שתף קטע נבחר

הרצוג: האופוזיציה היא האפשרות הריאלית

יו"ר המחנה הציוני שלל ככל הנראה אפשרות לשבת בממשלה אחת עם הליכוד. "נהיה תחליף לממשלת ימין צרה", אמר הרצוג, "אני מתחייב שיום יבוא ונביא את השינוי המיוחל". לבני: "הדרך שנתניהו מתווה למדינה עם שותפיו איננה דרכנו"

יו"ר המחנה הציוני נשא אחר הצהריים (יום ד') דברים ואמר כי דרכה של המפלגה היא ככל הנראה לאופוזיציה. "הוכחנו שידענו להיות אופוזיציה לוחמת, ומה שמסתמן כרגע זו האפשרות הריאלית של הליכה לאופוזיציה", אמר יצחק (בוז'י) הרצוג לפני כינוס של רשימת המחנה הציוני בתל-אביב.

 

הרצוג הוסיף: "נהיה תחליף לממשלת ימין צרה. אני מתחייב שיום יבוא ונביא את השינוי המיוחל. עבדנו קשה, באמת השקענו את נשמתנו. חרשנו את הארץ, כל אחד נתן את מה שיש לו, ואני רוצה להגיד לכם תודה. חשוב שנחוש גאווה על ההישג. תודה ציפי. הציבור מחכה לראות שנרים את הראש ונצעד בדרכנו".

הרצוג ולבני בישיבת המחנה הציוני בצהריים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרצוג ולבני בישיבת המחנה הציוני בצהריים(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

ציפי לבני אמרה בישיבה: "הדרך שנתניהו יחד עם שותפיו מתווה למדינה איננה דרכנו. עשינו את מה שהיינו צריכים לעשות בבחירות הללו, חברנו יחד לשותפות אמיתית, גיליתי בהרצוג את המנהיג שבו. ברור שיש כאן שתי דרכים ושתי מערכות ערכים שונות למדינה. האחת של נתניהו ושותפיו הטבעיים, השנייה שלנו, של השותפים הטבעיים שעדיין קיימים גם בכנסת מול הדרך שמבודדת את ישראל, מול הדרך שלא רואה את אזרחי המדינה.

 

"אנחנו צריכים להמשיך ולייצג את התקווה שלא מומשה עדיין. נייצג אותה בכל מובן ונמשיך לייצג אותה מהאופוזיציה מול אותה ממשלה שבשבילה נתניהו הפיל את ממשלתו הקודמת. ממשלת החלומות של נתניהו היא בעיניי ממשלת הסיוטים של מדינת ישראל ואנחנו צריכים להציב מולה את החלום שלנו ולהילחם עליו".

הרצוג ולבני מעכלים את התוצאות, הבוקר בבית קפה בחוף הצוק בתל-אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרצוג ולבני מעכלים את התוצאות, הבוקר בבית קפה בחוף הצוק בתל-אביב(צילום: מוטי קמחי)

מוקדם יותר, בבוקר, אמר הרצוג: "בוקר טוב לבוחרים ולבוחרות שאמרו את פסוקם, פסקו את דיננו כמפלגה, כתנועה, כעם, כמערכת פוליטית ואני בוודאי בבוקר הזה מברך ומכבד כל תוצאה. לפני כמה דקות שוחחתי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בירכתי אותו על הישגו, איחלתי לו הצלחה אבל שיהיה ברור לאזרחי ישראל - שום דבר לא השתנה ולכן אני וציפי לבני נמשיך להוביל את המחנה הציוני בכוח ובגאון כאלטרנטיבה בכל תחום ותחום".

 הרצוג יוצא מביתו, הבוקר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הרצוג יוצא מביתו, הבוקר(צילום: מוטי קמחי)

נתניהו בביקור ניצחון עם בנו יאיר בכותל המערבי (צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות") (צילום: עמית שאבי,
נתניהו בביקור ניצחון עם בנו יאיר בכותל המערבי(צילום: עמית שאבי, "ידיעות אחרונות")

בצהריים הגיע ראש הממשלה נתניהו לציין את הישגו הגדול בבחירות בכותל המערבי בירושלים. הוא טמן פתק בין אבני הכותל עם בנו יאיר. "כאן במקום הקדוש ביותר לעם היהודי אני נפעם מהמשמעות ההיסטורית של המקום הזה לעמנו, עם עתיק כבן 4,000 שנה, שחידש את חייו הלאומיים במולדתו ההיסטורית. אני נרגש מכובד האחריות שעם ישראל הטיל על

כתפיי. אני מאוד מעריך את ההחלטה הזו של אזרחי ישראל לבחור בי ובחבריי כנגד כל הסיכויים וגם נגד כוחות גדולים".

 

אחרי שנוכח לדעת מהו גודל הישגו בבחירות, ציין הבוקר נתניהו כי הוא מתכוון להקים ממשלה חדשה בהקדם. בהודעה שפרסם נאמר כי "המציאות לא מחכה לנו. המציאות לא לוקחת פסק זמן. אזרחי ישראל מצפים מאיתנו שנגבש במהרה הנהגה שתעבוד למענם בביטחון, בכלכלה ובחברה כפי שהתחייבנו - וכך אעשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
לבני והרצוג. "הציבור מצפה שנרים את הראש"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים