שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תתחילו בחינוך

  מכתב פתוח לראשי המדינה שעסוקים עכשיו בלחלק את העוגה

  בתי הבכורה תעשה את צעדיה הראשונים בבית הספר היסודי כשתעלה לכיתה א' בשנת הלימודים הקרובה. מיד אחריה יעלה לכיתה א' גם אחיה הקטן. זו תקופה מרגשת עבורנו כהורים לראות את הילדים הופכים לחלק ממערכת החינוך ואת מערכת החינוך הופכת לחלק מהם ומאיתנו.

   

  עוד בערוץ הדעות של ynet

  בחירות מזרחיות רציונליות / אפרת שני-שטרית

  מקVים שטעינו / פולי ברונשטיין

   

  מדובר בתהליך של למידה והכוונת התנהגות תוך עיצוב אישיותם של ילדינו מגיל רך ועד בגרות. מניעת בערות, גידול להשתלבות בחברה והכשרתם לשאת באחריות אישית וחברתית, וזה עוד לפני שדיברנו על הנחלת מורשת תרבותית, פיתוח מיומנויות שיועילו לכלכלה ולשוק העבודה, ועוד מטרות רבות וחשובות.

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  בניגוד להיגיון לפיו מצופה ממשרד כה נוכח שהשפעותיו מצויות בכל בית בישראל, שיהיה בראש סדר העדיפויות, נראה כי משרד החינוך הוא לא המבוקש ביותר בימים אלה. ובשנים האחרונות עבר ידיים רבות ואינספור שינויים ורפורמות, נראה שלא בהצלחה מרובה.

   

  הילדים הפרטיים שלנו יחד עם כל ילדי ישראל הם אלה שבסופו של דבר צועדים עם הילקוטים לכיתות ובעוד כמה שנים ימשיכו כאן את הדרך. מגיע להם שר/ת חינוך שבאמת רוצים את התפקיד, שבלבם אמונה יוקדת בחשיבות העמידה בראש המערך הזה שאמור להעניק לילדינו כלים להיות משכילים, מחוברים למורשת ולהשתלב בשוק העבודה. מגיע להם משרד חינוך שמשקיע בהם, כפי שמשקיעים בכלכלה, ואפילו כמו שמשקיעים בביטחון.

   

  במקום להעביר את המשרד הזה כמו תפוח אדמה לוהט, שבסוף נופל על ראשו של זה שהכי פחות התנגד לקבל את החזקה בו, תעצרו שנייה ותחשבו מסלול מחדש. בשביל הילדים שלנו, כדי שתהיה להם דמות שתוביל אותם בשנים המשמעותיות בחייהם, וכדי ששנים אלו לא יהפכו לבזבוז זמן תוך שינויי כיוון אינסופיים, צריך למנות שר/ת חינוך שלא יכהנו כחברי כנסת. כדאי שמי שיבחר את השר יהיה צוות חשיבה שיורכב משתי המפלגות הגדולות באופן שיעניק ייצוג לגוני האוכלוסייה הישראלית. השר הזה צריך לכהן לפחות שתי קדנציות ולהיות דמות בעלת חזון, א-מפלגתי, דמות ניהולית, סמכותית, שיש לה מה לומר בנושא החינוך ושרוצה לומר זאת, דמות שיש לה כיוון שאליו תרצה להוביל את הילדים והילדות שלנו.

   

  אז לכל אלו שעסוקים עכשיו בחלוקת שלל הבחירות, אתם נקראים לדגל. כפי ששמתם לב, אין קופצים על התפקיד. בינתיים משתכשכים כאן בבריכת הביטחון והחוץ. ולילדים שלנו מגיע יותר. זה הזמן למנות שר/ת חינוך לפרק זמן ארוך מספיק, מחוץ למשחק 120 הכיסאות, ללא תלות בממשלה, בקואליציה וביציבות המפלגתית כדי לייצב את המשרד ולהחזיר את האמון בו, לקדם תוכנית עבודה מסודרת ושקופה, שתתאים את התכנים לגווני האוכלוסייה בישראל, שתעצב את נהלי המשרד ואת תקצוב המוסדות, שתעשה סדר בניהול הידע, בהכשרת מורים והכוונתם. מגיע לילדים שלנו איש חזון שהחינוך בוער בעצמותיו, לא רק בסיסמאות.

   

  אני שולחת בשנה הבאה את הילדה שלי לכיתה א', ואני רוצה שיהיה מי שיקבל אותה שם, ויושיט לה יד לעבר העתיד שלה. העתיד הרחוק. ושהיד הזו תהיה שייכת לאיש או אישה שבאמת ובתמים מאמינים במה שהם עושים.

   

  עו"ד מיכל שלם, חברת ועד מנהל בעמותת "קולך - פורום נשים דתיות"

   

  גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים