שתף קטע נבחר

מודעת דרושים בפייסבוק: "נ.ב. חירשת"

שחף קרוואני לא נתנה לעובדה שהיא חירשת למנוע ממנה לשרת ביחידת כלבנות במשטרה, ולא נותנת כעת לעובדה זו למנוע ממנה עבודה. לאחר שלא הפסיקה לקבל תשובות שליליות ממעסיקים, החליטה לפרסם מודעה כנה ברשת החברתית, וההצעות החלו לזרום. ראיון

לאחר שנואשה מחיפושי עבודה, החליטה שחף קרוואני, חיילת כבת 20 העומדת לפני שחרור, לנקוט בצעד מקורי ולפרסם מודעה בפייסבוק בנוסח הבא: "חיילת (יחידת כלבנות במשטרה – שח"מ). ניסיון במגמת עיצוב גרפי. התנדבה בצער בעלי חיים חדרה, אוהבת חיות. חודש ניסיון עם סוסים ביחידת פרשים במשטרה. נ.ב. – חירשת!".

 

לכתבות נוספות בערוץ קריירה

 

קרוואני פרסמה את המודעה, כבר לפני זמן מה, במספר עמודי פייסבוק העוסקים בעבודות בחדרה עיר מגוריה. הפרסום תפס תאוצה עם אינספור שיתופים.

 

במודעה נכתב עוד, כי היא מחפשת "עבודה הדורשת פעילות גופנית, עיסוק במחסנאות, חלוקת עיתונים, הוצאת כלבים, סידור בסופר, כל דבר שיכול להפחית את הצורך לדיבורים". קרוואני עדיין לא מצאה עבודה, אבל הפרסום הרחיב את אפשרויות התעסוקה שלה.

"לא בחרתי בדרך הזו, נאלצתי לבחור", היא מספרת ל-ynet. "לפני כן הייתי הולכת בעיר מחנות לחנות, שואלת את אותה שאלה: 'אתם צריכים עובדים?', וכולם היו עונים לי בשלילה". היא לא אמרה נואש ונקטה בצעד מקורי: הדפיסה את המודעה וחילקה אותה באופן ידני. לאחר שגם זה לא עזר, העלתה צילום של המודעה לרשת החברתית, וזו כאמור תפסה תאוצה והצעות העבודה החלו לזרום.

 

קשיים בשוק העבודה

מלבד הקושי האישי בהתמודדות עם הסירובים הנשנים בהליכי חיפוש העבודה – קרוואני חשדה שיש קשר בין הקשיים שגילתה לבין לקות השמיעה. "אני לא בן אדם שאוהב לקבל תשובה שלילית, הביטחון העצמי שלי יורד בכל פעם שאני שומעת 'לא'", היא מסבירה, "הייתי מתייסרת על זה המון. זה די העציב שנתנו לי להרגיש ככה. אבל עם הזמן התרגלתי ואמרתי לעצמי: 'טוב, הם לא צריכים. נמשיך לחפש'".

 

כמי שגדלה במשפחה שומעת אך גם בסביבה של בעלי מוגבלויות בשמיעה, קרוואני מכירה את הקשיים מקרוב. "אני מניחה שיש הרגשה של תסכול. ככה אני הרגשתי, מתוסכלת מאוד. אנשים עם לקות שמיעה לא דומים זה לזה. האופי אינו דומה, אבל יש לנו אותה מגבלה כך שאנחנו יכולים להזדהות אחד עם השני בקושי במציאת עבודה".

 

חלק מהבעיה, להערכתה, נובע מדעות קדומות בחברה. "כשאני אומרת מגבלה, אני לא מתכוונת רק ללקות השמיעה", היא מסבירה. "יש עוד המון ליקויים לצערי הרב. יש אנשים שקשה להם כי יש להם מגבלה אחרת, בלי קשר לשמיעה. אני מודה לאלוהים שקיבלתי את המגבלה הזו, כי יש לנו על מה להילחם, אם לא בשבילי - לפחות בשביל אלה שקשה להם באמת, אפילו יותר משקשה לי".

"מודה לאלוהים שקיבלתי את המגבלה הזו". קרוואני ()
"מודה לאלוהים שקיבלתי את המגבלה הזו". קרוואני
 

במקביל, היא לא עושה הנחות גם לאנשים עם מוגבלויות. "בחיים תמיד יש מכשולים, ורק בן אדם עם רצון ומוטיבציה יכול להתגבר על הכל כמעט, תלוי בכוח ובכמה אפשר להשפיע", היא אומרת. "המסר שלי למחפשי עבודה עם מוגבלויות הוא, שאף מגבלה לא אמורה למנוע ממך לחפש עבודה כמו בן אדם נורמלי. המסר שלי למעסיקים הוא: זו לא בושה להעסיק בן אדם עם מגבלה, מדובר בקצת מוטיבציה וטוב לב".

 

"זאת מהמודעה"

בצד השמחה על הצעות העבודה שמגיעות כעת - קרוואני מודה כי גם המצב החדש גורם לה אי נוחות. "בהתחלה חשבתי שהמודעה תפורסם ואחר כך תיעלם ותשכח, כמו כל פוסט, אבל לאט לאט קיבלתי עוד ועוד הצעות", היא מספרת, "יש לי צד שמאוד מרוצה מזה כי אני לא מפסיקה לקבל הצעות עבודה, ביום מטורף כזה אני מקבלת לפחות 15-20 הצעות וזה די משמח אותי.

 

"מצד שני אני קצת מודאגת, כי אני כבר לא סתם אחת מהרחוב, יכול להיות שמישהו יזהה אותי מהרחוב ויגיד: 'היי זאת את מהמודעה'. בנוסף לזה שאני חירשת, אני יודעת שיש אנשים רעים בעולם שלנו ויש אנשים שיורדים עליי מאחורי הגב, אפילו זרים. בגלל זה לא נוח לי שהמודעה עכשיו רצה ברשת באופן מטורף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים