר הערב גם ליו"ר ש"ס, אריה דרעי, וביקש להיפגש עמו, אך דרעי השיב: "רק מחר".

 

צפו: תוצאות האמת של הבחירות על המפה

 


כחלון צופה במדגמים הערב ()
כחלון צופה במדגמים הערב


 

"הוא הא מי זה בא - שר האוצר הבא", צעקו במטה כחלון, לאחר היוודע התוצאות. על פי מדגמי ערוץ 10 וערוץ 1, הקרב בין המפלגות הגדולות בבחירות 2015 הסתיים בשוויון - הליכוד והמחנה הציוני זכו ל-27 מנדטים כל אחד. על פי מדגם ערוץ 2, הליכוד זכה במנדט אחד יותר - 28 לעומת 27. הבית היהודי התרסק לשמונה מנדטים על פי שניים מהמדגמים, ולתשעה לפי ערוץ 1.

 

גוש הימין והחרדים, הכולל מלבד הליכוד גם את הבית היהודי, ש"ס, יהדות התורה וישראל ביתנו, מקבל לפי המדגמים בין 53 ל-54 מנדטים. לכן, נתניהו לא יוכל להקים ממשלה בלעדיו. מנגד, למחנה הציוני, יש עתיד ומרצ יש בין 43 ל-44 מנדטים. לכן, הרצוג יצטרך את כחלון, ולצדו גם את ש"ס וככל הנראה גם את ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן כדי להרכיב ממשלה יציבה. 

מטה מפלגת כולנו הערב (צילום: ג'ורג' גינסברג) (צילום: ג'ורג' גינסברג)
מטה מפלגת כולנו הערב(צילום: ג'ורג' גינסברג)
 

כחלון כתב בפייסבוק מיד עם היוודע תוצאות המדגמים: "המסע אליו יצאנו הביא אותנו לפגישה מרתקת עם הבוחר הישראלי ולהישג יוצא דופן. המסע שלנו ממשיך אל הפיוס, איחוי הקרעים והבראת החברה הישראלית.

 

"ישראל שלנו חייבת לחזור לידיהם של הישראלים, הזוגות הצעירים, המשפחות, ההורים שלנו ואלה שזקוקים לנו יותר מכל -

בעלי הצרכים המיוחדים והנכים. היום ישראל מתחילה לחזור לעצמה. אנחנו התחייבנו. יש לנו האומץ לזכור מהיכן באנו ולאן אנו הולכים", כתב היו"ר.

 

בקמפיין הבחירות התעמת כחלון ישירות עם מפלגתו הקודמת, ורגע לפני ההצבעה אף העלה כרזה לעמוד הפייסבוק שלו, שעליה נכתב: "ליכודניק אמיתי מצביע כחלון". כחלון, חבר הליכוד ושר התקשורת לשעבר שזכה לשבחים בעקבות רפורמת הסלולר, חזר לפוליטיקה וייסד את כולנו לפני בחירות 2015. במקום השני ברשימתו הציב את המועמד לרמטכ"לות לשעבר יואב גלנט, ואחריו ברשימה ממוקמים חתן פרס ישראל אלי אלאלוף, שגריר ישראל בארה''ב בעבר, מייקל אורן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  EPA
משה כחלון. הוא יקבע
צילום: EPA
מומלצים