שתף קטע נבחר

לא הופלתה: התיק שהסעיר את עמק הסיליקון

חבר מושבעים בארה"ב דחה טענת עובדת לשעבר בקרן ההון-סיכון "קליינר פרקינס" כי לא קודמה בגלל שהיא אישה, ופוטרה לאחר שהתלוננה על אפליה. בקרן טוענים: "הודחה בגלל היכולת שלה, הייתה מתלוננת סדרתית"

חבר מושבעים בסן פרנסיסקו קבע הלילה (שבת) כי קרן ההון "קליינר פרקינס", מהגדולות בעולם, לא הפלתה עובדת שטענה שלא קודמה בגלל שהיא אישה.

 

עוד חדשות בעולם:

זה סופי: "הרוצחת הסקסית" זכאית

היסטוריה בנאס"א: שנה מחוץ לכדור הארץ

פרויקט גרנדיוזי: מלונדון לניו-יורק בכביש מהיר

 

אלן פאו הצטרפה ל"קליינר פרקינס" ב-2005 כראש הסגל של ג'ון דור, המשקיע הידוע ביותר של החברה, ובהמשך הייתה שותפה זוטרה עד פיטוריה ב-2012. המשפט שניהלה פאו הסעיר את עמק הסיליקון והעלה על סדר היום את נושא השוויון בין המינים בתחום.

 

פאו מגיעה לבית המשפט בסן פרנסיסקו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
פאו מגיעה לבית המשפט בסן פרנסיסקו(צילום: רויטרס)

התלוננה על נקמנות של עובד, והחברה לא עשתה דבר. פאו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
התלוננה על נקמנות של עובד, והחברה לא עשתה דבר. פאו(צילום: רויטרס)
 

פאו טענה כי היא פוטרה לאחר שהתלוננה שלא מקדמים אותה בגלל אפליה, ובמהלך המשפט העידה על רומן שניהלה עם גבר שעבד בחברה. פאו סיפרה כי העובד חיזר אחריה באובססיביות לפני שהקשר החל, וכי היא נפרדה ממנו כשהבינה שהוא שיקר שאשתו עזבה אותו.

 

לחבר המושבעים אמרה פאו כי בהמשך נקם בה העובד ומחק אותה מרשימות תפוצה של פגישות, והחברה לא עשתה דבר בעניין גם לאחר שהתלוננה. התביעה הראתה שמאוחר

יותר הוא הטריד גם עובדת אחרת.

 

בדק בית בעקבות התביעה

במהלך עדותה אמרה פאו לחבר המושבעים כי התביעה נועדה בחלקה ליצור שוויון הזדמנות לנשים בקרנות הון-סיכון. ההגנה מאשימה אותה במניעים אנוכיים יותר ומסרה כי "לתלונות של אלן פאו יש רק מטרה אחת: פיצויים עצומים".

 

בקרן אמרו כי פאו הייתה "מתלוננת סדרתית" שעיוותה את העובדות ואת הנסיבות בתביעה שלה, והייתה לה היסטוריה של עימותים עם קולגות שתרמה להחלטה לפטר אותה ב-2012. עורך הדין של החברה אמר שפאו כשלה כמשקיעה ותבעה את הקרן מסיבות כספיות בלבד. "דעתה על היכולות והביצועים שלה שונה מאוד מאלו של השותפים ב'קליינר פרקינס", הוא אמר.

 

מחקר שהוצג כראיה במהלך המשפט הראה שלנשים ייצוג פחות באופן משמעותי ביותר בקרנות דוגמת "קליינר פרקינס". יועצים תעשייתיים אמרו כי המקרה כבר גרם לחלק מהחברות בעמק הסיליקון לעשות בדיקה מחודשת של התנהלותן בנושא האפליה המגדרית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים