שתף קטע נבחר

שערת רגשות: מישל אובמה עשתה קרחת?

הגברת הראשונה של ארה"ב פתחה דיון מעמיק ברשתות החברתיות בעקבות הופעה קצרה בשעשועון טלוויזיוני. קיצצה או בסך הכול אספה? כנסו להצצה

כלי תקשורת בארצות הברית מדווחים בהרחבה על הסערה האחרונה שמיוחסת לגברת הראשונה של הבית הלבן. לפני כמה ימים התארחה מישל אובמה בשעשועון הטריוויה הוותיק בטלוויזיה "ג'פרדי" והדהימה את הצופים. מהקטע ניתן היה להירשם לכאורה שאובמה קיצצה את שיערה עד כדי כך שהועלתה סברה שהיא בחרה בקרחת.

הלוק שהדהים את האמריקנים. מישל אובמה ()
הלוק שהדהים את האמריקנים. מישל אובמה

בקטע הקצר ששודר בתוכנית הפופולארית התייחסה רעייתו של נשיא ארצות הברית לרעיון בהובלתה לעורר מודעות לתזונה נכונה ופעילות גופנית במטרה להילחם בהשמנת היתר של ילדי המדינה. אובמה דיברה בזכות היתרונות של אכילה נכונה, אך ברשתות החברתיות התפתח דיון מעמיק בנוגע למראה המוזר שנגלה אל מול המצלמות.

 

בדיונים הנוקבים שהתפתחו ברשת הביעו חלק מהמשתתפים מורת רוח על ההחלטה של אובמה לקצץ את שיערה, אך אחרים שחררו מסרים של הרגעה בטענה ששיערה היה בסך הכול משוך בחוזקה לאחור. כך או כך, בבית הלבן לא התייחסו לתמונה שאותה הגדירו כמה אמריקנים "מפחידה".

 

פרחים בקנה ובנות בצריח

ובתוך כך, סערה נוספת שנצמדה בימים אלה לשמה של הגברת הראשונה קשורה לעזיבתה של מעצבת הפרחים בבית הלבן לורה דאולינג בחודש שעבר. אחרי עזיבתם של שף הקינוחים הראשי ביל יוסס ושל היועץ הבכיר למדיניות מזון בריאות סם קאס, טרחו בני הזוג אובמה לשבח את עבודתם ולמסור "הודעות אבל" רשמיות על עזיבתם. אבל הפעם, כשמעצבת סידורי הפרחים סיימה את עבודתה אחרי שש שנים, נשמר האקט באופן יחסי במסתוריות.

 

בתקשורת האמריקנית הועלתה טענה שמישל אובמה פיטרה את דאולינג בעקבות ויכוח על גווני פרחים. מיד אחרי העזיבה נמסרה הודעה לקונית שלא פירטה את הנסיבות, אולם בהמשך הועברה התייחסות מלאה יותר מלשכתה של אובמה אך מבלי לצטטה. בהודעה זאת נכתב: "כמי שעמדה בראש עיצובי הפרחים, לורה דאולינג וצוותה דאגו לסידורי הפרחים שקיבלו אורחי הבית הלבן. יצירותיה היו תמיד תוססות וצבעוניות ושיקפו את ההיסטוריה של הבית הלבן. אנחנו מודים לה תרומתה".

 

דאולינג מצדה פרסמה הודעה באמצעות עורכי דינה שבה נאמר כי היא זאת שהתפטרה מהתפקיד. בהודעה נאמר כי "אחרי שש שנים כמעצבת ראשית של הפרחים בבית הלבן, התפטרתי מתפקידי כדי לחפש הזדמנויות חדשות ומרגשות ולחקור את התשוקה שלי לאמנות ועיצוב פרחים. זה היה כבוד לעבוד בבית הלבן ותמיד אהיה אסירת תודה על ההזדמנות המדהימה הזאת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים