שתף קטע נבחר

נתניהו בכותל: נרגש ומעריך את ההחלטה של אזרחי ישראל לבחור בי

כמה שעות לאחר הניצחון הגדול שלו הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לכותל. הוא טמן פתק בין האבנים והודה לעם ישראל על הבחירה בו: "אעשה כל שביכולתי כדי לדאוג לרווחתם ולביטחונם של כל אזרחי ישראל"

הודיה לאחר הניצחון הסוחף: ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו ציין בצהריים (יום ד') את ההישג הגדול בבחירות 2015 בהגעה לכותל המערבי בירושלים. הוא טמן פתק בין אבני הכותל עם בנו יאיר. "כאן במקום הקדוש ביותר לעם היהודי אני נפעם מהמשמעות ההיסטורית של המקום הזה לעמנו, עם עתיק כבן 4,000 שנה, שחידש את חייו הלאומיים במולדתו ההיסטורית. אני נרגש מכובד האחריות שעם ישראל הטיל על כתפיי. אני מאוד מעריך את ההחלטה הזו של אזרחי ישראל לבחור בי ובחבריי כנגד כל הסיכויים וגם נגד כוחות גדולים".

 

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

נתניהו ובנו יאיר בכותל. "נרגש מכובד האחריות" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
נתניהו ובנו יאיר בכותל. "נרגש מכובד האחריות"(צילום: EPA)
 

בני הזוג נתניהו ליד הכותל, היום (צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות") (צילום: עמית שאבי,
בני הזוג נתניהו ליד הכותל, היום(צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות")

רב הכותל והמקומות הקדושים שמואל רבינוביץ ליווה את נתניהו שהוסיף: "אני מבקש לומר שאעשה כל שביכולתי כדי לדאוג לרווחתם ולביטחונם של כל אזרחי ישראל, ובעזרת השם נעשה ונצליח. תודה רבה לכם".

 

אחרי שנוכח לדעת מהו גודל הישגו בבחירות, ציין הבוקר נתניהו כי הוא מתכוון להקים ממשלה חדשה בהקדם. בהודעה שפרסם נאמר כי "המציאות לא מחכה לנו. המציאות לא לוקחת פסק זמן. אזרחי ישראל מצפים מאיתנו שנגבש במהרה הנהגה שתעבוד למענם בביטחון, בכלכלה ובחברה כפי שהתחייבנו - וכך אעשה".

 

מהצד השני, ראש המחנה הציוני יצחק הרצוג סיפר הבוקר ביציאה מביתו כי הוא שוחח עם נתניהו. לדבריו, "בירכתי אותו על הישגו, איחלתי לו הצלחה, אבל שיהיה ברור לאזרחי ישראל - שום דבר לא השתנה. לכן אני וציפי לבני נמשיך להוביל את המחנה הציוני בכוח ובגאון כאלטרנטיבה בכל תחום ותחום. אנחנו נמשיך להיאבק למען חברה צודקת יותר, אנחנו נמשיך להיאבק למען אופק מדיני, נמשיך להיאבק למען הדמוקרטיה הישראלית, נמשיך להיאבק למען מדינה יהודית ודמוקרטית. לא נרפה בכל דרך, נשתף פעולה עם כל הגורמים הפוליטיים שיכולים ורוצים לשתף איתנו פעולה".

 

השר אביגדור ליברמן, שהגיע לשישה מנדטים, נשאל במשדר המיוחד של ynet אם יש תסריט שבו מפלגתו תשב באופוזיציה, והשיב: "אין לי שום כוונה. אנחנו לא שואפים להיות באופוזיציה אבל גם קואליציה היא לא בכל מחיר. נשתדל להיות בקואליציה אבל לא בכל מחיר. אני לא הולך לכפות את עצמי ודעתי על אף אחד, ראש הממשלה צריך לגבש ולנווט". הוא בירך את ראש הממשלה על "הישג בהחלט מרשים, בלתי רגיל. אני חשוב שהעם אמר את דברו. לגבינו אני מרוצה, 205 אלף הצביעו בשבילנו למרות כל הבעיות, למרות כל הלחצים וההשמצות, למרות כל המאמץ לפגוע בנו. אנחנו לא ממהרים לשום מקום, נתארגן, נשוחח. אתמול שוחחתי עם ראש הממשלה, אני מאמין שבימים הקרובים נדבר". הוא לא השיב לשאלה אם יתעקש על תיק הביטחון כפי שהציג בקמפיין הבחירות.

 

משה כחלון (כולנו) מסתמן כמנצח הגדול של הבחירות, אחרי נתניהו. הבוקר אמר: "אנחנו מאוד מאוד מרוצים מהתוצאה שלנו, זה היה ממש מאבק קשה. לגבי יתר התוצאות אין ספק שזו דרמה. אף אחד לא חזה את זה, אף אחד לא ציפה לזה. אני מניח שעד אחר הצהריים או מחר בבוקר יהיו תוצאות האמת, יש יותר מ-200 אלף קולות של חיילים ומצביעים אחרים שעדיין לא נספרו. נפתח במגעים ואנחנו נתבע ונדרוש פתרונות דיור לזוגות הצעירים, נישאר בדרכנו החברתית, בדאגה למעמד הביניים, דאגה לחלש ולקשיש. לשם זה הקמנו את כולנו, לא להמליך אדם כזה ולא להדיח אף אחד. ראש הממשלה שוחח איתי ואמר שהוא רציני בכוונותיו, ואני השבתי לו שנחכה לתוצאות האמת ונפתח במגעים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
נתניהו בכותל, היום
צילום: רויטרס
מומלצים