שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לפני פסח: הקלה אפשרית בפקקי התנועה בצפון

  חברת נתיבי ישראל מבטיחה כי תפתח לתנועה עוד לפני פסח את הקטע הראשון במחלף נחל עמוד בדרך בין מחלף גולני לצומת עמיעד

  חברת נתיבי ישראל (מע"צ) צפויה להשלים חלק ממחלף נחל עמוד (המחבר את כבישים 85 ו-65 בצפון) עד לחג הפסח. בהודעה שפרסמה החברה, נמסר כי המחלף ייפתח חלקית לתנועה, ובכך צפוי להפחית את העומסים האופייניים בסופי שבוע וחגים (אבל לא רק), כאשר רבבות מטיילים נוסעים צפונה.

   

  העבודות במחלף נחל עמוד כיום. פתיחה חלקית - לפני הפסח ()
  העבודות במחלף נחל עמוד כיום. פתיחה חלקית - לפני הפסח

   

  הפרויקט הוא חלק משדרוג הכביש המחבר בין מחלף גולני (שהפך לכך מצומת בסוף שנת 2013), לבין צומת עמיעד. זאת במטרה להפחית עיכובים בכביש ועומסים באזורי כבישים 85 ו-65 בצפון. עלות השדרוג עומדת על 1.2 מיליארד שקל.

   

  כך ייראה המחלף בתום העבודות בסוף השנה (הדמיה) (צילום: חברת נתיבי ישראל) (צילום: חברת נתיבי ישראל)
  כך ייראה המחלף בתום העבודות בסוף השנה (הדמיה)(צילום: חברת נתיבי ישראל)

   

  את הפרויקט מנהלת עבור משרד התחבורה נתיבי ישראל, בעזרת הקבלן המבצע סולל בונה. בחברה מקווים כעת להספיק ולפתוח את קטע הכביש שיבטל את צומת נחל עמוד המרומזר, טרם חג הפסח. זהו שלב ראשון בדרך לפתיחת המחלף כולו עד לסוף השנה. לפי נתיבי ישראל, זהו המחלף הגדול ביותר בפרויקט השדרוג של הכביש.

   

  עם פתיחתו, התנועה תנוע בתחילה במעגל תנועה זמני שייתר את הרמזור בצומת. התנועה בכביש 65 תוסט לכביש חדש מתחת לגשר הנבנה עבור כביש 85 החדש. בהמשך לקראת סוף השנה, התנועה ממזרח למערב ולהיפך תתבצע בכביש 85 ללא רמזור על-גבי הגשר, בעוד שהבאים מדרום (על כביש 65) לכיוון מזרח (לכביש 85 וצומת עמיעד) והבאים ממערב לדרום (מ-85 ל-65) ינועו ברמפות ישירות ללא רמזו. מעגל התנועה הסופי ישמש את הברים ממחלף גולני לכרמיאל, ומעמיעד למחלף גולני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים