שתף קטע נבחר

ישראלי שיכור היכה תיירת במטוס ונעצר

תושב ירושלים בשנות ה-60 לחייו נעצר עם נחיתת המטוס שהגיע מאוקראינה לנתב"ג, לאחר שהיכה תיירת. עד לאירוע: "הוא השתולל ואחרי שנוסעת ביקשה ממנו שיפסיק, הוא איים שיהרוג אותה"

נוסע שיכור נעצר אחר הצהריים (ד') בנתב"ג לאחר שהתפרע והיכה תיירת במהלך טיסה של חברת אוקראינה אינטרנשיונל (UIA) שהמריאה הבוקר מקייב. "הוא הצמיד אותה לחלון ואיים שאם היא תזמין משטרה הוא יהרוג אותה", סיפר אחד הנוסעים, שהיה עד להתפרעותו של תושב ירושלים בשנות ה-60 לחייו. 

 

בשעות הצהריים הוזנקו שוטרי מרחב נתב"ג לשדה התעופה בן גוריון בעקבות דיווח שהתקבל במגדל הפיקוח ולפיו נוסע מתפרע במטוס שאמור לנחות בשדה. במטוס, מדגם בואינג 737, היו באותה העת כ-150 נוסעים שעבורם הפכה הטיסה לסיוט. "הנוסע התחיל לצעוק, לקלל ולהשתולל במעברים", סיפר יוסי, אחד הנוסעים. "בשלב מסוים הוא חזר להתיישב אבל המשיך להשתולל ועשה רעש. הנוסעת שישבה לידו, תיירת מאוקראינה, ביקשה ממנו יפה שיפסיק אבל הוא המשיך לקלל. אחרי שהיא איימה שתזמין משטרה, הוא תפס לה את הראש, הצמיד אותו לחלון ואיים שאם היא תדווח למשטרה הוא יהרוג אותה. בשלב הזה שהדיילים התערבו והשתלטו עליו". 

 

בהתאם לנוהלי התעופה הבינלאומיים, כאשר נוסע מתפרע בזמן טיסה על צוות האוויר חלה חובה לדווח לרשויות ולעדכן מיד את מגדל הפיקוח הקרוב. עם רגע נחיתת המטוס בישראל נכנסו אליו שוטרי מרחב נתב"ג ועצרו את החשוד לחקירה. "הוא התנגד למעצר והמשיך להתפרע", סיפר אחד מאנשי הביטחון. "בסופו של דבר ארבעה שוטרים הצליחו להשתלט עליו די בקלות".

 

התיירת ההמומה מאוקראינה, שהגיעה לביקור בן חודש בישראל, מסרה את עדותה והחשוד נחקר במשך שלוש שעות, חתם על ערבות ושוחרר לביתו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו אזולאי
נעצר עם הנחיתה (אילוסטרציה)
צילום: דודו אזולאי
מומלצים