שתף קטע נבחר

החייל נרצח, הוריו הקימו בית לחיילים בודדים

אלמוג שילוני נרצח בפיגוע ליד תחנת רכבת ההגנה בתל אביב. היום נחנך במודיעין בית אלמוג, שמיועד לחיילים שזקוקים לעזרה, בהם חרדים. האח קובי: "רצינו להמשיך את הדרך שלו בדאגה לאחר"

חמישה חודשים חלפו מאז שסמל ראשון אלמוג שילוני נרצח בידי מחבל סמוך לתחנת רכבת ההגנה בתל אביב. אתמול חנכו בני משפחתו וחבריו את "בית אלמוג", מעון לחיילים בודדים, שהוקם בעיר מגוריו מודיעין.

אלמוג שילוני ז"ל  ()
אלמוג שילוני ז"ל
 

בית חם לחיילים בודדים (צילום: אפרים צפוני) (צילום: אפרים צפוני)
בית חם לחיילים בודדים(צילום: אפרים צפוני)

בית אלמוג שנחנך במודיעין, היום. "דאגה אמיתית לחיילים" (צילום: אפרים צפוני) (צילום: אפרים צפוני)
בית אלמוג שנחנך במודיעין, היום. "דאגה אמיתית לחיילים"(צילום: אפרים צפוני)

ראש עיריית מודיעין חיים ביבס עם האב, יוסי שילוני  (צילום: אפרים צפוני) (צילום: אפרים צפוני)
ראש עיריית מודיעין חיים ביבס עם האב, יוסי שילוני (צילום: אפרים צפוני)

"גרתי עד עכשיו בבית החייל בירושלים ועברתי עכשיו לבית אלמוג", סיפר קובי, חייל בודד שמשרת ביחידה לאבטחת בסיס נבטים של חיל האוויר, במסגרת פרויקט "נצח יהודה". "שירתתי יחד עם אלמוג עד שהוא נרצח. כשבני משפחתו סיפרו לנו על הפרויקט שלהם מיד רציתי להגיע לבית שהם בונים. התחלנו להכיר בהדרגה את בני משפחת שילוני, הם תומכים בנו, מגיעים לבסיס בשבתות ונותנים לנו הרבה מאוד כוח להמשך".

 

קובי מספר כי ביחידה ששייכת לנח"ל החרדי והוקמה בשנה שעברה יש כ-17 חיילים בודדים. הם מתגוררים בבתי חייל ברחבי הארץ בגלל המורכבות של הגיוס לצה"ל וההתנגשות עם ערכי העולם החרדי. "לחייל בודד אין בדרך כלל הרגשה של בית, אבל ב'בית אלמוג' יש דאגה אמיתית לחיילים, זה מרגיש ממש כמו משפחה", אמר.

 

אחיו התאום של אלמוג, סהר, סיפר כי הרעיון להקים את "בית אלמוג" נולד כשבני המשפחה רצו להנציח את זכרו של יקירם באמצעות הערכים שאפיינו אותו, כמו אהבת הזולת והכנסת אורחים. "אלמוג הביא הביתה באופן קבוע לשבתות ולחגים את החיילים הבודדים ששירתו איתו", סיפר האח השכול. "ההורים הקימו את הבית הזה כדי להמשיך

את הדרך של אלמוג בדאגה לאחר, וכדי לעזור לחיילים הבודדים להצליח בזמן שירותם הצבאי. מבחינת אלמוג, לא ייתכן שהשירות הצבאי של חייל שרוצה לתרום ייפגע כי ההורים שלו לא מקבלים את זה ומתנגדים".

 

יוסי, אביו של אלמוג, אומר כי בכוונת המשפחה להמשיך את הפרויקט ולהגדילו כך שעשרות חיילים בודדים יוכלו בעתיד לזכות לבית חם. "החיילים של אלמוג קראו לו 'אבא' כי הוא היה מאוד מיוחד ושובה לב", סיפר. "החלטנו שההנצחה צריכה להיות בעשייה ממשית, קרי לדאוג לחיילים שצריכים עזרה. מחזקת אותנו הידיעה שהחיילים שעכשיו גרים בבית שירתו עם אלמוג בצבא. בעתיד נרצה שכל חייל קרבי ובודד שמוכן למסור את נפשו על הארץ יקבל יותר מרק מיטה וקירות".

 

"בית אלמוג" פועל בבית צמוד קרקע פרטי במודיעין שאותו שכרה העמותה שהוקמה לזכרו של אלמוג. במהלך העבודות לשיפוץ הבית אספו עשרות מתנדבים ובני משפחה תרומות של ציוד, ריהוט ומוצרי חשמל מרחבי הארץ, כדי להפוך את המקום לבית חם לחיילים בודדים.


פורסם לראשונה 25/03/2015 21:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים