שתף קטע נבחר

ליברמן: קואליציה - לא בכל מחיר

עם שישה מנדטים מסמן אביגדור ליברמן את דרכו לממשלת נתניהו, אך מבהיר: "אני לא הולך לכפות את עצמי ודעתי על אף אחד"

השר אביגדור ליברמן, שמפלגתו השיגה שישה מנדטים, נשאל במשדר המיוחד של ynet אם יש תסריט שבו ישראל ביתנו תשב באופוזיציה, והשיב: "אין לי שום כוונה. אנחנו לא שואפים להיות באופוזיציה אבל גם קואליציה היא לא בכל מחיר. נשתדל להיות בקואליציה אבל לא בכל מחיר. אני לא הולך לכפות את עצמי ודעתי על אף אחד, ראש הממשלה צריך לגבש ולנווט".

 

 

  

ליברמן בירך את ראש הממשלה על "הישג בהחלט מרשים, בלתי רגיל. אני חושב שהעם אמר את דברו. לגבינו אני מרוצה, 205 אלף הצביעו בשבילנו למרות כל הבעיות, למרות כל הלחצים וההשמצות, למרות כל המאמץ לפגוע בנו. אנחנו לא ממהרים לשום מקום, נתארגן, נשוחח. אתמול שוחחתי עם ראש הממשלה, אני מאמין שבימים הקרובים נדבר". ליברמן לא השיב לשאלה אם יתעקש על תיק הביטחון, כפי שהציג בקמפיין הבחירות.

 

הקואליציה המסתמנת של נתניהו, עם מפלגות הימין, כולנו והחרדים ()
הקואליציה המסתמנת של נתניהו, עם מפלגות הימין, כולנו והחרדים

 

יו"ר מפלגת הבית היהודי, נפתלי בנט, אמר היום בפתח ביתו: "זהו בוקר מצוין לעם ישראל. זו לא ממשלת ימין שנבחרה אלא ממשלה של כל עם ישראל. יש לנו הרבה משימות על הפרק: לדאוג לביטחון, לשמור על הזהות היהודית של ישראל ולדאוג לכלכלה עם נשמה. אנחנו נרכיב ממשלה שתעסוק במשימות הגדולות האלו ובעזרת השם נצליח".

 

ראש מועצת אשכול והמיועד לחבר כנסת מטעם מפלגת יש עתיד, חיים ילין, אמר במשדר: "אנחנו מסיימים עם 11 מנדטים. כשאתה מסתכל משם זה לא נראה טוב, אבל כשאתה מסתכל מלמטה, מאיפה שהתחלנו, זה נראה טוב. בחיים זה הכול רמת ציפיות".

 

שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) אמרה הבוקר באולפן ynet: "לצערנו, לבושתנו ולאכזבתנו נתניהו הולך להוביל ארבע שנים. אני חושבת שעשינו מאמצים כבירים כדי להחליף את השלטון, נכשלנו במאמצים האלה ונתניהו הוא ראש ממשלה", אמרה יחימוביץ'. "ממשלת אחדות ירדה מהפרק וגם האופציה של להיכנס כגלגל חמישי בעגלה לממשלת נתניהו. אני חושבת שגם מבחינת הרצוג היא לא

עומדת על הפרק אלא אם יקרו נסים ונפלאות בלתי אפשריים".

 

"זה בוקר של מפח נפש ואכזבה ותוצאה שהיא גם במידה רבה מכה בתדהמה. זה כמובן לא הבוקר שהיינו רוצים להתעורר אליו". היא ציינה שבקמפיין שניהלה המסרים היו מחודדים יותר, אך ייתכן שהרצוג צדק בכך שניהל את מסע הבחירות באופן שניהל. "הוא עשה עבודה לא רעה, הוא עשה מאמץ מאוד גדול", אמרה יחימוביץ'.

 

דב חנין מהרשימה המשותפת אמר במשדר כי בשבוע האחרון הוא חש שנתניהו יכול להפסיד את הבחירות, אולם לדבריו "הבעיה שלא עמדה מולו אלטרנטיבה אמיתית. האלטרנטיבה צריכה להיות קודם על דרך ולא על פרסונה. זה גם הכישלון של מרצ, היא מפלגה שבטית של שבט מאוד חשוב, אבל שבט. אם אנחנו רוצים לייצר שמאל אחר אנחנו צריכים שמאל ששובר את המחסומים השבטיים. היה פה מחסום שלא הצלחנו לעבור אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
ליברמן מחוץ לביתו
צילום: בראל אפרים
מומלצים