שתף קטע נבחר

מקורבי הנשיא: האופציה הנכונה - ממשלת אחדות

לאחר פרסום המדגמים, שהראו על קרב צמוד מאוד בין הליכוד למחנה הציוני, אמרו מקורביו של ריבלין כי "האפשרות הנכונה בעיני הנשיא היא ממשלת אחדות שהיא ממשלה חזקה - אבל הוא לא יכפה זאת"

נשיא המדינה צפה במדגמים  המנבאים את תוצאות בחירות 2015 וקורא לממשלת אחדות. לאחר פרסום מדגמי ערוצי הטלוויזיה, שלפיהם הקרב בין הליכוד למחנה הציוני צמוד מאוד, אמרו מקורבים לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין כי "האפשרות הנכונה בעיני הנשיא היא ממשלת אחדות" - אך הבהירו כי הוא לא יכפה זאת על בנימין נתניהו ויצחק הרצוג.

 

לצפייה במפת הבחירות המתעדכנת - לחצו כאן

 

לאחר המדגמים, אמרו המקורבים לריבלין כי "האפשרות הנכונה בעיני הנשיא היא ממשלת אחדות, שהיא ממשלה חזקה, אך אם הצדדים אינם מעוניינים בכך הוא לא יכפה את האפשרות הזו". כמו כן אמרו כי לאור תמונת המנדטים במדגמים "הנשיא קורא ומבין שבפני נתניהו יכולת להרכיב ממשלה מהר מאוד".

 

 

 

על פי המדגמים הראשוניים: בערוץ 10 וערוץ 1 הקרב בין המפלגות הגדולות בבחירות 2015 הסתיים בשוויון - הליכוד והמחנה הציוני זכו ל-27 מנדטים כל אחד. על פי מדגם ערוץ 2, הליכוד זכה במנדט אחד יותר - 28 לעומת 27. הבית היהודי התרסק לשמונה מנדטים על פי שניים מהמדגמים, ולתשעה לפי ערוץ 1. על פי מדגם של 500 קלפיות, שיעור ההצבעה היה גבוה ועמד על 71.8%.

 

גוש הימין והחרדים, הכולל מלבד הליכוד גם את הבית היהודי, ש"ס, יהדות התורה וישראל ביתנו, מקבל לפי המדגמים בין 53 ל-54 מנדטים. לכן, נתניהו לא יוכל להקים ממשלה בלי כחלון. מנגד, למחנה הציוני, יש עתיד ומרצ יש בין 43 ל-44 מנדטים. לכן, כדי להקים ממשלה יצטרך הרצוג את כחלון, ולצדו גם את ש"ס וככל הנראה גם את ישראל ביתנו. במקביל, מקורבים לנשיא המדינה ראובן ריבלין אומרים שבכוונתו לכפות ממשלת אחדות.

 

 
 

מיד אחרי פרסום המדגמים התקשר נתניהו ליו''ר הבית היהודי נפתלי בנט. השר בנט בירך את ראש הממשלה על ניצחונו והם סיכמו להתחיל משא ומתן מואץ להקמת ממשלה לאומית ולפעול בשיתוף פעולה.

נתניהו כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "כנגד כל הסיכויים, ניצחון גדול לליכוד, ניצחון גדול למחנה הלאומי, ניצחון גדול לעם ישראל".

 

במחנה הציוני נמסר בתגובה: "הליכוד ממשיך להטעות. גוש הימין הצטמצם והכול פתוח עד תוצאות האמת והנתונים הסופיים שאחריהם נוכל לדעת אילו מפלגות עברו את אחוז החסימה ואיזו ממשלה נוכל להקים. כל הספינים והאמירות מוקדמים מדי. צוות המשא ומתן הוקם במטרה להרכיב ממשלה בראשותו של הרצוג".

 

יו"ר כולנו כחלון, שכנראה יהיה האיש המחוזר ביותר בשבועות הקרובים, כבר שוחח הערב עם נתניהו ועם הרצוג, והודיע לשניהם שיקבל את ההחלטה עם תוצאות האמת.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
הנשיא ראובן ריבלין
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים