שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האפליקציה שעושה היא-סטוריה
  ארגון פמיניסטי של נערות צעירות חבר לגוגל במטרה לתכנן אפליקציה שממפה היסטוריה נשית, ומציעה למשתמש המטייל ללמוד על נשים שפעלו והשפיעו בנקודות אליו הוא מגיע
  אחרי שהבחינו בכך שציורי הגוגל דודל מציגים נשים חשובות בהיסטוריה רק 17% מהזמן, החליטו נשות תנועת ספארק לקחת את העניינים לידיים. חברות התנועה פנו לגוגל, ושיתפו עם החברה פעולה על מנת לתכנן מחדש את אפליקציית הטיולים, "Google field Trip". האפליקציה תוכנתה מחדש על ידי הבנות כך שתתייחס לנשים משפיעות וחשובות בהיסטוריה.  כעת, כאשר משתמשי האפליקציה מפעילים את אופציית הנוטיפיקציה, הם מקבלים הודעה בכל פעם שהם דורכים בנקודה או מקום בו אישה עשתה היסטוריה, או פעלה למטרות בעלות השפעה שהותירו חותם. קליק נוסף מאפשר למשתמש לקרוא עוד על האישה הספיציפית, הרקע שלה ופעולותיה.

  ספארק הוא ארגון עולמי ללא מטרות רווח המאגד נערות בגילאי 13-22 ופועל למען עידוד העצמה נשים ומודעות לפמיניזם בקרב נשים צעירות. כל נושא המחקר סביב האפליקציה ומיפוי המידע ההיסטורי נעשה בידי נשים צעירות, שמאמינות שהיסטוריה נשית צריכה לבוא לידי ביטוי ולמודעות הציבור בדיוק כמו היסטוריה גברית. נכון לרגע זה כוללת האפליקציה 100 נוטיפקציות על נשים שונות שפעלו בעולם, והארגון מזמין נשים נוספות לקחת חלק בפרויקט, ולמקם על המפה גיבורות היסטוריות נוספות שהשפיעו עליהן.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "האפליקציה שעושה היא-סטוריה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים