שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  מחשבון לכל צרכן: זהו את זוללי החשמל
  מה צריכת החשמל בבית שלכם? מחשבון שהשיקה רשות החשמל יסייע לכם לבדוק את המכשירים בבית ולקבל המלצות על מכשירים חסכוניים יותר בחשמל. המחשבון בפני הצרכן את עלות השימוש בכל מכשיר בנפרד, ואת העלות השנתית הכוללת של צריכת החשמל בבית
  החל מהיום אתם יכולים לחשב כמה חשמל צורך כל מכשיר בביתכם, מהם המכשירים ש"זוללים" כמות חשמל גדולה במיוחד וכיצד ניתן לתכנן את הצריכה לאורך השנה על מנת לחסוך באנרגיה ולשלם פחות.

   

  לכתבות נוספות בערוץ כלכלה :

  תחנת החשמל "אורות רבין" בחדרה. הצריכה תרד בזכות המחשבון? (צילום: EPA)
  תחנת החשמל "אורות רבין" בחדרה. הצריכה תרד בזכות המחשבון?(צילום: EPA)
    

  רשות החשמל השיקה מחשבון חדש באתר האינטרנט שלה, שבאמצעותו ניתן לחשב בפשטות ובקלות את היקף הצריכה של כל מכשיר בבית, ולקבל המלצות על מכשירים חדשים וחסכוניים יותר בחשמל.

   

  איך זה עובד?

  כל שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר הרשות, לציין במחשבון מהם המכשירים השונים שפועלים בבית, מה שנת הייצור של כל מכשיר וכמה שעות ביום הוא עובד.

    

  בהתבסס על מידע זה יציג המחשבון בפני הצרכן את עלות השימוש בכל מכשיר בנפרד, ואת העלות השנתית הכוללת של צריכת החשמל בבית (זוהי, כמובן, עלות משוערת). לאחר מכן, יציג הסימולטור אפשרויות חסכון באמצעות רכישת מכשירים יעילים וחדשים יותר.

   

  השקת המחשבון היא חלק ממהלך כולל של רשות החשמל בשנים האחרונות לעידוד חיסכון באנרגיה. מהלך זה כולל כבר מזה כמה זמן פיצוי כספי על שימוש מופחת בחשמל בשעות ובימים שבהם הצריכה הכללית מגיעה לרמות שיא.

   

  יו"ר רשות החשמל, אורית פרקש-הכהן, אמרה היום כי "מטרת הסימולטור היא להנגיש בצורה נוחה יותר לצרכנים מידע על צריכת החשמל שלהם ועל חשבונות החשמל שהם משלמים. אנחנו מאמינים שהסימולטור יהיה כלי יעיל ונוח לצרכני החשמל עבור תכנון חיסכון עתידי בחשמל לכל משק בית".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מחשבון לכל צרכן: זהו את זוללי החשמל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים