שתף קטע נבחר

נתניהו: עלינו להקים ממשלה חזקה ויציבה

ראש הממשלה עלה לנאום הניצחון, התקבל בקריאות "לא רוצים אחדות", ואמר: "קראתי לכל ראשי המפלגות של המחנה הלאומי להצטרף אליי ולהקים ממשלה ללא דיחוי". הבוקר הודיע: "אזרחי ישראל מצפים מאיתנו שנגבש במהרה הנהגה שתעבוד למענם בביטחון, בכלכלה ובחברה כפי שהתחייבנו - וכך אעשה"

בכל מערכת בחירות 2015 פיגר הליכוד בסקרים אחר המחנה הציוני, אבל תוצאות מדגמי ערוצי הטלוויזיה אמש (ג') הראו כי בשבוע האחרון הצליח ראש הממשלה בנימין נתניהו לסגור את הפער כולו. "ניצחנו", הכריז נתניהו בפייסבוק לאחר הקרב הצמוד מאוד - פער של מנדט אחד לליכוד על פי כל המדגמים. לאחר מכן, אחרי הגעתו מטה הליכוד, הוא התקבל בתשואות עם עלייתו לבמה ובקריאות "לא רוצים אחדות". בהמשך הלילה כבר התבשר נתניהו כי הניצחון שלו גדול בהרבה - פער של לפחות חמישה מנדטים על המחנה הציוני. בהודעה שפרסם הבוקר (ד') אמר ראש הממשלה: "המציאות לא מחכה לנו. המציאות לא לוקחת פסק זמן. אזרחי ישראל מצפים מאיתנו שנגבש במהרה הנהגה שתעבוד למענם בביטחון, בכלכלה ובחברה כפי שהתחייבנו - וכך אעשה".

 

לצפייה במפת הבחירות המתעדכנת - לחצו כאן

 

"נגד כל הסיכויים השגנו ניצחון גדול לליכוד", אמר ראש הממשלה בפתיחת נאומו אמש. "השגנו ניצחון גדול לעמנו. אני גאה בעם ישראל שברגע האמת ידע להפריד בין עיקר לטפל ולעמוד על העיקר. לעמוד על הדברים החשובים לכולנו, על ביטחון אמיתי, על כלכלה אחראית וכן על רווחה חברתית שאנחנו מחויבים לה. אלה הדברים שחשובים לכל משפחה, לכל אב ואם, לכל זוג צעיר, לכל חייל וחיילת, לכל אזרח ואזרחית, לכל אזרחי ישראל, יהודים ולא יהודים כאחד.

 

"אינני יכול לפרט את כל האתגרים אבל אני יכול לומר בבטחה שאנחנו עומדים בפני אתגרים מדיניים וביטחוניים וגם אתגרים כלכליים וחברתיים. הבטחנו לטפל במחירי הדיור ובהפחתת יוקר המחיה ואנחנו נעשה זאת".

 

 


בני הזוג נתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בני הזוג נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

 

 

"עכשיו עלינו להקים ממשלה חזקה ויציבה שתדאג לביטחונם ורווחתם של כל אזרחי ישראל", הוסיף נתניהו שהבטיח לטפל במחירי הדיור וביוקר המחיה. "שוחחתי הערב עם כל ראשי המפלגות של המחנה הלאומי. קראתי להם להצטרף אליי ולהקים ממשלה בישראל ללא דיחוי. המציאות אינה לוקחת פסק זמן. אזרחי ישראל מצפים מאיתנו שנגבש במהירות הנהגה אחראית שתעבוד למענם וכך נעשה. אני מבקש להודות לכם חברות וחברי הליכוד. גיליתם רוח לחימה בלתי רגילה עד הרגע האחרון.

עמדתם בזה, עשיתם את זה. אני גאה בכם".

 

בכנסת הקודמת היו לליכוד ולישראל ביתנו יחדיו 31 מנדטים, אך השותפות התפרקה והליכוד בראשות נתניהו פיגר במהלך רובו של קמפיין הבחירות אחרי המחנה הציוני. דו"ח הדיור, דו"ח מעונות ראש הממשלה ופארסת הפריימריז היו רק חלק מהגורמים שהקשו על הניסיון של נתניהו לזכות בקדנציה רביעית, ושלישית ברציפות - אבל בשבוע האחרון הגיע השינוי.

 

אם יחד של אלי ישי לא תעבור את אחוז החסימה, כפי שמנבאים מדגמי ערוץ 2 וערוץ 10, נתניהו יהיה חייב להשיג את תמיכתם של משה כחלון, אביגדור ליברמן ואריה דרעי - מנהיגי כולנו, ישראל ביתנו וש"ס - כדי להקים ממשלה. מירי רגב נשאלה בערוץ 2 אם היא מצטערת שקראה לכחלון בוגד והשיבה: "כחלון, עם כל הכבוד לו, אמר שליכודניקים אמיתיים מצביעים לכחלון. ואני אומרת - 'ליכודניקים אמיתיים לא עוזבים את הבית ולא בוגדים'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בני הזוג נתניהו. חגיגות במטה הליכוד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים